Cesta k pravé lásce je klikatá. Vede přes 15 mužů

Někdy je snazší obeplout několikrát zeměkouli, než najít tu pravou lásku. Pokud se ptáte, proč jste pořád nenašla životního partnera, vězte, že hledání pana Pravého vůbec není jednoduchou disciplínou.

Podle statistik totiž v cestě stojí zhruba patnáct polibků patnácti různým mužům, jedno odřeknutí schůzky, čtyři dobrodružství na jednu noc a čtyři rande z kategorie never more. Průměrně pouze dva vztahy se dají nazvat dlouhodobými (celkem jich je sedm) a dvakrát si musíte zlomit srdce, než konečně spočinete v náručí někoho, kdo vás má opravdu rád.

U mužů jsou čísla o něco vyšší: v průměru dvakrát jim partnerka nepřijde na rande nebo je na poslední chvíli zruší, šestkrát si užijí sex na jednu noc. Muži také nepatrně více riskují a zkoušejí rande naslepo či si sjednávají o něco více schůzek přes internet.

článek

Zajímavou zprávou ale je, že podle průzkumu, který provedla internetová seznamovací agentura, se muži touží usadit v nižším věku než před deseti lety. Průměrný muž je připraven na dlouhodobý vztah ve 22 letech, což je o dva roky dříve než před dekádou. Že by věrnost nebyla pro dnešní mladíky jen prázdným slovem? V pětadvaceti se dnes muži obvykle sestěhovávají k partnerce.

Největší rozdíl mezi muži a ženami je v počtu sexuálních partnerů. Průměrný muž se vyspí s deseti ženami, průměrná žena se sedmi muži. Jak muži tak ženy se v průměru jednou musejí vyrovnávat s nevěrou. Ale obě pohlaví jsou také shodně alespoň jednou nevěrníky.

Pokud se vaše hledání toho pravého podobá lovu perel v Máchově jezeře, vězte, že v tom nejste sama. Zhruba šest z deseti lidí totiž přiznalo, že si prošlo obdobím, kdy už přestali doufat, že pravou lásku kdy najdou. A osm z deseti respondentů uvedlo, že se na ně usmálo štěstí v době, kdy to vůbec nečekali. Takže naděje stále žije! Ačkoliv existují lidé, kteří na pravou lásku nevěří vůbec. Asi nepřekvapí, že více skeptickými jsou muži – 12 % pánů si myslí, že se nemá cenu trápit hledáním. Mezi ženami je procento skeptiček o polovinu nižší – pouze 6 %.

A co vy a pravá láska? Jak dlouhá a trnitá cesta k ní vás vedla?

Foto zdroj: profimedia.cz

10.1.2014 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist