Co muže na prvním rande odradí? Zeptali jsme se jich

První rande bývá ožehavé téma. Je to jedna velká neznámá a vůbec netušíme, jak dopadne. Přitom stačí chovat se přirozeně a nechat věci volně plynout. Aspoň takhle to po nás muži chtějí. Zeptali jsme se přímo jich, co jim vadí na prvních schůzkách a budeš překvapená, co všechno je jim proti srsti.

rande2-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Konečně tě pozval na rande tvůj idol, o kterém tajně sníš, a ty se bojíš, jak ten večer dopadne? Nepanikař, když se vyhneš pár věcem, co muže spolehlivě odradí, určitě dopadne dobře. Máme pro tebe několik tipů, co na první schůzce fakt nedělej.

Plánování budoucnosti

Biologické hodiny ti tikají jako o život, a tak není divu, že tvým častým tématem jsou děti a uhnízdění se. Na první rande ale rozhodně nepatří. Tak jasně, pokud ti už dávno není dvacet, tak každého chlapa napadne, že určitě brzy zakotvíš a kolem tebe se vyrojí dětičky. Ale nikdo nechce působit jako lovná zvěř nebo jako poslední šance, jak mít děti. Muži potřebují svobodu a pocit, že se rozhodli sami, jestli s tebou budou chodit nebo ne. Kromě toho většina první schůzku nebere moc vážně, až postupem času se zamilují. Jestli jim bude připadat, že hledáš otce tvých budoucích dětí a nejraději bys ho hned zítra odvedla k oltáři, už žádné příště nebude.

Neplacení

I my si myslíme, že na prvním rande by měl platit muž. Ale nemělo by to vypadat tak, že s tím počítáš na sto procent. Muži sice rádi za tebe zaplatí drink nebo večeři, obzvlášť když jde o první rande, ale už nejsou tak rádi, když vidí, že to bereš jako samozřejmost. Jakmile klopíš oči, když přijde číšník s účtem, tak to není úplně košer. Můžeš aspoň nabídnout, že se budeš na útratě podílet nebo navrhnout, že příště platíš ty.

Otázky typu „a tohle je tedy rande?“

První rande je prostě první rande, víš to ty a ví to i on, ale rozhodně to nevyslovuj nahlas. Prostě jste si vyrazili na skleničku, nic to nemusí znamenat anebo z toho může být láska jako trám. Ale než vás oba pohltí vášeň, buď s pojmenováním opatrná. Zatím je to prostě jen kamarád, se kterým sis vyrazila. A pokud náhodou potkáš kámošku, tak svůj nový objev představ jménem a nic víc neříkej. Věty jako je „Tohle je můj nový přítel“ nebo „My tu máme rande“ jsou zabijákem každé první milostné schůzky.

Urputná snaha rande zachránit

Buď si budete mít o čem povídat nebo ne. I mlčení může být hezké. Nemusíte přeci za každou cenu dělat z první schůzky kdo ví co. Snažit se křečovitě vykřesat společné téma vede spíše ke trapnostem. Nechej to volně plynout a možná bude i nějaké příště. Pokud ale budeš příliš tlačit na pilu, tak to je přesně to, co chlap, který ještě není chycený do sítě zamilovanosti, nesnáší.

Příliš líčidel

Muži mají rádi hezky upravené ženy, ale všeho moc škodí. Pokud sedí naproti někomu, o kom přes nánosy make-upu nemají ani páru, jak vypadá, je něco špatně. Některé chlapy odrazuje i příliš sytá rtěnka, a je to pochopitelné, chtějí se s tebou líbat, a tak chtějí cítit tvé rty a ne nějaký kosmetický přípravek. Silný parfém nebo příliš odvážné šaty také nejsou tím, co by muže lákalo.

Využít toho, že platí on

Pokud ti rovnou na začátku řekl, že zve on, tak se pozvat nechej, ale rozhodně se nechovej jako typický Čech v hotelu ráno při snídani. Tedy nemusíš si nutně objednat to nejdražší, co tam mají. Přeci nejde o kus žvance či nějaké koktejly, ale o to, abys toho druhého poznala. A on tebe, takže nechtěj, aby si pomyslel, že jsi zlatokopka, co druhé jen využívá.

Když mu dáváš jasně najevo „tak se předveď“

I když to tak nevypadá, i muži jsou z prvních schůzek nervózní a nepomáhá jim ani tvůj sebejistý postoj. Pokud nad vším, co vymyslel, ohrnuješ nos, jsou z toho akorát otrávení. Samozřejmě, že se chtějí ukázat v co nejlepším světle, ale vadí jim, když jim dáváš okatě najevo, že jsi zvědavá, s čím zajímavým přijdou.

A co dál mužům vadí na první schůzce? Vybrali jsme ty nejzajímavější odpovědi:

Pavel (36 let): „Mně sice lichotí, když se žena na první rande hezky oblékne, ale neměla by to přehánět. Když je ženská až moc načančaná, přijde mi jako by se šla nabízet. Fakt mi vadí, když mi holka na první schůzce řekne, že si na naše rande koupila šaty za pět tisíc a strávila půlku dne v salonu,“ směje se Pavel.

Zdeněk (29 let): „Štve mě, když si ženské myslí, že první rande je hlavně od toho, aby se ti dva co nejvíce poznali. Já se chci hlavně bavit. Klidně zajít do kina nebo jen tak na skleničku, ale když vám ženská vyhučí díru do hlavy, tak to je fakt otřes. Taky mi vadí, když se moc vyptává. Jako bych byl na pohovoru a ona se rozhodovala. Tohle fakt nedělejte,“ vzkazuje Zdeněk.

Olda (32 let): „Já nesnáším netýkavky, co si nenechají dát ani pusu a pořád opakují, jak jsou počestné. Někdy mám pocit, že ze mě dělají jen prasáka, co myslí jen na jedno a jak se mi musí ubránit. Holky, spadněte na zem a chovejte se normálně,“ radí nám Olda.

No, je toho docela dost. Ale na druhou stranu, i my, ženy, ledacos na první schůzce neodpouštíme. Napiš nám do diskuze tvé nejšílenější rande v životě.

foto-zdroj: shutterstock.com

19.8.2019 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist