Jak se balí po Česku – anketa o online seznamování

Nezadaní Češi promluvili. 78 % z nich se svou samotou není spokojeno a přeje si změnu. To není takové překvapení. Podle čeho si ale na seznamkách vybírají, co je pro ně nepodstatné a přes co nejede vlak? Tady už výsledky pár překvapení přinesly…

Fenomén nového „singles“ životního stylu není v naší společnosti nijak silně zakořeněn a svobodní lidé stále chtějí sdílet život s partnerem. 67 procent dotázaných hledá zcela cíleně trvalý vztah a těmto preferencím podřizují svou seznamovací taktiku. Přesto se ukazuje, že průměrný Čech toužící po seznámení není nikterak aktivní. 40 % dotázaných přiznalo, že se sice cíleně seznamují a o seznámení skutečně stojí, ale sami nevyvíjejí téměř žádnou aktivitu. V rámci internetových seznamek pasivně vyčkávají, kdo je osloví, v běžném životě rozdávají úsměvy a čekají, kdo se chytí. Jasně to ukázala anketa sociální a seznamovací sítě Leyter.com zaměřená na seznamovací praktiky v ČR.

Internetové seznamky jsou plné těch, kteří hledají toho pravého. Kdo jsou tedy obecně čeští singles a co dělají, aby se seznámili? Průměrný osamělý Čech je ve věku mezi 19 a 30 lety s ukončeným středoškolským vzděláním a se zaměstnaneckým příjmem do 10 000 Kč měsíčně. Odmítá nevěru, měl doposud maximálně 4 sexuální partnery a od prvního rande si slibuje lehkou konverzaci nad skleničkou vína.

Ženy přiznaly, že 53 procent z nich na sexu nijak nelpí, 55 % mužů se bez něj naopak absolutně neobejde. Polovina dotázaných mužů cíleně oslovuje partnerku jako první, stejný počet žen na oslovení jen reaguje, samy proaktivní nejsou. Nejčastější odpověď na otázku, podle čeho si nezadaní vybírají potenciálního partnera však poněkud boří mýtus o tom, že pro ženy není vzhled zas tak důležitý. Pro muže jsou totiž obecně atraktivnější informace, které o sobě potenciální partnerka zveřejní, ženy však vybírají spíše podle fotografie.

Všichni dotázaní měli předchozí zkušenost s internetovým seznamováním, 40 % z nich se seznamuje výhradně tímto způsobem. Internetové seznamky sice preferují hlavně muži (42 %), ale ženy se už dnes v této oblasti také neztratí. 37 procent z nich si partnera hledá právě tímto způsobem.

Na co však průzkum zejména poukázal, je zmiňovaná pasivita seznamujících se. Jestliže téměř polovina uživatelů je ve svém hledání naprosto poasivní, tedy čekají, kdo se ozve jim, nevědomky se připravují o možnost seznámení s téměř polovinou podobně pasivních uživatelů. Co když je „ten pravý“ poodbně nesmělý jako vy?

[[related]]
Ankety „Jak se balí po Česku“ se zúčastnilo více jak 600 uživatelů sociální a seznamovací sítě Leyter.com. Kompletní statistiky ankety jsou k dispozici na  www.leyter.com.

18.7.2012 12:00| autor: Adéla
Více o tématu: anketavlakčesko

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist