Příběh čtenářky: Mám manžela a milence, ten chce ale najednou více

Většinou jsou to muži, co mají vedle svých manželek tajné milenky a bojí se, aby jejich dvojí život nepraskl, ale co když takhle žije žena? Je společensky přijatelnější, když bokovku má chlap než manželka?

nevera-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Jak se nám svěřila se svým příběhem čtenářka Zuzana (38 let), je život s milencem zapeklitá situace, kterou ztěžuje ještě fakt, že její tajný partner chce najednou více než jen společné chvíle v posteli. Zuzana se bojí, že nevěra praskne a ona tak přijde o klidný život se svým manželem, se kterým má domek a dvě krásné děti.

 „Je mi jasné, že mě teď spousty čtenářek odsoudí, ale myslím si, že život by měl žít každý tak, jak chce. Mám totiž kromě manžela ještě milence,“ začala svůj příběh Zuzana. „Ale abych začala od začátku, tak vdávala jsem se před deseti lety, vzala si chlapa, který je přesně takový, jaký by manžel měl být, tedy hodný a spolehlivý. U Radka jsem hned věděla, že bych si dokázala představit žít s ním do konce života, a tak když mě požádal po dvou letech chození o ruku, neváhala jsem. Bylo mi dvacet osm let a toužila jsem po dítěti. S Radkem si rozumíme, podle mě si umíme udělat život krásný, a přesně tak, jak oba potřebujeme. Shodli jsme se na tom, že chceme bydlet ve městě a mít menší domek se zahradou a děti minimálně dvě. To jsme si splnili. Máme osmiletou holčičku a šestiletého kluka. Jediné, co mi u Radka schází, je vášeň. A tu si nahrazuji jinde.

S milencem žádné plány nemám

Jsou tomu tak dva roky, co jsem si začala něco s mladším mužem, mně teď bude za pár týdnů třicet devět a Honzovi ještě ani nebylo třicet. A to mi právě vyhovuje, má elán do života a hlavně do sexu. Víc od něj nechci. A zdálo se, že Honza také ne. Vždy se mně na něm líbila volnomyšlenkářská povaha, jeho smysl pro humor a také to, že si z ničeho nedělá těžkou hlavu. Pracuje na volné noze a když má čas, tak si lítá po světě. Nijak se nikdy nehrnul do vážnějšího vztahu, i když mi je od začátku jasné, že jednou potká ženu, se kterou bude chtít zakotvit, ale do té doby si hezké chvíle chci s ním užít, jak to jen to půjde.

Přerůstá mi to přes hlavu

Ze začátku jsme se vídali spíše sporadicky, a chápala jsem, že má i jiné milenky, ale tím jsem se netrápila. Honzu jsem vždy brala jen jako prima kluka, se kterým je mi dobře a který alespoň částečně tvoří můj svět. Výčitky vůči manželovi se nikdy nedostavily, prostě jsem to brala, jak to je a naštěstí moje bokovka nikdy nepraskla. Tedy zatím. S Honzou se totiž scházím čím dál častěji, a to jsem si myslela, že naše schůzky budou spíše řídnout. Je přeci mladý a příležitostí k seznámení má spousty. Honza se ale chce vídat čím dál častěji a já mám strach, aby nevěra nepraskla.

Chce mít se mnou dítě

Aby toho nebylo málo, tak Honza začal v poslední době mluvit o tom, že by si dokázal představit život se mnou. S tímhle jsem nepočítala. Od samého začátku jsem mu dala jasně najevo, jak se věci mají. Teď jen doufám, že nejsem v jeho očích mrcha, co svému milenci napovídá, jak moc ho miluje, a přitom chce zůstat se svým mužem. Opravdu jsem si myslela, že s Honzou prožíváme něco, co prostě nezapadá do žádné škatulky, že oba víme, jak to je, a nic si v budoucnu nebudeme vyčítat. Ale Honza najednou vyčítá a sní o tom, že bude mít jednou děti, které by chtěl mít se mnou.

Co když vše praskne?

Nejhorší je, že přestal být opatrný, a zdá se, že by nejraději byl, aby se náš vztah provalil. Nerespektuje naši původní domluvu, že mu budu volat jen já a klidně mi zavolá v neděli večer, kdy jsem s manželem doma. Bojím se, aby mému muži něco nenaznačil. Zvažuji, že se s ním raději rozejdu, ale co když ho tím naštvu a on pak vše manželovi vyklopí? Je mi jasné, že si za celou věc můžu sama, ale nechci, aby se mi rozpadla fungující rodina, chtěla jsem prostě jen trochu štěstí i pro sebe,“ obhajuje se Zuzana, která neví, co má dělat.

Co bys jí poradila? Myslíš, že má teď nést následky za své chování nebo pro ni najdeš pochopení a poradíš jí, jak z toho ven?

Foto: Shutterstock.com

10.5.2021 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist