Sedm zákonů sexuální přitažlivosti

Odkud se bere ta magnetická přitažlivost, kvůli níž nemůžete spát ani se soustředit na práci? Proč vám jeden nevoní a na druhého byste nejraději skočila jak gepard? Dali jsme dohromady sedmero zákonů přitažlivosti, které vám to pomohou pochopit.

1. Zákon přitažlivosti – Souměrnost a fyzické proporce
Čím je náš obličej souměrnější, tím spíše bude druhými vnímán jako „krásný a přitažlivý“, zjistili vědci v různých výzkumech. Co se týče ženské postavy, nezáleží prý ani tak na váze a celkovém objemu, jako na poměru mezi obvodem pasu a boků. Štíhlejší pas v kontrastu se širšími boky vyvolává dojem plodnosti, a působí tudíž sexy, i když máte kila navíc.

2. Zákon přitažlivosti –  Hlas a řeč těla
Při seznámení hrají větší roli, než si uvědomujeme. Vyšší tenký hlásek obvykle ubírá mužům na přitažlivosti a naopak dívky s chlapským chraplákem budou opačným pohlavím vnímáni spíš jako „dobří kámoši do party“ než cokoli jiného. V řeči těla byste se měla soustředit hlavně na mužovy zorničky – jsou-li rozšířené, zasáhl ho šíp Amorův.

3. Zákon přitažlivosti – Pozitivní energie
Jestliže se topíte v depresích, že jste ošklivá, neschopná a nikdo vás nemá rád, pak jste pro potenciální nápadníky přitažlivá asi jako pytel brambor. Pozitivně naladěná osoba, co si umí poradit s problémy všedního dne a nenechá si jen tak něčím nalomit sebevědomí, mívá naopak u opačného pohlaví vyhráno.

4. Zákon přitažlivosti – Vrána k vráně sedá
Hledáme k sobě protiklady, nebo stejný ptačí druh? Podle vědců se v praktickém životě sice odlišné protipóly mohou přitahovat, ale bývá z toho jen krátkodobé dobrodružství. Pro dlouhodobé vztahy si raději vybíráme osoby s podobnou osobností a zájmy.

[[related]]

5. Zákon přitažlivosti – Odlišný genetický vzorec
Co se ale v zájmu osudové přitažlivosti lišit musí, je soubor genů určujících imunitní systém. Tím si příroda hlídá, aby se párům rodily zdravé děti se silnou obranyschopností. Není třeba chodit kvůli tomu na genetické vyšetření, člověka s odlišným vzorcem rozezná vaše podvědomí, řízené přirozenou vůní potu.

6. Zákon přitažlivosti – Ovulace
Nejsvůdnější jsou prý ženy ve dnech svojí ovulace. Jestliže berete hormonální antikoncepci a ze strany mužů se vám nedostává vysněné pozornosti, zkuste hormony na chvíli vysadit. Ovulace se totiž jejich vlivem nedostavuje a tělo ztrácí na sex-appealu.

7. Zákon přitažlivosti – Testosteron
Obecně se má za to, že muži s vyšší hladinou testosteronu přitahují dámy víc. Hormon jim dodává nejen mužnou rozhodnost a bojovnost, ale i pevnou, svalnatou postavu. Vzhledem k tomu, že se s testosteronem pojí i kapka nespolehlivosti a neochoty se usadit, pro život si ženy nakonec vybírají měkčí, taťkovské typy. Vysvětluje se tím, proč nás kolikrát táhne pokušení k drsňákům, přestože máme doma hodné drahoušky…

24.8.2012 8:00| autor: Jana Rysková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist