Kauza Penis: Malý, velký, tlustý, tenký – který je ten pravý?

Platí čím větší tím lepší, nebo se dá i s malým kašpárkem zahrát velké divadlo? Jak moc záleží na velikosti pánské chlouby a jak jsou na tom naši muži oproti těm ze světa? Na penis jsme si prostě posvítili a tady máš názory čtenářek i zajímavá fakta.

kauza-penis-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Na velikosti záleží?

Soudě například podle filmů – značně. Představit si urostlého akčního hrdinu s celkem chudou výbavičkou takřka nelze. Nepsané klišé je jasné: čím větší, tím lepší, ale i silnější, mocnější, autoritativnější – prostě geroj, jak má být. Představit si neurotického intelektuála s menším mužstvím už nečiní takové potíže – jenomže i ve filmu či literatuře je tomu většinou přesně naopak. Oč je badatel nesmělejší a zmatenější, o to větší je zpravidla jeho libido, o to barvitější jsou erotické sny, a  tím se už jaksi předpokládá, že v kalhotech objeví dotyčná žena, kterou nakonec dokázal doslova „ukecat“ na význam metafyziky v postmoderní literatuře, nečekané možnosti…

V reálném životě ale existuje spousta mužů s menšími, malými či velmi malými penisy. Jaké délce ženy skutečně dávají přednost? A je vlastně rozhodující délka, nebo spíše šíře? To bylo předmětem otevřené diskuse na serveru NetMums.

Jak malý je vlastně malý? To, co některé ženy považují za malé, může jiným připadat uspokojivé,“ říká jedna z diskutérek a dává tím najevo, že spousta žen velikost penisu až tolik neřeší.

Velikost skutečně nehraje až takovou roli, o dost důležitější je, jak se penis používá. Měla jsem milence s velmi velkým penisem, sex stál za prd,“ tvrdí Jemma G.

Naproti tomu, najdou se i ženy, kterým vyhovuje určitá délka. „Cokoliv mezi 13 a 18 cm je super,“ tvrdí Angela.

Penis v číslech

Průměrná délka ztopořeného penisu je přitom podle vědeckých průzkumů 14,15 cm, Češi jsou na tom podle dat ještě lépe, průměrná délka jejich penisu je totiž 15,89 cm, což je více než dobré ve srovnání s Iry (12,78 cm), ale například i Španěly (13,48 cm) nebo Němci (14,48 cm). Naopak ještě lépe vybaveni jsou Maďaři (16,5 cm). Globálně vzato – muži s nejmenšími penisy žijí v Asii a ty s největšími lze potkat ve střední části Afriky a v částech Jižní Ameriky. Nejdelšími penisy se prý chlubí obyvatelé Konga (17,93 cm) a Ekvádorci (17,77 cm).

Malý, velký, tenký, tlustý

Podle Donny C je dobrý penis tak akorát. „Spala jsem s muži na obou stranách délkového spektra. U těch s malým jsem se ptala, zda už je vevnitř, u těch s obřím jsem zase skončila na podlaze vedle postele. Můžu říci, že mě neuspokojila ani jedna z těchto variant.“

Když dáte heterosexuálům na výběr mezi velkými a malými prsy, většina si vybere ta velká. A stejně je to i s penisy,“ tvrdí Zara34. „Měla jsem dva muže s malými penisy. Ten jeden s tím dovedl pracovat a sex byl fajn, ten druhý to nedovedl a sex samozřejmě nebyl nic moc,“ oponuje Gemma.

Ne délka, ale šířka – taková je další skupina názorů. Já preferuji před délkou šířku. Čím širší, tím pro mě lepší,“ říká Merclady. „Jasně, je to především tvar, který určuje rozdíl,“ přidává se littlebear.

Je vidět, že každá žena má na věc svůj pohled, každé vyhovuje něco jiného a to je jedině dobře. Jaký je ale život s malým penisem? Trápí se muži podobně kvůli malému penisu jako ženy kvůli malým prsům?

Jaký je život s malým penisem?

Moje žena překřtila můj penis na Wee Willy Winkey (pozn.red.: Maličký Vilík Mrkáček). No necítil jsem se zrovna ligově…,“ říká muž, který si ve třinácti na kurzu plavání poprvé uvědomil, že jeho penis není tak velký jako penis ostatních kluků. Od té doby se začal s ostatními více poměřovat a cítil se hrozně trapně. „Teď už to tak neprožívám, je to daleko lepší. Myslím, že to o dost více vadí mně než ženám, s kterými se miluji,“ i tak má ale za sebou dotyčný trpkou zkušenost. „Žil jsem se ženou, která si nikdy na můj penis nestěžovala. Pak jsme se rozešli a já náhodně našel na její stránce MySpace konverzaci s jejími přáteli, v níž se žertuje o mé chatrné výbavičce. Nikdy si přitom nestěžovala, předstírala, že ten problém neexistuje, dost mě to naštvalo…“ A jaký je sex? „Musím upřednostňovat určité pozice, třeba tu zezadu „na pejska“. Jakmile do partnerky vstoupím, sevře nohy k sobě, já je nechám roztažené. Nikdy jsem ženě nepřivodil vnitřní orgasmus. Ale partnerka si o to víc užije předehry, zejména orálního sexu. Velcí kamarádi jsou také vibrační kroužky.“

A co by vzkázal ženám? „Buďte hravé, určitě si sex užijete. A hlavně mu neříkejte, prosím, žádnými zdrobnělinami.“

A jak to máš ty? Myslíš si, že na velikosti záleží? Napiš nám svůj názor do diskuze, těšíme se na příspěvky.

Text: Marta Dostoupilová

Foto: Shutterstock.com

18.8.2017 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist