Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář na tento týden

Pozor na bolesti nohou a hlavy!

Jak snadno můžeš díky jednoduchým a rychlým cvikům podpořit správnou funkci lymfy a proč je zrovna cvičení v tyto dny tolik důležité? Co udělá dobře našim nohám a co radí naše babičky, abys jim ulevila? To a mnohem více prozradí náš nový lunární kalendář.

5. – 6. 12. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce a kotníky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro bérce a kotníky, působí preventivně a léčebně. Vše, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Co můžeš právě teď udělat? Začni ráno jednoduchým cvičením, které zvládneš, než se ti uvaří voda na kávu. Stůj rovně a pohupuj se na svých nožkách dopředu a dozadu, kolena nekrč a zhluboka dýchej, vše udělej nejméně devětkrát za sebou. Pokud nezvládáš rovnováhu, můžeš ruce opřít o stěnu nebo dveře, cvič podle svého pocitu.

Ptáš se k čemu, je tak banální cvičení dobré? Možná tě to překvapí, ale úspěšně podporuje volné proudění krve v žilách a velmi účinně odstraní bariéru v lymfě. V případě, že ráno opravdu nestíháš, vyzkoušej kdykoliv během dne nebo až přijdeš domů před večerním sprchováním. Nožkám udělá dobře také střídavá sprcha, začni teplou a skonči studenou vodou.

Jaká potravina pomáhá cévám? U mě vítězí jednoznačně pohanka s dýňovým nebo slunečnicovým semínkem, můžeš si vybrat podle chuti a semínka přidej do jogurtu nebo je zobej jen tak.Další recepty nalezneš v naší kuchařce, mrkni třeba sem.

7. – 8. 12. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv dobrého v tyto dny uděláš pro své nožky, působí preventivně a léčivě. Všechno, co tvé tělo v tyto dny přijme, působí mnohem intenzivněji.

Co tě postaví na nohy? Jednoznačně vítězí koupel nohou a několik jednoduchých cviků! Udělej si čas a připrav si osvěžující lázeň, napusť do lavoru teplou vodu a mezitím si uvař přesličku, pokud se ti nechce do bylinek, tak si můžeš přidat kvalitní éterický olejíček nebo mořskou sůl. Nožky nechej ve vodě tak dlouho, jak je ti příjemné, pak je pořádně osuš a namasíruj. Začni hezky poctivě od prstů, přes klenbu až ke kolenům. Pokud máš partnera, můžeš požádat o masáž jeho a nezapomínej, že vítězí jemný tlak před silou.

Jaké cviky po masáži? Polož na zem malý míček a také obyčejnou tužku, prsty se snaž střídavě uchopit míček a potom tužku. Není to tak snadné, jak se může zdát. Jestli patříš k těm, které nebaví ani cviky či koupele, zkus najít odborníka a dopřej si odpočinek s reflexní masáží. Rozhodně využij sílu Ryb a dopřej svým nožkám pořádnou péči a rozmazli je. Pokud trpíš na migrény, již nyní nezapomínej na střídmou stravu bez sladkostí, alkoholu a také tučných potravin. Dostatečný přísun tekutin je nutnost!

9. – 10. 12. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek a oči. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatních dnech.

Sama nejlépe víš, co ti právě v tyto dny nejvíc škodí, nadměrné sledování monitoru, potom televize, časopisy nebo také učení a dívání se do knížek. To vše oči zatěžuje, a pokud máš již našlápnuto z minula, může se stát, že tě velmi nemile překvapí zánět spojivek či nevysvětlitelná alergie, která tě nutí neustále si otírat slzející oči kapesníkem. Což je samozřejmě dráždí ještě víc, stejně tak jako řasenka nebo jiná kosmetika, která není zcela čistá a přírodní.

Je dobré vyčistit si hlavu od všech rušivých a negativních myšlenek. Hned ráno vypít na lačno alespoň dvě sklenice vlažné vody nebo čaje a na pitný režim nezapomínat ani během dne. Je fakt velmi důležitý. Nezapomínej, na co nejvíc myslíš, to ti také přichází do života, proto je tolik důležitý pozitivní přístup a nadhled. Zkus alespoň v tyto dny přitahovat lásku a radost, začni u sebe a raduj se z toho, co již máš, věř, není toho málo.

Jaké cviky jsou vhodné? Obyčejné koulení očima a také masáž hlavy. Začni kroužit očima ve směru hodinových ručiček, vše opakuj nejméně devětkrát. Na unavené oči vyzkoušej světlíkový gel, pomůže ti již v práci, není vidět a účinek je okamžitý, koupit ho můžeš v každé lékárně. Co dělaly naše babičky? Před spaním si česaly vlasy kartáčem, velmi dobře věděly, jak je důležité alespoň ve dnech Berana masírovat pokožku na hlavě. Zkus to nejméně stokrát a napiš, jak ses cítila. Příznivou změnu poznáš již většinou po probuzení.

11. 12. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči, čelisti, zuby, mandle, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Využij sváteční neděli k relaxaci a odpočinku, zajdi s dětmi na procházku a vypusť všechny starosti, nechej je rozplynout a nevracej se k nim. Uvidíš, že mnoho věcí se vyřeší samo. Komunikuj s láskou a soucitem, stačí, když se budeš řídit jednoduchým rčením, co nechceš, aby druzí dělali tobě, nedělej jim.

Foto zdroj: Shutterstock.com

4.12.2016 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist