Sexuální fantazie aneb sex bez zábran

Sexuální fantazie, sny, představy… Každý člověk je má – většina se s nimi nesvěřuje, nejčastěji z toho důvodu, že se za ně stydí. Někdo se jich může i obávat, ale v podstatě k tomu není žádný důvod!

Sexuální fantazie jsou právě proto tak bohaté, že jsou potlačovány. Některé ženy samy svým představám nerozumějí. Když si při sexu s mužem představují sex se ženou, uvažují, zda snad nejsou lesbičky. Jindy sní o tom, že jsou spoutané a ponižované a trápí se výčitkami, zda by toto skutečně chtěly, a proč na to vůbec myslí.

Příležitostně má erotické fantazie a představy každý. Svůj tajný svět, tajné smyšlené místo ke schůzkám s vymyšleným milencem, muži zase třeba svůj tajný harém, kde po nich ženy nic nechtějí, jenom ustavičný sex. Sexuální fantazie přitom mohou mít nejen pro ženu nenahraditelnou cenu, protože často slouží jako účinný hnací mechanismus k překlenutí všedního života.

Fantazie o znásilnění

Znásilnění je pro ženskou sexuální fantazii něco jako je sklenice martini. Obojí ji zbavuje pocitu zodpovědnosti i viny. Touží-li žena po znásilnění, vymyslí si ve fantazii muže, kterého tím pověří. Tím pádem je sama bez viny a přitom vydána na milost a nemilost. V představách se oddává tělesné rozkoši, kterou by jinak nepoznala. A ani nechtěla poznat. Tyto fantazie nejsou naplněním potlačovaných tužeb. Ženy fantazírují o znásilnění, přitom o ně ve skutečnosti ani nestojí. Nejspíše by utekly před každým, kdo by jim jenom pohrozil. Není zas tak důležité, o čem přesně fantazie jsou, ale jaké emoce v nás vyvolávají.

Pocity viny

Zapadající slunce, opuštěná pláž a vy se s neznámým nádherným mužem milujete v příboji opřeni o kluzká skaliska. V tom přichází další muž a vy… To ponechávám na vaší fantazii. Snad každá z nás mívá tu a tam erotické sny nebo představy. Žena, která tvrdí, že je nemá, buď lže, nebo zasvětila život oltáři.

Oddávat se erotickým představám, byť sebevíc šokujícím, je naprosto normální. Podle sexuologických studií se 76 % žen alespoň jednou denně oddá těmto snům. Většina žen sní i při sexu, aby jejich vzrušení bylo co nejintenzivnější, také při masturbaci, a některé ženy dosahují orgasmu pouze díky svým sexuálním představám, kterými podporují své vzrušení.

Nestačí pouze kontakt fyzický, nejdůležitějším orgánem sexu totiž zůstává mozek. Erotické fantazie vzbuzují touhu po lásce, přinášejí větší smyslové uvolnění.

Ženy se v erotických představách pasují nejčastěji do následujících rolí:

– romantická bytost, která se nechává dobývat
– oběť, která je k sexu donucena násilím
– žena divoška, která nemá zábrany a útočí na muže
– tvrdá domina
– sexuální idol, který muži zbožňují
– voyerka, která se chce jen dívat

My ženy jsme opravdové mistryně v rozvíjení sexuálních představ. V porovnání s námi nemají muži téměř žádnou fantazii, proto často používají k sexuální stimulaci pornofilmy. Přitom není nutné se svých rozmanitých představ děsit. To, že máte erotické touhy, ještě neznamená, že musíte být perverzní, můžete si představovat milování se ženou, ale to neznamená, že jste lesba. Vaše erotické snění jen dokazuje, že toužíte po pestrém sexuálním životě.

Jak jsou na tom pánové?

Sexuální stránka mužských představ je na rozdíl od příběhových představ žen více explicitní a zahrnuje hlavně „anatomii“. Většina mužů bude však snít o průměrném sexu se ženou, kterou budou shledávat atraktivní. Muži, kteří si přejí být submisivní, mohou být přitahováni ženou, která má charakteristické rysy a vlastnosti ženy, která má moc, a připomíná jim výraznou ženskou postavu z jejich dětství.

Druzí mohou naopak chtít ovládat a hrát roli otce, pečujícího o ženu, která je na něm závislá. Jak muži tak i ženy pak nejčastěji sní o sexu se svým předchozím partnerem. Většina se vlastně ani nechce těchto představ vzdát, dokonce i když by měli možnost. Důvodem je to, že tyto fantazie jsou často prostředkem, kterým lze virtuálně „okořenit“ sexuální život, pokud spadl do přílišného stereotypu. Tvrdí se, že u mužů se úloha fantazie v oblasti sexu zvyšuje a nabírá na důležitosti s tím, jak klesá jejich sexuální zdatnost.

Už sexuolog Alfred Kinsey ve svém výzkumu zjistil, že:

– 89 % mužů a 64 % žen během masturbace sní
– 84 % mužů se vzruší pouhou představou na sexuální aktivity se ženou
– 4 muži z celkového vzorku, který čítal 5.000 mužů, udali, že jsou schopni dosáhnout ejakulace pouze pomocí svých představ
– 2 % žen mohou dosáhnout orgasmu použitím své fantazie
– 31 % žen uvedlo, že nebyly vzrušeny představou sexuální aktivity s muži
– fantazie žen jsou více emocionální a romantické

1.12.2010 4:00| autor: Lucie Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist