Společné bydlení? Na tohle se musíš připravit

Užíváš si romantických schůzek se svým novým objevem a už se nemůžeš dočkat, až spolu začnete bydlet? Tak to brzdi! Není totiž všechno tak růžové, jak se může zdát a i společné bydlení má svá úskalí. Jaká?

Jednou budeš vzpomínat na ten krásný začátek, kdy jste se scházeli dvakrát týdně, on s kyticí růží, ty vždy nalíčená a oblečená podle poslední módy. A dokázali jste v kavárně prosedět dlouhé hodiny a zamilovaně na sebe hledět. Pokud spolu začnete bydlet, tak s tímhle je konec. Společné bydlení totiž se vztahem pořádně zamává. Přečti si, s čím musíš počítat.

Už žádná tajemství

V momentě, kdy spolu začnete bydlet, je konec všem tajemstvím. Jeho i tvým. Ty už budeš vědět, co každé ráno dělá, co snídá, kdy chodí do posilovny a jak často tráví večery u televize. A i ty máš utrum, pokud sis hrála na slečnu tajemnou a předstírala, jak jsi každý den někde v trapu, abys mu byla vzácnější. Teď už nic neutajíš. Odteď budeš přesně vědět, co dělá a možná přijdeš i o iluze, o to tajemno, které dává prostor fantazii. Vítej v holé realitě.

Skutečnost je prostě mnohem obyčejnější 

Vysnila sis dlouhé večery strávené povídáním při zvuku tklivé hudby, u které jste tančili svůj první společný tanec? Zapomeň, vždyť právě dnes večer hraje jeho oblíbený tým nebo musí nutně vidět film, který opakují po padesáté. Představovala sis, jak tvůj milý každé ráno dělá padesát kliků a snídá cereálie a teď najednou vidíš, že stěží vstane z postele, kopne do sebe kávu a běží do práce. A asi to nebude ani tak žhavé s tím, jak říkal, že měsíčně přečte alespoň deset knih. Protože za tu dobu, co spolu bydlíte, jsi ho viděla přečíst maximálně časopis. Ale i ty si sáhni do svědomí a vzpomeň, co jsi mu o sobě navykládala a s čím nyní musíš popravdě ven. Už před ním neschováš, že si denně voláš s maminkou a sleduješ seriály. Realita je tady.

Žhavá líbačka a nezapomenutelný sex? Bývávalo

Když jste spolu jen chodili, viděli jste se sice jen jednou nebo dvakrát do týdne, ale pokaždé jste prožili divoký sex. Teď, když jste spolu pořád, už to s tím sexem není tak žhavé, viď? Na to se musí připravit každý pár. Postelové hrátky prostě časem ztratí na intenzitě a budete rádi, když občas dojde na věc.

Konec povídání, vyhrává televize

A nejde jen o sex, ale skončí i několikahodinové povídání. Když se dva lidé poznávají, chtějí si o sobě říct co nejvíce, o tom, jaké měli dětství, jaké mají rodiče, své názory a své sny. A jednou týdně se taková informační nálož dá vydržet, ale jakmile spolu začnete bydlet, zúží se vaše debaty na dotaz, co bude k večeři a jaký byl den. Smiř se s tím, že je konec vyzvídání, jaká jsi, to on už ví, a líbí se mu to, jinak by s tebou nebyl, tak ho nechej koukat na tu televizi a vezmi si k němu oblíbenou knížku. Na hony vzdálené tvým představám? To je život.

Tohle už před sebou neskryjete

Konec skrývání. Doposud šlo schovat všechny nedostatky. Nemusel vědět, že se ti mastí vlasy, protože ses před každou schůzkou pořádně nafintila. Neměl ani ponětí o tvé špatné pleti ani o tvých natáčkách na noc. Teď už nic neskryješ. A připrav se na to, že ani on ne, takže si nemysli, že je pokaždé tak vyvoněný, jak ho znáš z romantických randíček.

Děleno dvěma

Těšila ses, až spolu budete sdílet všechno to dobré i zlé a byla nadšená, jenže najednou zjišťuješ, že se taky musíte dělit o skříně, o nákupy, o úklid nebo vaření. A právě díky realitě všedních dní zažívá nejden vztah pořádnou krizovku. Smiř se s tím, že teď už si nemůžeš udělat mejdan, kdykoliv se u tebe objeví kamarádky z vejšky. Jste teď na všechno dva a ne vždycky se shodnete.

A jak to vidí naše čtenářky? Tady máš jejich zkušenosti:

Andrea (32 let): „Společné bydlení opravdu není tak růžové, jak jsem myslela. S Mirkem jsem chodila dva roky, než jsem se k němu nastěhovala a pak to šlo od desíti k pěti. Přestal o mě mít zájem, dříve bojoval o každý večer se mnou, ale když mě měl doma, tak většinou času trávil v hospodě. Rozešli jsme se po půl roce, co jsme spolu začali bydlet. Teď už mám jiného přítele a on začíná plánovat, že bychom mohli spolu bydlet a já z toho mám hrůzu.“

Daniela (29 let): „Podle mě se z toho zbytečně dělá věda. Je jasné, že v každém vztahu jsou prostě nějaké etapy a už nikdy to nemůže být takové jako na začátku. Ale já si nestěžuji, jsou zase jiné věci. S mým klukem spolu bydlíme už tři roky, a i když už tam není takové napětí jako dřív, i tak je to krásné. Mně ty jistoty vyhovují. Máme se rádi, víme, co od toho druhého čekat a jednou spolu založíme rodinu.“

Hana (36 let): „Já už bydlela s více muži a někdy to bylo fajn, jindy ne. Záleží, jaké si to uděláš. A taky na tom chlapovi. Když ten chlap nestojí za to, je lepší to zjistit dříve, než bude pozdě. A při společném bydlení to zjistíš mnohem dříve než při občasných schůzkách ve vinárně.“

A jak to máš ty? Štve tě v něčem tvoje polovička od té doby, co jste se k sobě sestěhovali? Vzpomínáš na chvíle, kdy jsi jen randila, nebo ti společné bydlení vyhovuje a takové drobnosti, jako je ztráta tajemství, považuješ za prkotiny? Anebo se do společné domácnosti teprve chystáš? Napiš nám do diskuze. 

Foto: Shutterstock.com

7.12.2016 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist