Sedm důvodů, proč jsou ženy nevěrné

Mužská nevěra je možná diskutovanější, ale to neznamená, že nepodvádějí i ženy. Z britského průzkumu vyplynulo, že svému partnerovi byla někdy nevěrná každá pátá – a kolik dalších to ani nepřizná? Pokusme se najít příčiny, které ženy k nevěře vedou.

1. Pomsta

Protože společnost mužům přičítá jakýsi přirozený sklon k sexuálním vedlejšákům, ženy jsou neustále na  pozoru. A když partnera přistihnou při nevěře, napadne je, že se mu pomstí stejnou měrou. Kupodivu to  může mít pozitivní dopad. „Muži nemají takovou schopnost vcítění, takže si často neuvědomí, jakou bolest  partnerce svou nevěrou způsobili, dokud to nepoznají na vlastní kůži,“ vysvětluje psycholog Bonnie Weil.  V tomto případě jde ovšem o podvádění „natruc“, aniž by žena po milenci vůbec toužila.

2. Hledání romantiky

Každý dobře víme, že vztah po deseti letech vypadá jinak než v prvních měsících. Vzájemné okouzlení, zamilovanost, drobné pozornosti, milostné dopisy… to všechno časem vyprchá a zbyde všední rutina. Manžela byste nevyměnila, je součástí vaší rodiny, ale chybí vám ten pocit dívky z růžové knihovny. Nabízí vám ho někdo jiný? Není divu, že se necháte zblbnout. „Páry musejí udržovat kus toho intimního  kouzla v každodenním životě. Půlminutový polibek a 20 sekund trvající objetí stačí k udržení hladiny  endorfinů na potřebné úrovni,“ říká vztahová poradkyně Alisa Bowmanová.

3. Kolísající sebevědomí

Někdy vám může připadat, že jste pro svého manžela stálým inventářem domácnosti. Už vám neskládá poklony, jak jste krásná a jak je hrdý, že vás má vedle sebe. To vám přece už v minulosti dávno řekl a nemusí to opakovat. Léta přibývají, nacházíte si první šedivé vlasy a vrásky… A najednou se objeví někdo, kdo s úžasem obdivuje vaše tělo a říká vám, že podobnou ženu ještě nepotkal. „Pokud se žena cítí manželem zanedbávaná, nebo dokonce přehlížená, pak je velké riziko, že se nechá někým zmámit,“ připouští expertka na nevěru Ruth Houstonová.

4. Potřeba ukončit vztah

Zvláštní pohnutka, ale byla zaznamenána odborníky. Pokud chce žena odejít od manžela, se kterým má děti, většinou ji provázejí výčitky svědomí a nedokáže se odhodlat k ráznému kroku. Úlet s milencem jí k tomu dopomůže – zvláště, pokud ji s ním manžel přistihne. Razantní řešení, že? „Muži jsou k nevěře méně tolerantní a často je pro ně důvodem k rozvodu,“ říká Houstonová.

článek

5. Nuda v sexu

V loňském průzkumu provedeném v Británii celých 81 procent vdaných žen přiznalo, že se jejich sexuální život stal „předvídatelným“. „Manželky jsou někdy nevěrné jen proto, že necítí v milostném životě s partnerem dostatečnou spontaneitu,“ míní psycholog Seth Meyers. A čím je vdaná žena mladší, tím více sexuálních podnětů vyžaduje. Nehledě na to, že chce zkoušet dosud nevyzkoušené…

6. Návrat do minulosti

Může se stát, že si žena nostalgicky zavzpomíná na staré časy a má potřebu oprášit staré lásky. „Kontakty z té černé knížky minulosti mohou pomoci najít rychle milence na pár vášnivých nocí a zanechat příjemný pocit,“ říká Meyers, ale upozorňuje, že vztahy s ex stejně nikdy nevydrží. Jen nás navrátí do minulých let a dodají nám pocit mladosti.

7. Pocit blízkosti smrti

Kdo se někdy ocitne v nebezpečí ohrožení života, ať šlo o dopravní nehodu nebo těžkou nemoc, má tendenci spoustu věcí přehodnotit. Ve chvíli, kdy si uvědomíte, že stačí okamžik a váš život skončí, můžete mít sklon začít žít naplno, jako by měl být zítra konec světa. Mohou padnout otázky – co jsem si vlastně užila, co když něco nestihnu? „V horším případě může mít žena pocit, že ji partner v těžké chvíli dostatečně nepodpořil,“ připomíná Bowmanová. A od tohoto pocitu je k hledání útěchy v cizí náruči už jen krůček…

A co vy? Jaký důvod je podle vás ten nejčastější? 

Foto zdroj: profimedia.cz

7.10.2014 12:00| autor: Libuše

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist