Zoofilie – úchylka, která je častější než byste čekali

Láska ke zvířatům může mít zcela jinou podobu, než s jakou se dennodenně běžně setkáváme. Dnes se však nebudeme probírat tím, jakého domácího mazlíčka máte nejraději, jaké je jeho stáří a zda mu pro jeho hebkou srst dodáváte ve stravě dostatek vitamínů. Dnes se zaměříme na společensky nežádoucí, spíše zahanbující zoofilní chování. Neexistují sice žádné oficiální statistiky, ale některá fakta hovoří v tomto případě sama za sebe.

Stačí jen „vygooglit“ tento výraz na internetu a pod heslem zoofilie můžete číst doslova statisíce odkazů a mnohé příběhy, které se týkají spojení člověka se zvířetem, spojení sexuálního.

Kopulace člověka se zvířetem je známa již přes 6 milionů let. Antropologové mají v tomto směru zjevné důkazy. Ale hlavně moderní záznamy hovoří o jednoznačných důkazech. V roce 2005 zemřel v Seattlu muž, na čemž by nebylo nic zvláštního, pokud by se to nepřihodilo v průběhu sexuálního styku s koněm.

Přesto, že tento druh sexuálního styku je velmi nebezpečný, a to hned z několika hledisek, je praktikován do slova ve velkém. Pokud by se našel někdo ve vašem okruhu, kdo by měl chuť zaflirtovat si se zvířetem, měl by vědět, že se jedná o činnost velmi ošemetnou zvláště z hlediska zdravotního. Víte například, že žalud penisu psa v průběhu orgasmu zduří natolik, že mnohokrát znásobí svou původní velikost? Pokud jste neviditelnými tlaky přitahování k delfínům, pak vězte, že svůj ejakulát vystřelují nebezpečnou rychlostí! Delfín je schopen bez překážky vystřelit svůj ejakulát až do vzdálenosti 12 metrů. A máte-li třeba náhodou zálusk na krále zvířat – lva, určitě bude na místě, přenechat mu v sexu vůdčí roli, vždyť dominance je jeho pravé já!

článek

Možná vás na tomto místě napadne: „Kdyby tak zvířata mohla mluvit, asi bychom to nechtěli slyšet!“  Ať už tuto úchylku různé osoby ospravedlňují různým způsobem, většina lidské společnosti ji vnímá s opovržením. Pro většinu z nás je tedy spíše výhodou, že zvířata mluvit neumí. Zvířata nemohou proti nevhodnému chování zakročit slovně, nemohou rovněž dát ani svůj souhlas, ale to už jsou věci, nad kterými přemýšlejí spíše zoofilové, než většina běžné lidské společnosti. Někteří zoofilové totiž tvrdí, že zvířata, zvláště psi některými důvěrnými způsoby svého chování jakoby přímo vybízela k ochotě sexuálního styku s člověkem.

Například v pasteveckých komunitách je zoofilie považována za poměrně běžnou věc, kterou zde projde leckterý adolescent, než zahájí svůj průměrný a možná i nudný život v partnerském vztahu se svou lidskou polovinou opačného pohlaví. Vyspělá společnost však takovéto chování odmítá a označila ji za hříšnou. Český trestní zákoník však nepovažuje zoofilii za trestnou. Trestná je pouze výroba a šíření pornografických materiálů zobrazujících pohlavní styk člověka se zvířetem.

V 60. letech minulého století se začali psychologové zabývat tím, zda je nutné vidět na sexuálním styku s jiným živočišným druhem něco špatného. Prezentovali dokonce názor, že je to legitimní lidská činnost, sexuální orientace, kterou lze ohodnotit v určité škále, stejně jako například hodnotíme mezilidské sexuální chování na podobné Kinseyho heterosexuálně-homosexuální stupnici.  Zoofilie byla vyjmuta z nejnovějšího vydání Diagnostického a statistického manuálu mentálních poruch, stejně, jako to bylo učiněno v případě klasifikace homosexuality.

Foto: Profimedia.cz
16.8.2013 12:00| autor: Vanesa Meyer

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist