Románek se šéfem? Bacha, měla by ses mít na pozoru!

Co je v domě, není pro mě? Jestli ses tohoto rčení vždycky držela zuby nehty, musíme tě zklamat. Je to marná snaha! Závěry nejnovější studie totiž tvrdí, že zaměstnání je ta nejlepší seznamka!

Románek v kanceláři? Naprosto běžný jev! Výzkum sexuálního chování na pracovišti jasně uvádí, že nějaké ty pletky v práci zažilo 64 procent Čechů a 94 procent tam vesele flirtuje každý den. Zatím tě tohle minulo? Holka, nechval dne před večerem. Psychologové varují, že se tomu fakt nedá vyhnout. U nás, i kdekoliv jinde!

Proč je veškerý odpor zbytečný?

Američtí vědci z newyorské univerzity Hamilton College jsou na základě své studie přesvědčení, že čím častěji se budeš pohybovat ve stejném okruhu lidí, tím ti budou připadat přitažlivější. Chceš překlad?

Vídat se s kolegou, nebo samotným šéfem dlouho a pravidelně je prý záruka toho, že po něm chtě nechtě začneš toužit. A to i přes to, že máš na muže úplně odlišný vkus! Jak se na něco takového přišlo? Zajímavý pokus odhalil zajímavá fakta…

Znám tě, jsi kus

V rámci studie měli výzkumníci k dispozici 112 fotografií různých obličejů a dvě desítky nezadaných dobrovolníků. Testovaným ukazovali snímky a požadovali od nich ohodnotit přitažlivost zdokumentovaných jedinců na stupnici od jedné devíti.

Několik tváří z celkového „materiálu“ odborníci nenápadně prezentovali vícekrát. Aby se předešlo všem omylům, osloveným pomocí monitorů zkoumali i mozkovou aktivitu. Co přinesly výsledky? Tohle tě vyvede z míry!

Ještě jednou mrknu, pak se zamiluju

Jakmile respondenti narazili na snímek, který spatřili už po několikáté, jejich hodnocení atraktivity dotyčného bylo vždycky vyšší než v předešlém kole. Dokonce u nich byly zaznamenány divoké skoky v mozkových vlnách! Jen na vysvětlenou – přesně tohle se děje, když je člověk z něčeho vzrušený nebo nadšený.

„Lidé jsou často přitahováni k těm jedincům, které neustále potkávají, i když jim na první pohled nepřipadali vůbec atraktivní,“ vysvětlil autor studie a zároveň psycholog Ravi Thiruchselvam s tím, že zatímco láska na první pohled stále není prokazatelným pojmem, láska na pohled čtvrtý už je „jiné kafe“. Přesně po čtvrtém náhledu na fotografii totiž dobrovolníci dávali maximální počet bodů!

Funguje to i naopak?

Možná je všechno trochu jinak a ty ses zakoukala do spolupracovníka, který o tebe zatím nezavadil pohledem. Tedy kromě toho, že si od tebe tuhle přišel vypůjčit kalkulačku. Jsi z toho v depresi? Ještě neházej flintu do žita. Existuje vysoká pravděpodobnost, že když se budeš pohybovat v jeho blízkosti, za čas na tebe změní názor! O důvod víc, proč dělat maximum, abys náhodou nedostala výpověď!

Jaké jsou zkušenosti čtenářek?

„Musím říct, že mi přijde, že to tak skutečně je. Do svého kolegy jsem se zamilovala asi po půl roce intenzivní spolupráce s ním, přičemž do té doby pro mě byl nezajímavý a vlastně ani není můj typ. Je jasné, že vztah nepřestál starosti běžného života a já si teď dávám mnohem větší pozor, kde lovím muže,“ směje se Tereza (32 let).

Podle mě je to pitomost. Nezamiluju se do chlapa jenom proto, že ho potkávám každý den v práci. Mně osobně přijdou kolegové pořád stejní, nepozoruju, že bych k nim cítila větší náklonnost než předtím. Když prostě nejsou můj typ, nezaujmou mě ani kdybych je potkávala dvacekrát denně,“ nesouhlasí Petra (27 let).

„Já si ani tak nemyslím, že by to bylo tím, že se lidé potkávají více, ale spíš tím, že v práci je mnohem snazší se seznámit a navázat vztah než v běžném životě. Logicky pak vznikají vztahy na pracovišti,“ polemizuje Denisa (33 let).

Co si o tom myslíš, jsou vztahy na pracovišti v pohodě, nebo to v případě rozchodu přinese jen potíže? Napiš nám svůj názor do diskuze, budeme se těšit na příspěvky! My osobně si myslíme, že kolegům, jako jsou v naší fotogalerii, se odolat prostě nedá. Co myslíš?

Foto zdroj: shutterstock.com

23.9.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist