Je vám třicet a jste single? Zjistili jsme proč!

Řada žen je dnes single proto, že jim to tak vyhovuje. Jsou soběstačné a svobodné. Ale jsou i ženy, které si až zoufale přejí hodit svobodu za hlavu. Proč se jim to nedaří?

Nedostupná

Skoro typickou představitelkou třicetileté single je atraktivní, inteligentní, emancipovaná a finančně zajištěná žena. Takže se nabízí otázka – v čem je problém? Mužů je dost a spousta z nich se za pěknou ženou na ulici ohlédne. Ale tím to většinou končí. Pro mnohé muže je atraktivní a sebevědomá žena příliš velké sousto, a tak si radši nechají zajít chuť. Strach z odmítnutí bývá silnější než mužská odvaha. Navíc koho by napadlo, že taková kost je sama?

Stále hledám

Dříve svobodné slečny čekaly na prince s bílým koněm, dnes na pana Božského. Nakonec to ale vyjde nastejno. Žádný není dost dobrý. Když se zeptáte, jaký by měl vlastně být, vyslechnete si přehled vlastností delší než telefonní seznam ve vašem mobilu. A s každým dalším nevydařeným vztahem (nebo pokusem o něj) se tento seznam prodlužuje. Většinou o položky „neměl by být…“ a „neměl by dělat…“. Než být ve vztahu s tím nepravým, tak je podle nich lepší být sama. Přitom ale tiše závidí všem, které jsou v jakémkoliv vztahu – i v problémovém.

Sex? Nabídek je dost

Během čekání na svého prince ale sexuálním půstem trpět nemusí. Některá to řeší kamarádskou výpomocí, jiná třeba přijme jednu z mnoha nabídek na nezávazný sex. Paradoxem single třicítek je právě fakt, že na sex mají nabídek spoustu, ale na vztah skoro žádnou. Takže pokud ženě nevadí být milenkou ženatého táty od rodiny nebo zpestřením „čtyřicetiletého mladíka“, který se ještě nechce vázat, strádat nemusí. „Připadám si jako magnet na čerstvé tatínky. Je to vždycky jako přes kopírák: žena si mě nevšímá, naše manželství už nefunguje, chybí mi lidské teplo a pohlazení…“ stěžuje si devětadvacetiletá Katka, která je sama už tři roky, přesto ze zásady tatíky odmítá.

článek

Je tak trochu ženatý…

Uvíznout v síti ženatého se dá snadno. Milenka tak snadno ztratí svá nejlepší léta čekáním na něco, co nikdy nepřijde. Ženatým se do rozvodu moc nechce a je víc čekajících milenek než těch, které povýšily do role řádné manželky. Muži jsou od přírody pohodlní a měnit něco, co docela dobře funguje, se jim nechce. Manželka jim vypere ponožky a milenka zajistí romantické chvilky. Pozor ale na rozsévače! Nejeden muž udržuje trvale nejen dva paralelní vztahy, ale i rodiny. „Pokoušeli jsme se o dítě dva roky, než jsem otěhotněla a narodil se nám syn. Po čtyřech letech jsem zjistila, že má o rok a půl staršího bratra,“ vypráví pětatřicetiletá Zuzana, jejíž muž si od rodiny odskakoval k bývalé přítelkyni.

Prokletí pana Nepravého

Podobně jako s ženáčem, lze snadno zabít i několik let neopětovanou nebo jinak problematickou láskou. Bude z toho něco nebo ne? Třeba potřebuje víc času. Snad jednou zjistí, že já jsem ta pravá… Většinou to nezjistí, takže je lepší na takové muže zapomenout. „Kamarádka už dva roky čeká, až se ON rozhoupe a začnou spolu chodit. Je jí jednatřicet a vidím, že každá svatba nebo narození miminka v jejím okolí ji píchne u srdce. Je mi jí líto, ale nedá si říct,“ říká třicetiletá Anna.

A co vy? Roky letí a vy jste stále single? Nebo už jste toho pravého našla? Kde se hledají odvážní muži, kteří se nebojí vztahu?

Foto zdroj: profimedia.cz

6.6.2014 12:00| autor: Hana Dragounová
Více o tématu: single

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist