O čem nemluvit na prvním rande? Zapomeň na řeči o politice, majetkových poměrech i tvém ex

Přestože peníze, bývalí partneři nebo volební preference skýtají mnoho podnětů k hovoru, na první schůzce se o nich rozmlouvat nesluší. A proč před kandidátem na přítele nikdy nevytahovat věci ohledně sexu?

prvni-rande-2-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Poslední rande skončilo naprostou katastrofou a ty pořád přemýšlíš, kde se stala chyba? Pomineme-li osud, špatnou hvězdnou konstelaci, náhodu i prachsprostou smůlu, je možné, že jste se ty a tvůj společník pustili do „zakázaných konverzačních témat“. To jsou taková, kvůli kterým si z premiérového shledání mohou účastníci odnést špatný dojem i rozhodnutí, že setkání nehodlají opakovat. Nikdy. O čem tedy příště raději pomlčet, aby „dostaveníčko“ dopadlo na výbornou?

Politika. Tu raději nevytahuj

Volby, přidělování dotací, hlasování o zákonech nebo dění v poslanecké sněmovně? Nikdo ti neodpírá, že se o takové věci zajímáš, nicméně vhodnější prostor pro takové debaty nastane ve chvíli, až se o něco lépe poznáte. A to může trvat celé týdny! Politika je totiž hodně ožehavá. V lepším případě lidi názorově rozděluje, v tom horším se kvůli ní dva mohou do krve pohádat. A obojí je začátek konce, žerty stranou.

Předešlé vztahy? Hodně špatný námět

Dalším tématem, kterému by ses měla obloukem vyhnout, jsou bývalí partneři. Tak samozřejmě, pokud se ze schůzky rozvine něco víc, dřív či později na takové rozmluvy dojde, ovšem v tuto chvíli je zbytečné zacházet do nějakých detailů. Probírání minulosti a zmiňování ex partnera v jakékoli souvislosti si dotyčný může vyložit tak, že tvůj poslední milostný karambol je ještě příliš čerstvý na to, aby ses pouštěla do nového závazku. V tomto případě platí úsloví o tom, že mlčeti zlato! Potvrzují to i závěry průzkumu jisté internetové seznamky. Ty sdělují, že řeči o předešlých rozchodech odradí zhruba 44 % jedinců, kteří hledají vážný svazek.

Stav účtu, úspory a nemovitosti? Tenký led

Věř, nebo ne. Nevyplácí se zkoumat ani majetkové poměry. Neptej se toho, kdo tě nesměle pozval na dvojku, jestli je spokojený s výplatou, zda vlastní byt či dům nebo jestli má založený spořicí účet. Uznej sama, že tenhle výslech by pro něj nemusel být dvakrát příjemný. Raději si povídejte o zálibách, snech a místech, kam se někdy v budoucnu toužíte podívat.

První schůzka není o výměně informací ani o řešení finančních záležitostí. Jde na ní především o vnímání toho druhého. Svým klientům proto radím, aby se vždy zaměřili spíše na to, jak se ve společnosti partnera cítí,“ míní německá publicistka a vztahová poradkyně Nina Dreissler. A co dalšího je pěkně ožehavé?

Čtěte také:

Sex. Na ten extra pozor

Ačkoli je moderní populace mnohem tolerantnější, benevolentnější a otevřenější, než tomu bylo před lety, hovořit o sexu také není nejlepší start. Tedy alespoň podle výše zmíněné odbornice. Ta zastává názor, že zasvěcovat neznámého člověka do svých intimních záležitostí je nejen neslušné, ale i nevhodné. Ostatně, vyplývá to i z nedávné americké studie. V ní se 33 % dotázaných vyslovilo, že cokoli se týká erotiky, je pro ně první čtyři setkání naprosté tabu.

A o čem na prvním rande nikdy nemluvíš právě ty? Poděl se o to s námi v diskuzi pod článkem, budeme se těšit na příspěvky!

text zdroj: vztahová poradkyně Nina Dreissler, Foto: Shutterstock.com

20.6.2022 3:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist