Jak najít konečně lásku? Tipy od experta na seznamování

Možná i tobě chyběl na sklonku roku někdo, s kým by ses mohla políbit a přivítat rok nový. Ale nevěš hlavu, s novým rokem je tu šance začít znovu. Jen to chce být aktivní a nespoléhat se na různé „appky“ ani seznamku – ty mohou být sice zábavné, ale pořádného partnera ti nepřihrajou. Co přesně dělat? Máme tipy od experta na seznamování.

laska-titul-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Brit George Watts se zabývá problematikou vztahů už léta. Je autorem knih s výstižnými názvy, jednou z nich je například Jak najít Prince. A zlatá pravidla pro výběr partnera teď poradí i tobě. Takže, co podle něj dělat, abys konečně našla muže svých snů?

1. Nebuď líná

Často to necháváš plavat? Tvrdíš například, že si tě láska najde sama? Věříš síle osudu? Nebo si prostě velmi často pohráváš s různými aplikacemi a chodíš na internetové seznamky v dobré víře, že se tam objeví pan Božský? Podle Wattse je to špatně! Je potřeba si uvědomit, že konkurence je opravdu veliká, takže i když se skutečně objeví kdesi ve virtuálním světě zajímavý muž, musíš zaujmout na 200 %, abys zaujala více než tvé konkurentky. Což je úkol téměř nesplnitelný. Takže raději vyraž mezi lidi, zkus nové koníčky a zájmy. Tam máš totiž mnohem větší šanci potkat lásku, než na seznamce.

2. Nebuď s někým, koho nechceš

Chodit s někým, kdo by ti byl jinak celkem lhostejný, jen abys s někým chodila, nebo udržovat vztah, který už nefunguje, nemá smysl. Času je málo, a tak je hloupost jím plýtvat. Blokuješ si tak akorát příchod nové lásky. A že budeš muset jít třeba dvacetkrát na rande, než se objeví ten pravý? No a, alespoň se dobře pobavíš.

3. Nehádej, co si myslí

Na rande máme často tendenci zaměřovat se až příliš na toho, kdo sedí naproti. Hádáme, co si o nás může myslet. To je ale špatně, zbytečně to nahrává pocitu úzkosti. A tak se na rande naopak zkus oprostit od přílišné snahy udělat dojem. Prostě si to užij. Buď šťastná. Uvolni se. Uvidíš, že to na toho druhého zafunguje.

4. Nesnaž se změnit

Často si říkáš, že muži raději ženy takové či makové. Snažíš se naplnit představu úspěšné ženy, kterou znázorňuje třeba nějaká muži obdivovaná herečka. To je samozřejmě špatně. Buď taková, jaká jsi. A měj se ráda i se svými nedostatky. Jedině tak máš šanci najít skutečně dlouhodobý vztah. Navíc, pokud hned od začátku budeš předstírat, že jsi někdo jiný, založíš vztah na lži, která stejně jednou praskne.

5. Láska na druhý pohled

Na prvním rande bys měla vypozorovat některé signály, které ti napoví. Mluví a chová se otevřeně, chce setrvávat v hovoru, anebo se snaží konverzaci co nejdřív ukončit? Pokud si chce s tebou povídat, jen do toho! Fyzická přitažlivost a touha mohou být až na druhé koleji. Ten chlapík nemusí být idol krásy, důležité je, jestli tě zajímá. Těšíš se, s čím vyrukuje příště? Hm, to je šance a rozhodně se vyplatí jít na druhé rande. Třeba najdeš nakonec lásku na celý život.

6. Nebraň se „kuplířům“

Máš kamarádku, která se dobře seznamuje a ráda by seznámila i tebe? Vůbec se tomu nebraň. Naopak, Watts radí, že je dobré oznámit lidem, že jsi single, třeba s trochou nadsázky a humoru. Dnes je větší šance seznámit se přes kamarády a kamarády kamarádů a tak dále. Všichni přece známe facebook, ne?

7. Seznam se díky koníčkům

Je to jeden z nejlepších způsobů seznámení. Máš nějakého koníčka? Super! Můžeš třeba prostřednictvím facebooku zorganizovat setkání s lidmi, kteří mají podobný zájem.

8. Měj ráda sama sebe

Sebevědomí – to je to, co ostatní přitahuje. Můžeš vypadat jako bohyně, ale pokud si nebudeš věřit, budeš vystupovat nejistě, cesta k úspěchu bude daleko obtížnější. Taky se divíš, proč některé holky, které rozhodně nejsou žádné miss, sbalí kluka celkem lehce? V čem to asi bude? Ano, více si věří. Šarm, přitažlivost a sebevědomí jdou ruku v ruce. Tak se hýčkej, měj se ráda.

9. Nepřemýšlej o budoucnosti

V našem podvědomí si chtě nechtě chceme najít partnera na celý život. Problém je podle Wattse v tom, že většina z nás až příliš myslí na dalekou budoucnost v momentě, kdy se vztah začne vyvíjet dobře. To je fatální chyba. Měli bychom ihned přestat plánovat budoucnost. Prostě na ni nemyslet. To nás zbytečně svazuje.

10. A nakonec

Rutina s sebou přináší neskonalou nudu. Vybočení z normálu může naopak přinést něco nečekaného. A rozhodně neuškodí, naopak může pomoci najít konečně partnera. Zkus udělat občas něco „bláznivého“. Přihlásit se na kurz potápění, skočit padákem … Je to na tobě. Žít naplno a s úsměvem. Uvidíš, že to přinese své ovoce.

Foto zdroj: shutterstock.com

2.2.2018 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist