Žhavý letní flirt… může to být láska?

Čas dovolených bývá pro zadané většinou prubířským kamenem vztahu, pro ty single pak příležitostí k bezuzdnému flirtování. Jenže co když nám románek trošku přeroste přes hlavu? Může se vůbec z původně nezávazného svádění vyklubat cosi hlubšího, co by se dalo nazvat láskou?

Písek rozžhavený sluncem a šumění moře udělá z nejednoho chlapa Casanovu obratně chytajícího do osidel klidně několik žen najednou. Podle psychologů flirtovací náladě nahrává především uvolnění napětí, které člověk často zakouší v pracovním procesu.
Přibývá také žen, které si chtějí nezávazně zašpásovat, ale je stále dost také těch, které do letního románku dají celé své srdce. Ty pak většinou zkoupe hořké zklamání, když zjistí, že jejich idol je takzvaným plážovým inženýrem, který si chce prostě jen užít.

„Jely jsme s kamarádkou na dovolenou do Tuniska. Těšila jsem se na dámskou jízdu. Jenže pak ji začal balit jeden místní dotěra. Žasla jsem, jak může být tak naivní. Vždyť ti chlapi loví jakoukoliv „bílou“ tvář.  Úsměvy a cukrování samozřejmě brzy vystřídaly slzy. Po společné noci se Izmail, jak jsem mu říkala, vypařil jak pára nad hrncem a jí zůstala nemilá vzpomínka v podobě nesnesitelného svědění genitálií,“ líčí čtyřiatřicetiletá Marcela příběh zklamané kamarádky, jakých jsou tisíce.

[[related]]

Ano, však ani ve slaďáku Pomáda nemá letní láska dlouhého trvání. Přesto ale existuje pravidlo potvrzující výjimky. „Vyjely jsme si s kámoškou na dovolenou pod stan do jižních Čech. V kempu si až nápadně blízko našeho příbytku postavila svoje přístřeší parta tří mladíků. Byli mi hned podezřelí, obzvláště ten, který mlel nejvíc pantem a chtěl se s námi ihned družit. Nakonec mě Jirka prostě „ukecal“.  Dokonce jsme zjistili, že shodou okolností bydlíme jen kousek od sebe. A tak nebyl problém domluvit po návratu z prázdnin další schůzku. Už jsme spolu tři roky a zatím nám to klape,“ svěřuje se svou zkušeností třiadvacetiletá Jarča.

Jak ale hledat jehlu v kupce sena a oddělit prima chlapa od notorického svůdníka? Existuje přece jen pár vodítek. O vážnější úmysly může jít, pokud toho co nejméně tají. Představí se celým jménem, hovoří o svém zaměstnání, koníčcích, bydlišti, ale třeba také o plánech do budoucna. Mluví-li už na dovolené o tom, kdy by vás chtěl po jejím skončení znovu vidět, je tu šance na dlouhodobější vztah. Psychologové ale varují: chcete-li předejít zklamání, držte se hesla: Dvakrát měř, jednou řeš. To totiž na dovolené platí dvojnásob.

A co vy? Dopřáváte si letní flirtování a románky? Nebo se raději držíte zpátky?

17.8.2012 9:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist