První rande? Takhle se dá udělat dobrý dojem!

Čeká vás rande? Přemýšlíte, co si obléct a jak se chovat, abyste o sobě vytvořila co nejlepší možný obrázek? Podle odborníků na něj máte jen prvních 10 minut. Pak už je úplně jedno, co řeknete nebo uděláte!

Čas běží jako splašený a ne v každé situaci je to úplně dobře! Podle nejnovějších výzkumů má člověk na to, aby si o něm druzí udělali úsudek, pouhých deset minut času, tak je využijte co možná nejlépe a zanechte v protějšku nesmazatelnou stopu!

Úsměv nepokazí žádné rande!

Z britského průzkumu o randění jasně vyplynulo, že celé dvě třetiny z dvou tisíc dotázaných respondentů se cítí dobře ve společnosti usměvavého člověka. Ale pozor na přehnaná, strojená a neupřímná ústa rozšklebená od ucha k uchu a ještě v křeči. Tím vážně moc parády neuděláte, naopak! Platí, že na přirozenosti to všechno stojí a padá! Na co se randící osoby soustředí dál? Přímý pohled z očí do očí!

článek

Pokud budete klopit zrak do stolu, nebo kontrolovat, jestli máte čisté boty, můžete to zabalit rovnou! Pšenka vám vážně nepokvete. Zbývající část dotázaných, přibližně jedna čtvrtina, se zaměřuje i na tón hlasu. Takže žádné radostné pištění, když vám číšník donese dezert jako pozornost podniku. Není to roztomilé a určitě to nevyvolá žádný pozitivní ohlas a možnost dalšího setkání.

Tohle jsou tři základní pilíře úspěšného dostaveníčka ve dvou. Ještě to ale není všechno!

Dokonalá očista je pro rande klíčová!

Výše zmíněný průzkum se zaměřil i na to, co všechno dokáže zabít sympatie a zkazit dobrý pocit ze společníka na opačné straně stolu Napadají vás zbytky jídla mezi zuby, nepříjemný tělesný zápach, nebo prapodivný odér z česnekové polévky od oběda z dutiny ústní? Trefa! Všechny tyhle aspekty jsou naprosto nepřijatelné! Potvrdila to i drtivá většina oslovených. Zkrátka a dobře – žádná navoněná bída!

Kdo chce zapůsobit, neměl by stadium příprav podceňovat. Ale zase tak náročné to není, co si budeme povídat. Jedná se přece o základní hygienické zvyky. Ovšem ne každý z nás je považuje za své. Bohužel. Ale těm už nepomůže ani svěcená voda. Kdo chce kam…Však víte…

A co považujete za naprosto klíčové pro první rande právě vy?

Foto zdroj: profimedia.cz

2.12.2014 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist