První rande? 27 dobrých důvodů, proč vzít raději nohy na ramena

První rande je vždy docela nervák z jednoho důvodu: druhou možnost, abys udělala dobrý první dojem, prostě nikdy nedostaneš. A tak možná i ty odpouštíš některé „chybky“, kterými tě tvůj protějšek mírně řečeno příliš nepotěšil. Ale je to dobře? Podívej se na 27 důvodů, proč bys měla raději rovnou prchnout a žádný vztah nezačínat.

Pokud nechceš marnit čas s mužem, který se pro tebe nehodí, měla bys dobře vybírat už na prvním rande. A pokud se dopustil některé z následujících 27 chyb, druhé rande raději ještě pořádně zvaž.

1. Pozdě bez omluvy

I kdyby šlo o dvě minuty, první věta, kterou musí začít je: „Promiň, že jdu pozdě.“ Následovat by mělo krátké vysvětlení. Pokud dělá jakoby nic, pak máš co dělat s člověkem, který si neváží toho druhého, nebo je prostě chronicky nedochvilný, což tě za nějaký čas bude pěkně vytáčet.

2. Špinavé oblečení

Odér napovídající, že se minimálně dva dny nemyl, skvrna na košili, ponožky s dírou v sandálech? Pokud nedbá o hygienu ani na prvním rande, jak to bude asi vypadat příště? Tady rozhodně rovnou nohy na ramena.

3. Nevstal, nepodal ruku

Pokud byl na místě jako první a ani nevstal, aby tě pozdravil a nepodal ti ruku na přivítanou, nemá asi moc dobré vychování. Gentlemana v něm budeš hledat marně. Jestliže nejsi milovnice křováků a nevychovanců, pak druhé rande raději odpískej. Umíš si ho představit na takové rodinné večeři? Fiasko.

4. Hostinec Na Růžku

Vzal tě na první rande do té nejhorší putyky v okolí a ani si nedal práci vybrat jiný podnik, aby zaujal? No, moc se teda nesnažil… Co to o něm vypovídá? Buď tuhle hospodu miluje, protože je v ní pečenej vařenej, nebo chce ušetřit. Obojí je špatně.

5. Včerejší  prima kalba

Přišel na rande s očima podlitýma krví a měl ještě dobře dvě promile alkoholu v krvi po včerejší vydatné pařbě? Nejspíš mu na večírku záleželo víc než na tobě. Jinak by si dal oraz, aby mohl udělat lepší dojem. Ani tohle nebude partie pro tebe, pokud to nebyla zrovna svatba jeho nejlepšího kamaráda.

6. Mamánek

Zmínil se hned na prvním rande o tom, že stále ještě bydlí s matkou? Na to vážně bacha, to je výstražné znamení a tobě by měla začít blikat varovná kontrolka. Za prvé proč vlastně mluví o mámě a za druhé mamánek? Ani náhodou!

7. Příšerní kamarádi

Vypráví ti veselé historky, které prožil se svými kamarády a tebe okamžitě napadne, že s podobnými lidmi bys nechtěla mít v životě nic společného? Pak rozhodně ber nohy na ramena. Rodinu si člověk nevybírá, ale přátele ano. Proč si asi vybral je?

8. Opilec

První rande začínat panákem na kuráž – no dejme tomu. Ale pokud jich do sebe za večer obrátí pět, udělej mu raději pá pá. Měj se taky na pozoru, pokud už chce objednávat další láhev a tys ani zdaleka nevypila svou dvojku. Alkoholik je prostě tabu. Pryč od něj.

9. Často chodí ven/na záchod

Alkohol je ještě v normě, ale ostatní drogy? Pokud si odbíhá až příliš často a vrací se se zarudlýma očima, pak si možná dává něco víc na kuráž, než jen obyčejnou cigaretku. To není parťák pro tebe. Pryč od něj.

10. Hovoří moc nahlas

Vypráví a vůbec mluví tak, že ho nelze přeslechnout ani o dva bloky dál? Pak si zřejmě vůbec neuvědomuje, že hlasitou mluvou obtěžuje ostatní. Zřejmě je to silný egoista. A egoisty nebrat, to je jasný.

11. Já, já, jenom já

První rande je o tom se navzájem poznat. Ale pokud ti k tomu nedá prostor a mele pořád jen o sobě, miluje jen jednoho člověka na světě a to je on sám. Pokud nechceš být celý život ve stínu jeho ega, pak vem raději nohy na ramena.

12. Baník, ty p..o!

Nějaké to sprosté slovo samozřejmě nevadí, horší je to, když mluví jako dlaždič celou dobu nebo když mluví svým vlastním slangem a je mu jedno, co si o tom myslíš. Představ si, jak ho asi představuješ šéfovi na firemním večírku. Nejspíš by ses hanbou propadla.

13. Nadávky číšníkovi

Zaměnil číšník objednávku, nebo donesl jiné pití, než jste si objednali? Stane se. Stačí v klidu vyřešit a je po problému. Ovšem jestli začne ječet, urážet personál a nadávat, je to arogantní pitomec a zlost si vybíjí na lidech, kteří mu nemohou oponovat.

14. Rasista, sexista, homofob

Tady není o čem přemýšlet. Vymluv se na záchod a už se nevracej.

15. Hrátky s telefonem

Asi vůbec nejotravnější věc, co může na prvním rande dělat. Pokud neustále esemeskuje či aktualizuje svůj profil, je to na pováženou. Je hloupé, když vezme jakýkoliv hovor kromě opravdu naléhavého. Neváží si vašeho setkání natolik, aby ti dopřál plnou pozornost? Bez rozpaků se sbal a odejdi klidně uprostřed večeře.

16. Nulový oční kontakt

Pokud se na tebe nepodívá, když mluvíš, může to znamenat, že si o tobě myslí, že jsi nudná. Pokud to teda není chronický stydlín, co v podstatě pořád klopí zrak.

17. Flirt s jinou

Večeříte a on klidně na první schůzce flirtuje s jinou? Někteří chlapi si z nepochopitelných důvodů dokonce myslí, že si nás tím získají?! Ach, jak hluboce se mýlí! Klidně se slušně rozluč s tím, že nebudeš rušit.

18. Foodkritik

Je hezké, když chce, aby bylo vše perfektní. Když si ale stěžuje i kvůli tomu, že kaše není dostatečně bramborová, je to na pováženou. Jestliže takhle kritizuje jídlo v restauraci, jak ho asi jednou bude kritizovat tobě?

19. Úlisné lichotky

Pokud celou dobu tvrdí, jak jsi prostě úžasná, sladká, dokonalá, bezchybná. Nabízí se otázka, jak to vlastně může vědět? Vždyť tě sotva zná. Je jasné, že se ti snaží vlichotit. Brr.

20. Hovory o bývalce

Je fajn, pokud zmíní, jakými vztahy prošel, nicméně neměl by dvě hodiny vykládat o své ex. To na ni doopravdy nedokáže zapomenout? Pak prchej, co ti nohy stačí. Není nic horšího, než když nemá vyřešenou minulost.

21. Pomlouvání

Pokud naopak svou expřítelkyni neustále pomlouvá, také to o lecčems svědčí, třeba o jeho nevyrovnanosti. Jakpak bys asi jednou dopadla ty?

22. Jeho téma

Není to vlastně úplně špatně, když mluví o věcech, které ho zajímají. Jen by to neměl přehánět. Obzvláště třeba je-li pobožný a ty zarytá ateistka, je jasné, že tě řečmi o Ježíšovi moc nezaujme.

23. Špatné způsoby u stolu

Pustil se do svého jídla, zatímco tvoje ještě nepřinesli. Mluvil s plnou pusou. Všechno dokola pobryndal a u toho hrozně mlaskal. Pokud neposlouchal ani svou maminku, která mu určitě říkala, že se to nedělá, co asi řekne tobě?

24. Zdravotní problémy, závislost

Na prvním rande je to prostě příliš brzy. A přiznejme si, že se o jeho plísni za nehty nechceš dozvědět ani na těch dalších. Některé věci by si prostě měl nechat pro sebe.

25. Neplatič

Na prvním rande prostě musí nabídnout, že zaplatí účet. O tom žádná. Že mu třeba půlku přidáš, je už druhá věc.

26. Touha po sexu

Často sexem první rande končí, ale je jisté, že to vztahu většinou příliš neprospěje. Jestliže tě tlačí rovnou do postele, nejspíš je to lovec skalpů a podruhé už ti ani nezavolá.

27. Žádná starost

Rande skončilo a jeho vůbec nezajímá, jak se dostaneš domů, jestli ti neujelo metro a zda seš v pořádku? Vážně chceš chlapa, co se nestará o tvé bezpečí?

Co říkáš, souhlasíš? A jaké nejhorší rande jsi kdy zažila ty? Nebo jsi snad měla opačnou zkušenost a tvé první rande bylo naprosto perfektní. Napiš nám do diskuze, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com, Thinkstockphotos.com

31.3.2017 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist