Jak si založit dokonalý profil na seznamce? Nech si poradit od profíků!

Proč bys nikdy, ale opravdu nikdy, neměla mít na profilové fotce obří sluneční brýle? A jak hodně ti může uškodit, když se v popisu svých vlastností dopustíš i malé gramatické chyby? Tohle se vyplatí vědět!

online-seznamovani-2-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

Virtuální randění je prostě v kurzu – a to jako dost. Úplně bez nadsázky by se dalo říct, že naprosto předčilo osobní kontakt. Holt kdo dnes není zaregistrovaný na nějaké seznamce, tomu se partner hledá horko těžko! I ty ses rozhodla, že tímhle způsobem zkusíš najít toho pravého? Pak by ses měla ujistit, že tvůj profil nikdo nepřehlédne. Jak si tedy udělat tu nejlepší možnou reklamu?

Oční kontakt jako sázka na jistotu

Co si budeme povídat, na profilové fotce prostě záleží. Myslíš si ale, že ta, na níž jsi schovaná za slunečními brýlemi, je ta pravá? Právě naopak! Asi je čas zapózovat znovu, holka…

V rámci jednoho nedávného průzkumu jsme zjistili, že snímky, na kterých se lidé dívají přímo do objektivu, což budí dojem očního kontaktu, jsou na našich stránkách nejžádanější,“ připouští Melissa Hobley, která působí jako vedoucí marketingu jisté internetové seznamky. A bacha, její slova potvrzují i závěry americké psychologické studie z roku 2012. Z nich jednoznačně vyplývá, že oční kontakt se do značné míry podílí na dobrém prvním dojmu. Takže se jde fotit? Být tebou, neztrácíme ani minutu!

Dej si pozor na gramatické chyby

Když už máme jasno v tom, jaká fotka bude pro ctitele lákadlem, posuneme se dál. Máš v plánu popsat všechny pozitivní vlastnosti, které máš? To je samozřejmě dobře, ale než takový „sloh“ pošleš do virtuálního světa, dvakrát si zkontroluj pravopis. Nikdo po tobě nežádá spisovnou češtinu, ale jakmile se dopustíš do očí bijící hrubky, jsi nahraná.

„Naše poznatky ukazují, že až 75 % jedinců nikdy nezareaguje na profil, v němž jsou gramatické chyby. Pokud tedy neprovedete důkladnou kontrolu svého pravopisu, můžete si uškodit víc, než si myslíte,“ varuje výše jmenovaná dáma.

Oblíbená hudební skupina. Proč ji nezatajovat?

Je snadné nechat se unést a vyjmenovat všechny požadavky, které bys u svého vysněného muže uvítala. Jenže právě tohle je úplně špatně. Experti radí využít svoji „on-line vizitku“ spíše k představení svých vlastních snů, hodnot a zájmů. A tím se vlastně dostáváme k zásadní otázce. Jaké koníčky jsi na sebe „práskla“? Kromě četby knih, sportu a sledování filmů nezapomeň jasněji definovat i své hudební zaměření. To bys nevěřila, jak je to důležité!

„Za celý náš tým mohu jen doporučit, abyste uvedli interprety, které posloucháte ze všech nejraději. Myslíme si totiž, že hudba je faktorem, který je pro spoustu lidí naprosto zásadní. Klidně zmiňte i pasáže z textů písní, nebo popište zážitky z koncertů. Všechno se počítá,“ uvádí Melissa Hobley.

Čtěte také:

Prázdná pole jsou zlo

A teď z jiného soudku. Čeho by ses rozhodně měla vyvarovat? Neúplnosti profilu. Když totiž některá pole prostě vynecháš s tím, že se ti nechtějí vypisovat, adepti na seznámení si o tom budou myslet svoje. Zkrátka a dobře, budí to dojem tvé nesoustředěnosti nebo dokonce nezájmu. A na tuhle „udičku“ se žádná virtuální ryba nechytí. Snaž se tedy o sobě poskytnout kompletní informace. To je podle odborníků ta nejrychlejší cesta, jak si domluvit rande.

A jak by měl ideální profil na internetové seznamce vypadat podle tebe? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky. Jedno je ale „na beton“ jisté. Určitě by neměl mít špatnou „profilovku“. Přehlídku těch úplně nejšílenějších najdeš ve videu!

text: Lucie Feiková, zdroj text: Melissa Hobley, odbornice na seznamování, Foto: Shutterstock.com

22.8.2022 3:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist