První rande bylo super, tak proč nevolá?

Užila sis skvělé první rande, vyměnili jste si telefony a ty se nemůžeš dočkat, až ti konečně zavolá. Jenže dny a týdny ubíhají a telefon stále mlčí. Přehraješ si celé rande znovu a přemýšlíš, kde jsi udělala chybu. Ale možná to tvá chyba vůbec nebyla. Mrkni, z jakých nesmyslných důvodů chlapi občas nevolají.

Někoho mu připomínáš

Prostě je to tak. Vybíráme si zpravidla pořád stejné typy. Typy, které jsou podobné lidem, které milujeme, nebo které jsme milovali. Tak například: pokud dvě třetiny lidí, které nemáš ráda, budou mít husté obočí, zpravidla nebudeš důvěřovat lidem s hustým obočím. A stejně tak je to u něj. Může se tomu říkat „chemie“ a je to o tom, že čím více budeš mít shodných rysů s osobami, které jsou mu blízké, tím vyšší bude tvoje šance a naopak. Takže sama bohužel nic nemůžeš ovlivnit. A platí to také u gest, třeba u způsobu, jakým se směješ a podobně. Jestli mu připomínáš protivnou učitelku ze střední nebo bývalku, co mu zahýbala a zlomila srdce, tak si můžeš být jistá, že nezavolá.

Nevoníš mu

Přírodním chemickým látkám, které vylučujeme, se říká feromony. Ale jestli zrovna ty tvé budou přitahovat právě tvého vysněného prince, neovlivníš. Lidově se říká: „nevoní mi“, což je větší pravdou, než se na první pohled může zdát. Každý z nás má svou naprosto unikátní, přírodní a nezaměnitelnou vůni. Jenže ta nemusí jít pod nos každému… Feromony se více uvolňují například při sexuálním vzrušení. A může je ovlivnit řada faktorů, třeba pocení, mastná pokožka, ale i jídlo, které jsi den před první schůzkou snědla. Pokud tvá vůně není „správná“, téměř na tuty to nebude fungovat. Nejsou feromony – není touha. To bohužel platí. Ne nadarmo jsou feromony odvozeny od řeckého výrazu pro vzrušení. Takže i kdyby šlo o nejlepší rande v životě a ty bys byla královnou krásy, pokud to nepotvrdí jeho nos, je konec.

Špatná doba v měsíci

Souvisí trochu s feromony, o kterých byla již řeč. Jde o to, že ženy, aby to nebylo tak jednoduché, vylučují trochu jiné vůně například během ovulace, kdy jsou nejplodnější, a trochu jiné zase třeba před menstruací nebo po ní. Muži na to samozřejmě reagují. Takový je zákon přírody. A kdy máš největší šanci zaujmout? Jednoznačně v době ovulace. To se mužům ženy podvědomě zdají více sexy.

Teď to prostě nejde

Ztratil právě práci? Opustila ho přítelkyně? Prožívá prostě krušné časy? Pak je daleko vyšší šance, že se mu budeš zdát sexy, než když u něj všechno poběží jako na drátkách. Lidé mají tendenci ve chvílích, kdy se jim příliš nedaří, sami sebe podceňovat, a druhé naopak přeceňovat. Jsou hned hezčí, úspěšnější, více sexy. A naopak. Takže pokud je zrovna v depresích, určitě ho zaujmeš, ale pokud jsi v depresi ty, je jasné, že na telefon budeš čekat marně. Pravděpodobně kolem tebe projde také bez povšimnutí, pokud nedávno prodělal opravdu hodně náročný rozvod…

Nesprávný polibek

Pro hodně lidí je první polibek velmi důležitý. Zpravidla si myslí, že pokud je polibek dobrý, bude dobrý i sex a naopak. Pro jiné je nesprávný polibek důkazem, že nezafungovala „chemie“. Pravdu mají obě skupiny. Pokud tě totiž líbá někdo, kdo se ti opravdu líbí, a navíc tím správným způsobem, v puse se uvolní semiochemikálie, které mohou za sexuální vzrušení. První opravdový polibek tudíž může napovědět, jak moc si budete sedět.

Co na to čtenářky? 

„Jednou mi můj kamarád dohodil rande. Všechno bylo fajn, Pavel se mi líbil na první pohled, i jsme si celý večer měli o čem povídat, ale pak už mi nezavolal. Od kamaráda jsem se dozvěděla, že prý jsem mu připomínala jeho první lásku, co mu zlomila srdce,“ vzpomíná Lenka (35 let).

„Tak to já dostala košem po prvním rande a dodnes netuším proč. Do telefonu koktal něco, že si ještě musí vyřešit minulost. No, je jasné, že jsem ho jako žena nezaujala. Škoda, mně se líbil,“ krčí rameny Denisa (29 let).

Já teda musím říct, že souhlasím s tím prvním polibkem. Byla jsem to já, kdo raději nebral telefony, protože ten první polibek byl vážně děsivý,“ směje se Katka (21 let).

Co myslíš, má to něco do sebe? A už se ti stalo, že ti někdo po prvním rande nezavolal? Napiš nám své příběhy do diskuze, budeme se těšit na příspěvky. 

Foto: Shutterstock.com

18.1.2017 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist