Nová láska na obzoru: Jak poznáš, že to nebude fungovat?

Našla jsi muže, se kterým by sis dokázala představit společný život, ale nejsi si jistá, jestli on to cítí také tak? Jak poznáš, že si chce jen užít, nebo že jsi pro něj jen přestupní stanice, aby zapomněl na svou bývalku? Není to tak těžké, jak se zdá.

shutterstock_nova-laska-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

My ženy častěji hledáme muže na dlouhodobé vztahy, ale muži spíše dávají přednost těm kratším ne-li jednorázovým. Jinými slovy – narazit na muže, který chce dlouhodobý vztah, je někdy pořádná fuška. Sara Davidsonová je americkou odbornicí na mezilidské vztahy, která působí také jako koučka pro ženy, které se rozvádějí. Snad také proto Sara téměř jednoznačně dokáže poznat, zda vztah má, či nemá perspektivu.

A kdo jiný než Sara by měl poradit, jak poznat, zda tě opravdu miluje, či nikoliv. Jak tedy poznáš, že má vztah budoucnost, nebo nemá cenu do něj investovat tvůj čas? Tady jsou věci, které bys neměla brát na lehkou váhu:

Slíbí, že zavolá později a už se neozve

Vždycky po schůzce slibuje, že se ozve, ale na telefon nebo zprávu čekáš marně? Musíš se mu pokaždé ozvat jako první? Pokud mu nečiní žádný problém tohle slíbit a nesplnit, neexistuje důvod, proč by to příště nezopakoval. Je to na tobě, jestli nějaké příště bude.

Nic s tebou neplánuje

Zavolá jen když mu všichni jeho kámoši dají vale, nebo mu vybouchne plán, který měl na večer?  Pak si budeš muset bohužel asi přiznat pravdu, a to že s tebou nic neplánuje. Asi si není jist, zda s tebou bude chodit ještě za týden.

Nechce tě seznámit se svými rodiči

Proč? Odpověď tě asi nepotěší: zřejmě to s tebou nemyslí vážně. Muži, kteří nevidí ve vztahu budoucnost, rozhodně domů své milenky a krátkodobé lásky nevodí. Nechtějí pak zbytečně poslouchat, že ta a ta byla úžasná holka a proč se s ní rozešel. Nechce tě seznámit? Zřejmě tě nepovažuje za tu pravou.

Mluvíš o vztahu? Rychle změní téma

Varovný signál toho, že se necítí úplně komfortně, když přijde řeč na vaši společnou budoucnost, je určitě ten, že okamžitě změní téma a je jedno, jestli přejde na fotbal nebo poslední mejdan. Neukvapuj se, pokud jste spolu měli teprve dvě tři rande, tady ještě vážně není čas na nějaké debaty o budoucnosti. Pokud se však scházíte rok a pořád uhýbá, měla bys zbystřit.

Často paří s kámoši

Jasně občas zapařit s kamarády může, a dokonce tě vezme i s sebou. Ale pokud s nimi chodí třikrát v týdnu a přes to vlak nejede, je to na pováženou. Možná pro něj nejsi tak vážný vztah, jak si myslíš a možná hledá i nějakou jinou.

Nenechá ti klíč od bytu

Strávili jste spolu několik vášnivých nocí, ale ani ho nenapadlo, aby ti při odchodu z jeho bytu dal klíč? Nediv se mu, kdyby je měl rozdávat na potkání, měl by z bytu průchoďák. Ale pokud spolu už nějakou dobu chodíte a jeho to ani nenapadne, i když ty už jsi mu ten svůj klíč dala, možná se mu příliš nezamlouvá myšlenka, že spolu budete někdy bydlet.

Odfláknutá snídaně

Nepamatuje si, že kávu nesladíš? A nikdy ti nepřinese snídani do postele? Podle Sary je to další výstražné znamení. Muži totiž bývají alespoň v počátcích vztahu velmi pozorní. Snaží se ukázat v tom nejlepším světle, pokud to tak u vás není, pak po něj nejsi natolik důležitá, aby se snažil.

Nemusí tě mít každý den

Ať si to interpretuješ jakkoliv; třeba jeho velkou zaneprázdněností, faktem je, že když se ti za celý den vůbec neozve, nevypadá to na zamilovanost. Zřejmě mu moc nechybíš.

Má svá tajemství

Ano, my víme, každý by měl mít svá tajemství. Ani ty mu nevyzvoníš úplně všechno, co jsi kdy provedla a s kým jsi kdy měla jaký vztah. Ale zásadní věci by ti říkat určitě měl. Tedy pokud není agentem CIA a není vázán mlčením.

Rychlovka Na Růžku

Pokud si společnou večeři nikdy nenaplánujete dopředu a vždy skončíte v hospodě za rohem nebo v té, která se zrovna namane, nevěstí to také moc dobrého. Zřejmě si neláme hlavu tím, jak by tě překvapil, jak by tě potěšil, co by se ti líbilo…

A co na to muži?

„Něco na tom určitě bude. Nicméně některé body se mi zdají moc přísné. Třeba ten, ve kterém se mluví o tom, že na tahu s kamarády si chce chlap najít novou známost. Co je to za blbost? Chce si prostě jen užít společnost přátel. A pak taky ta snídaně do postele. Je to opravdu nezbytný předpoklad, že to s ní myslím vážně? Hádám, že to po roce manželství stejně bude už minulostí. A proč bych, proboha, měl po pár večerech sexu dávat přítelkyni klíč od bytu? nechápe Honza (41).

„Já si myslím, že je to tak půl na půl, něco je pitomost. Souhlasím s Honzou s klíči od bytu po pár hodinách sexu. Celkově si myslím, že se vztahy moc přeceňují, měly by se žít a ne o nich pořád jen mluvit,“ uzavírá Dalibor (35 let) a my souhlasíme.

Co si o tom myslíš ty? Napiš nám svůj názor do diskuze.

Foto: Shutterstock.com

22.3.2021 2:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist