Vědecký manuál randění. Kdy dojde k první puse a kdy k sexu? Připrav se předem!

Seznámila ses s tím sexy chlápkem a padli jste si do oka? Gratulace! Co nevidět si domluvíte rande a ty už se teď určitě těšíš na první mazlení. Šetři síly. Podle vědců se možná načekáš…

Doba se mění, a i když cudnost už nějak vyšla z módy, přesto je otázka sexu na první schůzce stále ožehavým tématem. Přitažlivosti a erotickému jiskření člověk neporučí, ale získat nálepku „lehké ženy“, která je snadným úlovkem? To je věc druhá. Kéž by existoval nějaký harmonogram „randící erotiky“, kterého by ses mohla držet, aby neutrpěla tvoje pověst! Jenže počkat, něco v tom smyslu vlastně je…

Studnice milostného poznání

Vědci konečně s definitivní platností potvrdili, jak se věci mají. Díky zpovědím několika tisíc respondentů zjistili, kdy se schyluje k prvnímu polibku, a kolik dostaveníček by se mělo absolvovat, než se v ložnici odehraje sexuální premiéra – se vší parádou! Chceš mít jistotu, že neuděláš žádnou botu? Drž se tohoto plánu, ctí ho většina randících!

Oťukávácí den nebude nic

Průzkum jasně prokázal, že vášnivé líbání tě s největší pravděpodobností čeká až na druhé schůzce. Nepůjde o žádnou nevinnou rozlučkovou pusu na tvář, ale o líbačku jako z romantického filmu. Co k tomu dodat, mentolové žvýkačky si určitě nezapomeň přihodit do kabelky, aby budoucnost vztahu nebyla předem odsouzena k záhubě. Zvlášť v případě, že si v kině budeš u filmu pochutnávat na česnekových brambůrkách. Tohle už pohřbilo nejednu romantickou naději na šťastný život ve dvou…

Sexy prádlo. Už je třeba?

Vědci zároveň s přesností vypočítali, který den je nutné si před odchodem z domu oholit nohy a ostatní partie. I když z výsledků vyplynulo, že muži jednoznačně očekávají sex na třetí schůzce, ženy jsou poněkud váhavější a svolí až na tom čtvrtém. Výjimky jsou – a konkrétně jich je 44 procent. To ale pouze v jediném případě. Muž tak moc naznačuje touhu, že se tomu nedá odolat.

Jestli se tedy týpek tváří, že erotika je pro něj cizí slovo (samozřejmě jen aby udělal dojem), škodí si vlastně sám, protože teoreticky vždycky existuje šance na rychlejší spád. To je názor vědců. A jak postupovat dál?

„To je ten, o kterém jsem ti říkala!“

Když už se odbyly všechny fyzické záležitosti, je čas pana tajemného představit svému okolí. Velké seznamování podle odborníků přijde po šesti schůzkách. Jenže bacha, nového hřebečka ve své stáji ukáže žena jen nejbližšímu okruhu přátel. Vlastní rodiče dotyčné budou mít takovou kliku až po jejích vydařených dvanácti schůzkách, kdy ho k nim dovleče na nedělní oběd. Z toho už pomalu kouká vážný vztah, co? No ještě nekřič, pořád tomu totiž něco chybí…

„Asi tě miluju.“

Tak a je to taky. Vyznat někomu lásku není žádná sranda a je těžké odhadnout ten správný okamžik, aby to u protějšku nesklidilo posměch. Pokud své city dokážeš držet na uzdě do čtrnáctého rande, pak už to na něj můžeš v klidu vybalit. Přesně tahle chvíle je k tomu jako stvořená.

Kalendář významných akcí

Nutno dodat, že výzkumníci po celou dobu pátrání vycházeli z faktu, že první schůzky se vždy odehrávají dvakrát týdně. Tak si to shrneme… Toho svého jsi sice poznala teprve nedávno a zatím netušíš ani jeho příjmení, ale jestli se s ním dnes chystáš na rande, první pusu dostaneš ještě tenhle týden a ten příští už bude hledat, kde máš schovaný bod G. Následující týden ti ho pochválí kamarádky a další měsíc ho zase zkritizují rodiče. Není to celé nějaké moc „hrrrr“?

Dej na intuici. Ta nezklame!

Nic proti trpělivému odbornému bádání, ale dovolíme si s tímhle „tanečním pořádkem“ trochu nesouhlasit. Každý přece podle svého uvážení vycítí, jestli je připraven posunout vztah o krok dál, nebo raději počkat!

Radíme tedy držet se svých zásad a nenechat se „nalomit“ tím, jak to dělají ostatní. Jednou měř, dvakrát řež, však to znáš! Souhlasíš a taky se nebudeš do ničeho hrnout po hlavě? Není nad to udělat si vlastní strategii!

A co se týče randění, podívej se na nejhorší profilovky všech dob. Tohle je teda silný kafe, pobavíš se!

Za nás je nejlepší rande při západu slunce. Mrkni do galerie, copak by někdo mohl odolat? Nebo máš jiná oblíbená místa na randění? Napiš nám do diskuze, budeme se těšit!

Foto: shutterstock.com

31.8.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist