Bohatý muž? Od něj ruce pryč! Víme, proč s ním nebudeš šťastná

Jasně, kdo by nechtěl sbalit dobrou partii? Muže, co vydělává velké peníze a nemusí na ničem šetřit. Jenže zadrž! Tahle známost není jízdenkou do vyšších kruhů, ale spíš předzvěstí návštěv na oddělení protialkoholního léčení. Proč tolik bohatých mužů nasává?

Peníze hýbou světem a jsou až na prvním místě. Alespoň se to říká. Ale rozum do hrsti. Je opravdu taková výhoda, když je člověk přehrabuje vidlemi? Ani omylem! Z Anglie přišlo varování, že lidé, kteří se pyšní slušnou výplatou, mají pětkrát vyšší sklony k alkoholismu. Je tedy načase se zamyslet… Kolik nosí domů ten tvůj?

Tisíce v kapse, promile v krvi

Nejnovější průzkum s názvem Zdraví pro Anglii odhalil zajímavou souvislost mezi konzumací alkoholu a výplatní páskou. 27 % mužů a 23 % žen s vysokými příjmy pije víc, než je zdrávo! Čistě pro srovnání – mezi těmi, co mají hluboko do kapsy, je mužů pijanů pouze 5 % a 12 % žen. Ups!

Vyhlásila jsi výběrové řízení na manžela mezi manažery a řediteli prosperujících podniků, kteří se ládují kaviárem a topí se v nejlepším šampaňském? Možná bys svoje stanovisko měla přehodnotit a poohlédnout se po protějšku raději v nejbližší kolbence, kde se maká na tři směny. To je jasná záruka spokojeného vztahu! Takový velký šéf má sice prachy, ale vyzunkne toho poměrně dost –  a umí za to vzít!

Děsivá pravda na dně sklenky

Unikátní sonda do žaludku i jater národa zveřejnila, o kolika kouscích je tady vlastně řeč. Bohatí chlápci se s tím nepářou a týdně tam prý pošlou minimálně devět velkých piv. Ovšem, ani dámy nezůstávají pozadu. Zabezpečené paničky si prostě týden bez alespoň jedné a půl lahve vína neumí představit. Říkáš si, že to je málo? Tahle mince má dvě strany. To, že někdo nevydrží abstinovat ani jedno odpoledne, je tak trochu výstražné znamení. Nebo máš jiný názor?

Nějak bylo, nějak bude?

Vrána k vráně sedá a obě pohlaví obklopené luxusem si nemají absolutně co vyčítat. Pijí, protože si to mohou dovolit. A tahle svoboda jim prostě chutná! Navíc jim hraje do karet fakt, že tahle procentuální čísla „alkáčů“ jsou sice šílená, ale v podstatě lepší než v minulosti.

Situace se lepší každým rokem

I když se lemtá, jak může, podle statistik je počet pijanů mnohem menší než dřív. Třeba rok 2009 byla pořádná divočina! To si šálilo smysly tekutou metlou lidstva až 24 % populace z vyšších kruhů. Loňský rok hrozila těmto zbohatlíkům kocovina už jen v 19 %.

Že by naděje na lepší zítřky? I tak mají lékaři vztyčené všechny ukazováčky a hrozí prognózami, že i kapka „ohnivé vody“ denně dokáže udělat s tělem pořádnou paseku.

Chlast za všechno může!

Jackie Ballard, generální ředitelka nejmenovaného koncernu, je toho názoru, že závěry průzkumu jsou nadmíru znepokojující. Pití sedm dní v týdnu (byť i málo) prý ukrutně nahrává zdravotním problémům. Obezita, rakovina nebo vysoký krevní tlak? To je jen zlomek hrozících chorob.

Tato dáma je také přesvědčená, že jestli si společnost konečně nedá říct a alkohol neomezí, zbytečně se vystavuje násilnostem a zranění. A samozřejmě závislosti. No a teď si to srovnej v hlavě.

Princ versus chuďas

Radši slušňáka, který každou korunu musí obracet dvakrát, ale bude tě na rukou nosit? Nebo zazobance, který místo tebe bude nosit za krkem pěknou opičku? Kdo by ujížděl na ustavičném čichání výparů jako ve fabrice na lihoviny a v duchu litoval sebe i čerstvě vyměněného povlečení?

Jo, každá sranda něco stojí, a jestli si chceš žít na vysoké noze, smiř se s tím, že lahvička moku bude holt vždycky přednější. Čím víc peněz, tím větší nutnost odvykací kúry. Pro pár známých obličejů, které ani nemusely vydělávat miliony, ale přesto takhle skončily, nemusíme chodit daleko… Mrkni do galerky na slavné pijany.

Co si o tom myslíš ty? Má bohatství opravdu blízko k alkoholu, nebo to záleží na povaze člověka – bez ohledu na jeho zázemí? Poděl se s námi o svůj názor v diskuzi!

Foto zdroj: Profimedia.cz, shutterstock.com

22.2.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist