Jak to vidí chlap: Zjistila jsem, že můj přítel je na seznamce

Pluješ si na obláčku blaženosti, protože jsi konečně našla muže svých snů, a je úplně fuk, že to bylo na seznamce. Prostě si rozumíte a už nějaký čas vám to společně klape. Jenže zatímco ty ses ze seznamky dávno odhlásila, náhle zjistíš, že on tam dál brouzdá. Podobný případ řeší naše čtenářka Pavla. Co jí poradil náš chlap?

chlap-seznamka-1100x618.png Zdroj: iStock

Jak to vidí chlap: Je stále na seznamce

Dotaz čtenářky Pavly:

Ahoj Tome,

čtu tvoji rubriku pravidelně a nacházím v ní hodně moudrosti. Potřebovala bych tvůj názor. Je mi 40, chodím zhruba rok s mužem o 10 let mladším. Rozumíme si, uspořádání vztahu nám oběma vyhovuje. Dali jsme se dohromady na online seznamce. A té se týká můj dotaz.

Profily na seznamce jsme zakládaly společně s kamarádkou, já hledala něco stálejšího, ona spíš povyražení. Profil jsem několik měsíců po seznámení zrušila, kamarádka se seznamuje dodnes. Od ní vím, že na seznamce je aktivní pořád i přítel. Konfrontovala jsem ho s tím před nějakou dobou, nijak se tím netajil, říkal, že si tam „občas chodí pokecat“. Byla z toho hádka, řekla jsem, že mi to vadí, on údajně jinou ženu nehledá, tvrdí, že nevěrný mi není. Byl to první větší konflikt, kdy jsme se v něčem zásadním neshodli. V činnosti na seznamce pokračuje nadále. Nerozumím tomu. Ve vztahu necítím žádnou faleš, věřím, že fyzicky mě opravdu nepodvádí, ale nerozumím té potřebě brouzdat na online seznamce jako nezadaný a hledající. Máš nějakou teorii, proč přítel tohle dělá?

Díky, Pavla

Odpovídá Tomáš Erben:

Ahoj Pavlí,

chápu, proč ti tahle myšlenka nedopřeje klid. Kdybych se dozvěděl o své manželce, že brouzdá po seznamovacích serverech, asi by mi to přineslo pár otazníků. Obzvlášť, jestli tvou jedinou asociací je tvé vlastní hledání vztahu anebo veselý záměr tvé kamarádky. Ale bacha, tohle je jen ten první pocit, který mi vytanul na mysli. Při tom druhém, řekl bych, si vydechneš.

Vítěznou polehčující okolností je to, že v činnosti pokračuje dál. Paradox, že? Je jasné, že na seznamky mohou ženy i muži chodit s všelijakými cíli, od klábosení po navazování vztahu, ale z toho, že ty o jeho profilu víš, vyplývá, že nemá žádné nekalé úmysly. Vždyť tak by strašně snadno riskoval odhalení. Zvlášť, když jsi na něj dokázala přijít. Pokud by skutečně chtěl, může změnit seznamku, přihlašovací jméno a své aktivity provádět tajně.

Přečti si také:

Můžeš být klidně velkorysou a naopak ocenit (neříkám, že má dostat diplom, spíš jen v sobě to tak zpracovat), že je třeba tohle jeho jediná forma komunikace s dalšími lidmi. Víš, čeho tím docílíš? Jeho upřímnosti.

Odpověz si na otázky: Jak vnímáš nevěru, co je pro tebe za hranou? Co bys sama nikdy neudělala, a co je naopak v pohodě? A co bys nikdy neodpustila?

Až tě podvede, pak se s ním třeba rozejdi. Psaní, jehož obsah neznáš, nechť je napůl tajemstvím. S lehkostí tak můžeš mít své tajemství i ty. Teď tě sužují domněnky, ty nech plavat.

A jestli i přesto budeš trvat na konkrétních odpovědích, pak si udělej experiment. Zaregistruj se na seznamce jako nezadaný a hledající muž a uvidíš, jaká témata se probírají. Jen tě prosím, zůstaň v čistém vztahu a nesnaž se svého partnera nějak tajně konfrontovat. Ať zůstanete dál bez té falše.

Dobrá partnerská vlastnost je nesnažit se úplně všemu rozumět. Pokud sama tu faleš necítíš, je to ten nejdůležitější barometr, na který se můžeš spolehnout. Nechci tvou teorii úplně dogmaticky potvrzovat, ale má intuice říká, že tvá intuice má pravdu. Jestli tohle bylo vaším největším konfliktem za celý rok, pak je váš vztah výjimečný a nezbývá, než si ho plnými doušky užívat.

 

13.9.2023 2:00| autor: Tomáš Erben vztahový kouč

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist