Ach, ta láska: 10 nejdůležitějších otázek a odpovědí

Hodně bere, hodně dává. Bez ní život postrádá smysl. Láska z nás během vteřiny udělá zkrachovalce, ale také zamilované puberťáky. Zázračně vyléčí problémy, ale dovede také potrápit. Otázky, které si v jejím jménu klademe, se pořád opakují.

Německý sociolog Manfred Hassebrauck se proto rozhodl vytvořit jakousi krabičku poslední záchrany pro všechny, kteří se láskou trápí. Zodpověděl 10 nejpalčivějších dotazů.

1. Proč mě podvádí se zajíčkem?

Zatímco ženy si partnera pečlivě vybírají, a platí to také tehdy, když jsou nevěrné, muži se s tím příliš nepářou. Klidně se pomilují se ženou, kterou příliš neznají, a s níž ani nepomýšlejí na nějaký vztah. Hlavním kritériem je často hezké pozlátko, tím pádem si raději k flirtu vyberou mladší ženu.

2. Krásná, úspěšná a singl. Co dělám špatně?

Samota trápí většinou atraktivní ženy ve věku 30-40 let. Jsou obětí strategie staré tisíce let. Hledají partnera s prestiží a penězi, ačkoliv obojího samy mají vrchovatě. Hodně chlapů je pak nedokáže trumfnout. A to je kamenem úrazu. Muži raději partnerky, které např. vydělávají méně než oni.

Jste stále singl? Možná děláte něco špatně!

3. Proč se většinou zamiluju do ženatého?

Žena si intuitivně volí už zkušeného partnera, který přesně ví, jak na věc. A kritériem onoho výběru nebývá překvapivě muž samotný, ale také partnerka po jeho boku. Dost často platí, čím je dotyčná hezčí, tím je muž více žádoucí.

4. Láska na první pohled. Znamená nejlepší vztah?

Absolutně ne. Jedna holandská studie porovnávala páry, které se do sebe zamilovaly na první pohled, s páry, které se sbližovaly postupně. A výsledek? Ti druzí k sobě byli něžnější a měli mezi sebou méně konfliktů.

[[related]]

5. Je možné znovu se zamilovat do stejného patnera?

Šance není veliká. Možné to ale je. Po rozchodu samozřejmě následuje odcizení, nicméně dojde-li ke smíření, city se obnovují. Nemají ale většinou bohužel tak dlouhého trvání.

6. Proč mají muži více sexuálních partnerek než ženy?

Pozor, zdaleka to nemusí být pravda. Ženy totiž často záměrně počet svých sexuálních partnerů snižují! V jednom výzkumu uváděly dotazované ženy v průměru 2,6 sexuálních partnerů, na detektoru lži se ovšem ukázalo, že skutečný průměr se blížil 4,4 partnerům.

7. Může láska trvat celý život?

Ano! A to vysokým číslům rozvodů navzdory. V průběhu let se ale mění forma lásky. Vášeň nahrazuje silnější citové pouto.

8. Najdou hezcí lidé snáze partnera?

Ne! Podle psychologů a sociologů nakonec každý, ať už je krásný, nebo ošklivý, najde partnera. Snáze se najdou lidé se stejným sociálním zázemím, inteligencí atp.

9. Rozvádějí se častěji děti z rozvedených rodin?

Ano. Pokud pochází jeden z partnerů z rozvedeného manželství, stoupá podle sociologů riziko rozvodu až na 60 %. Pokud jsou na tom takto oba, riziko se samozřejmě ještě zvyšuje.

Nejen vy se můžete rozvést. Přečtěte si o nejbizardnějších rozvodech světa.

10. Myslí chlapi jen na to jedno?

Ne pořád, nicméně často. Podle jedné studie na sex myslí každý pátý muž každých pět minut.

Foto: moxieq.com

3.10.2012 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist