Čeho se muži v sexu bojí?

Nejste to jen vy, kdo se hrozí chvíle, kdy vám přítel vybalí ze stahovacích punčocháčů ten velký zadek. Také muži mají v intimních chvilkách své obavy, i když třeba navenek vypadají naprosto suverénně.

1. Fyzické dispozice
Nejčastější obavy souvisejí podobně jako u žen se vzhledem. Jestliže váš milý není nabušený borec jako ze žurnálu, možná se trápí úvahami, jak asi přijmete jeho hubené paže bez svalů nebo naopak tukové zásoby na břiše. A pak je tu samozřejmě odvěká pánská starost, velikost penisu. „Když se mi postaví, tak to ujde. Ale v klidovém stavu vypadá opravdu titěrně, směšně. Cítím se hodně trapně, když mě takhle přítelkyně vidí,“ svěřil se 28letý Petr.

Čtěte: Jak odhadnout velikost jeho penisu?

2. Strach ze selhání
Mužům samozřejmě záleží na tom, aby byla partnerka s jejich výkonem spokojená. Na rozdíl od toho ženského je jejich nástroj technicky složitějším mechanismem. Penis se musí ztopořit a nějakou dobu vydržet, aby to nebylo jen šup tam šup ven a partnerka z toho taky něco měla. „Přítelkyni se nedaří dosáhnout orgasmu. Dlouhou dobu jsem si to dával za vinu a cítil se neschopně, ale partnerka mě přesvědčila, že může vyvrcholit jenom při dráždění poštěváčku. Tak to praktikujeme a cítím se líp,“ říká 25letý David.

Čtěte: Co dělat, když se udělá dřív než vy

3. Riziko úrazu
Muži s malým penisem se často obávají posměchu, ale bez obav nejsou ani jejich „šťastnější“ protiklady. Muž, jehož příroda obdařila vydatně, musí být při milování velmi opatrný, aby partnerce nezpůsobil bolest a oděrky. Také mužský nástroj může přijít k úrazu – například když na něj žena prudce dosedne v pozici na koníčkovi. Muži si navíc nikdy nemohou být jistí, zda při orálním sexu nezapojíte příliš horlivě zuby a slastnou chvíli nepřeruší ostrá bolest… A když pak slyší historky, kterak jedna fúrie v záchvatu vzteku a pomstychtivosti uřízla manželovi penis, dva dny z té hrůzné představy nespí.

4. Strach ze spontánního projevu
Řada mužů se potají kochá odvážnými představami jak vystřiženými z pornofilmů, ale nakonec raději zvolí klasický scénář. „Rád bych jednou přinesl vibrátor a zapojil ho do hry, ale bojím se, že to partnerka nevezme dobře. Nerad bych vypadal jako úchyl,“ uvádí příklad 26letý Honza. Obava, jak asi protějšek přijme vaše nápady na oživení intimního života, brání spontaneitě a může vaše milostné chvilky o dost ochuzovat. Vyzvěte proto partnera, aby se vám se svými fantaziemi svěřil a pestřejší akce plánujte spolu. Nakonec, pokud ho milujete, nemá se přece čeho bát.

12.7.2011 12:00| autor: Jana Rysková
Více o tématu: penissexzadek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist