6 důvodů, proč je ranní milování zdravé

Proč začít den sexem? Máme pro tebe hned několik dost pádných důvodů. Vždyť si posílíš imunitu, získáš víc energie než z hektolitrů kafe a je to skvělý recept na každou krizovku vztahu. Proč ještě by sis měla dopřát ranní hrátky s partnerem?

Postelové hrátky si většina z nás nechává na večer, ale taková rychlovka po ránu má spoustu výhod. Ranní sex ti přinese mnoho energie a budeš uvolněná a plná elánu i euforie. Kdo by tak nechtěl začít den? Máme pro tebe šest důvodů, proč si milování po probuzení neodepírat.

1. Budeš mít energie na rozdávání 

Ráno se nikomu do ničeho nechce a možná si říkáš, že už vůbec ne do sexu. Ale právě ten tě parádně nabije a ty získáš pořádnou dávku energie, která se bude hodit na schůzku s obchodním partnerem i k důležitému jednání. Nemusíš se bát, že bys po vášnivém milování byla unavená. Naopak. Divoký sex v tobě rozproudí tu správnou energii a ty se budeš cítit plná síly a vitality. Lepší než kafe, ne?

2. Budeš hýřit dobrou náladou 

Pořádná dávka orgasmu ti zajistí pocit štěstí, protože při milování se uvolňuje hormon oxytocin, tedy hormon dobré nálady. Takže se po ránu vrhni na svého miláčka a do kanceláře přijdeš usměvavá a uvolněná. Už chápeš, proč tvoje kolegyně je po ránu taková vysmátá? Protože tuhle medicínu aplikuje už dávno.

3. Posílíš imunitu 

Sex ti přinese nejen štěstí a pohodu, ale také zdraví. Sex kromě toho, že je obecně zdraví prospěšný, bojuje také proti chronickým nemocem a srdečním onemocněním. Věděla jsi, že ranní sex je zdravý dvojnásob? Podle odborníků funguje stejně dobře jako ranní běh a je to úžasný posilovač imunity. Při milování, ideálně zakončeném orgasmem, se ti posílí imunita, takže jestli nechceš dostat chřipku, místo paralenu si dopřej po ránu sex.

4. Posílíš vztah

Možná si říkáš, že když si to s tím svým odbydeš ráno, nebudeš se pak těšit na večer. Ale to je omyl. S jídlem roste chuť a o sexu to platí také. Takže pokud se ráno pomilujete, budete na sebe celý den myslet a přemýšlet, kdy si erotické hrátky zase zopakujete. Sexem se totiž páry k sobě připoutají a každou volnou minutu budou snít o pokračování.

5. Budeš krásná a přitažlivá

Taky máš občas ráno pocit, že tě přejel parní válec? Kruhy pod očima, sem tam nějaká vráska a pobledlá pleť je na denním pořádku. Proto není divu, že než vyrazíme do práce, se nejdřív zavřeme na půl hodiny do koupelny. Jenže někdy ani tohle nestačí, a stále si nepřipadáme dost atraktivně. Dobrá zpráva je, že je to jen pocit a ten můžeš změnit žhavým sexem. Uvidíš, že po něm si budeš připadat žádoucí po celý den. A taky budeš moci zahodit růž, protože po sexu budeš mít pokožku pěkně prokrvenou.

6. Dáš sbohem stresu

Ranní sex je nejlepší prevence proti stresu. Ujela ti tramvaj? Seřval tě hned po příchodu do práce šéf? Nefunguje počítač nebo máš tolik práce, že tam budeš muset zase dřepět přesčas? No a co? Vzpomínka na ranní dobrodružství ti prostě nedovolí, aby ses kvůli něčemu mračila nebo trápila. Takže ranní sex a žádný stres.

Zkušenosti čtenářek:

Tereza (26 let): „Dříve jsem ranní sex neměla moc ráda. Dlouho trvalo, než jsem mu přišla na chuť. Necítila jsem se krásná, nebyla jsem namalovaná a osprchovaná, ale postupně se mi to začalo líbit a musím říct, že nás to s partnerem sbližuje. Prostě je to takové opravdovější, než když se milujeme večer po láhvi vína a při malém osvětlení. Doporučuji všem, kdo chtějí zažít sex jinak,“ radí Tereza.

Eva (34 let): „Občas se s manželem po ránu milujeme, ale já se nedokážu při ranním sexu uvolnit tak jako večer. Prostě myslím na to, co všechno musím během dne udělat a už se vidím v koupelně, jak se dávám do pořádku, abych stihla dojet do práce. Prostě sex po ránu není pro mě,“ říká rezolutně Eva.

Jitka (29 let): „Sex je dobrý v každé denní době. Já pracuji z domova a muž má práci blízko a tak si občas místo oběda skočí domů na jednu rychlovku,“ směje se Jitka.

A jak to máš ty? Miluješ se s tím svým hned po ránu nebo si to necháváš na večer? A pokud si dopřeješ ranní sex, jak se po něm cítíš? Napiš nám do diskuze, co ti milování po ránu přináší.

Foto: Shutterstock.com

25.1.2017 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist