Sponzoring – nový trend v seznamování, nebo staré známé řemeslo?

Seznamování on-line už dnes není žádné tabu. Navíc v posledním roce to byl téměř jediný způsob, jak se seznámit a navázat vztah s někým novým. I to nahrálo ještě většímu rozšíření dnes populárnímu randění, které je u nás známé pod výrazem “sponzoring”. O tomhle fenoménu se mluví už nějakou dobu, protože stejně jako ve světě i u nás si tenhle způsob seznámení našel rychle své příznivce. Je to ale skutečně jen zábavná forma seznámení, nebo by se dalo tohle randění směle označit za prostituci?

sponzoring-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Lidem už normální seznamky nestačí, obyčejné on-line randění už je pro některé nuda a tak posouvají hranice seznamování úplně jiným směrem, který ovšem ne každému bude vyhovovat. Sponzoring se stává více a více oblíbeným, a zatímco jedni na něj pohlížejí jako na dobře maskovanou prostituci, druzí to berou stylem „Když je to baví a chlapi jsou ochotni na to přistoupit, proč ne?“ A co že to ten sponzoring vlastně je?

O co jde?

Že jsi o sponzoringu ještě nikdy neslyšela? Pak věz, že jde o nový typ seznamování, kdy nehledáš partnera pro život, ale spíš nějakého sponzora. Na jedné straně je bohatý muž a na druhé straně mladá slečna, která svůj čas s ním mění za kapesné, kabelky, oblečení, boty, auta či byt. Ano, čteš dobře, tady hledají muži dívky, které jim budou dělat společnice s výhodami, a za to jim dopřejí luxus v podobě drahých kousků oblečení nebo peněz. Podle některých jsou dívky, které tenhle způsob seznamování využívají, obyčejné zlatokopky, podle jiných je to pořád stará známá prostituce obalená jen do líbivějších výrazů. Samotné dívky, které si ale tímhle randěním přivydělávají, v tom mají jasno.

 Co na to říkají uživatelky?

“Je to vztah jako každý jiný. Není to tak, že bych co chvíli spala s jiným mužem, takže rozhodně bych to neoznačila za prostituci. Vídám se s jedním mužem, který mi platí vše, co potřebuji. Má ale rodinu a nechce žádné větší závazky, což mi v tuhle chvíli vyhovuje. Jsem ještě mladá, tak se nechci vázat a budovat vztah. To ze mě ale ještě nedělá zlatokopku,” popisuje svůj pohled na věc dvaadvacetiletá Lenka, která s tímhle seznamováním začala před dvěma lety na internetu.

“Po střední škole jsem odjela na léto pracovat do Ameriky, kde jsem se s tímhle druhem seznámení potkala poprvé. Seznámila jsem se tam s holkou, která si takhle přivydělávala při škole. Přes seznamku si našla dva muže, kteří ji finančně podporovali. Když jsem přijela zpět do Česka a nastoupila na vysokou školu, hledala jsem brigádu, a protože bych si na žádné nevydělala dost peněz, začala jsem hledat jinde. Narazila jsem na seznamku Hledám Sponzora a v podstatě během chvíle jsem byla na první schůzce,” říká o své motivaci a zkušenostech Lenka.

Vztahy win-win

Podle všeho to vypadá, že najít na internetu majetného muže, který vše ochotně zaplatí, není vůbec žádný problém. A ano, i u nás existuje celá řada seznamek, které jsou přímo na tohle zaměřeny. Všechny to ale obalují do hezkých slov o tom, jak jde o hledání vzájemně prospěšného vztahu a jak spojují lidi se stejnou představou o životním standardu. Že by ale slečnám jejich „cukroví tatínci“ všechny ty kabelky, oblečení, šperky a auta kupovali jen za hezký úsměv nebo proto, že s nimi sdílí představu o životním standardu, se zdá být dost naivní. I přesto takové seznamování majitelé seznamek obhajují a někdy by se zdálo, že je to téměř bohulibá činnost.

“Být mladou dívkou v dnešním světě není vůbec jednoduché. Všude na sociálních sítích vidí prezentaci života v luxusu, který potom považují za potřebný standard. Naše seznamka jim dává šanci seznámit se s mužem, který jim tenhle standard dopřeje. Jaká je jejich domluva, to ale není v našich rukou. My jim jen umožníme, aby se navzájem našli, je to pro obě strany výhodné a oba v páru jsou spokojení, a o to jde,” říká o seznamování spoluzakladatelka seznamky Hledám Sponzora Šárka.

Co na to říkají naše čtenářky?

Uf, jako slyšela jsem už o nejrůznějších seznamkách a dalších podivných věcech, ale tohle je asi nejpodivnější seznamka vůbec. Přijde mi, že ty holky jsou vyloženě zlatokopky, které nemají kapku cti v těle a jediné, co chtějí, je luxus a je jim fuk, jak toho dosáhnou,“ rozčiluje se třiatřicetiletá Julie.

To pětadvacetiletá Jana je trošku benevolentnější: „Já si myslím, že je to každého věc, jestli si má holka najít ženáče a být milenkou, proč už z toho nemít tu výhodu nějaké pěkné kabelky nebo luxusní dovolené. Myslím, že je to pro spoustu z nich mnohem lepší, protože dopředu ví, do čeho jdou. A já jsem romantik, takže věřím, že i mezi takto seznámenými páry může zahořet láska.“

A co si o tom myslíš ty? Napiš nám svůj názor do diskuze, těšíme se na příspěvky.

22.9.2021 2:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist