Vyzkoušeli jsme rande přes seznamku! Jak najít pana Božského a nezbláznit se?

Někdo na ně nedá dopustit, jiný by se při vzpomínce na nepovedené rande nejraději propadl do Západního Německa. Ano, řeč je o internetových seznamkách. Pokud jste ještě nezkoušeli, pak vězte, že někomu se najít lásku podaří a jiný si jen rozšíří svou sbírku zoufalců a exotů. Ale jak je to doopravdy? Vyzkoušela jsem na vlastní kůži!

Zvolte vhodnou strategii

Po úvodní registraci přemýšlím, co vlastně od svého budoucího pana Božského očekávám. Jasnou představu mám jen o základních atributech svého vyvoleného: vysokoškolské vzdělání, nekuřák, žijící v místě mého bydliště, svobodný nebo rozvedený a jen mírně starší než já. Vybírám výhradně mezi muži, kteří vložili i fotku, je dobré mít alespoň základní představu o jeho vizáži. Z těch, kteří projdou mým docela přísným sítem, okamžitě zavrhuju ty, kteří jsou registrování na seznamce více než rok. Je velká pravděpodobnost, že mají seznamku jen jako zábavu, nebo jsou z nějakého důvodu nezadatelní.

Počáteční oťukávání

Oslovuju kandidáty, kteří vyhovují mým kritériím a začínají oťukávací zprávy, ve kterých navzájem zjišťujeme, jestli jsme vůbec na stejné vlně. Muži se ptají na koníčky, můj vztah ke sportu a k sexu. Já se ptám na jejich práci, koníčky a jestli mají vyřešenou minulost. Vyberu si tři, kterým se rozhodnu věnovat více pozornosti.

Rande č. 1

Honza byl svobodný pětatřicátník a o sobě mi napsal, že má úspěšnou stavební firmu, je bývalý profesionální tenista, vystudoval VŠE a umí 4 jazyky. Dělal na mě dojem inteligentního pohodáře a realisty. Psali jsme si asi měsíc, 2x si zavolali a já byla natěšená na první rande. Tak natěšená, že jsem ho na první rande pozvala do přírody. Procházka byla příjemná a po půl hodině cesty přírodou se mi začal svěřovat se svou životní krizí. Nadšeně mi popisoval, jak změní celý svůj život. Bohužel vůbec ne směrem, který by mě nadchnul tak, jako jeho! Popisoval mi náš budoucí život na samotě v horách, že prodá firmu a koupíme si ovce. Pokračování jeho představy našeho života v divočině mě také příliš nenadchlo: “Tobě už je 30, myslím, že už je nejvyšší čas začít rodit děti. Budeme jich mít pět, snad to stihneme, už nejsi nejmladší.” Jasně jsem cítila, že pro mě už rande skončilo, ale co teď? Proč jsem ho proboha vytáhla do přírody?! Mám prchnout do lesů? Cesta zpět nám trvala nekonečnou půlhodinu. A z tohoto mého zážitku plyne první ponaučení:

Místo vašeho rande zvolte tak, abyste z něj mohla kdykoliv odejít!

Pro tento účel je dobré domluvit se z kamarádkou, aby vám po půl hodině zavolala. V případě, že rande neprobíhá dobře, můžete tvrdit, že vám volá kolegyně z práce v neodkladné záležitosti a musíte se urychleně vzdálit.

Rande č. 2

Po předchozí zkušenosti jsem usoudila, že nemá smysl psát si předem sáhodlouhé zprávy o životě, dětství a koníčcích. Na rande s dalším kandidátem jsem šla rovnou. Dušan byl krásný, vysoký a mužný. Byl tak hezký, že když jsem jeho fotku ukázala svojí mámě, chtěla jít na rande místo mě. Navíc to byl úspěšný manažer a měl dům za Prahou. Schůzku jsme si domluvili v kavárně. Ve skutečnosti byl ještě hezčí než na fotkách, galantní a zajímavý. Byl také velmi otevřený a s nadšením mi povídal o svém současném úspěšném životě. V povídání se dostal až ke své drogové minulosti. Žil léta na ulici, prodával drogy a byl i v podmínce. Seděla jsem jako opařená. Z krásného, úspěšného, energického muže se s dalšími a dalšími informacemi stával člověk se šílenou minulostí a psychotickými rysy. Řekla jsem mu, že hledám někoho stabilnějšího. Rozplakal se. Pro mě  z tohoto zážitku vyplynulo další ponaučení:

Před schůzkou si nějakou dobu pište! 

První dva nebo tři e-maily jsou pouze informativního charakteru a je potřeba zjistit o sobě více informací. Nechcete jít přece na rande jako já s psychopatem. 🙂

Rande č. 3

S Davidem jsem si psala delší dobu. Byl to velmi zajímavý muž s pestrou, ale bezpečnou minulostí. Cestovatel, muzikant a úspěšný manažer. Měli jsme toho hodně společného a naše názory na většinu věcí se překrývaly. Přišlo mi to celé jako opravdu vzácná shoda. Na rande do kavárny jsem přišla ve své nejlepší formě, dala jsem si opravdu záležet. Čekala jsem před kavárnou a náhle se za mnou objevil David. Já se otočila a hlavou mi problesklo: “To ne, já tady nechci být!“ Byl to jen okamžik a já se rozhodla tento pocit potlačit. Rande probíhalo skvěle, David byl opravdu okouzlující společník, chytrý a galantní chlap. Vše bylo dokonalé a já s ním strávila celé tři hodiny. Když mě pak doprovázel na tramvaj a chtěl mě políbit, moje reakce mě samotnou překvapila. Bylo mi nepříjemné, že se ke mě vůbec přiblížil. Neuměla jsem si představit, že bych se s ním líbala. Jak to? Vždyť je tak zajímavý a rozumíme si! V myšlenkách jsem se vrátila hned k prvnímu momentu při příchodu do kavárny. Už v tu chvíli jsem věděla, že to není ten pravý.

Z toho zážitku tak vychází další ponaučení: Poslouchejte své instinkty!

Vaše instinkty vám říkají pravdu. Chemie je důležitá věc a pokud jste s někým geneticky nekompatibilní, vaše tělo vám to dá jasně najevo. Může se tak snadno stát, že vám ten krásný a okouzlující muž bude fyzicky nepříjemný, nebude vám “vonět”. Poslouchejte své pocity a ponechte dotyčného nějaké jiné, pro vás to není ten pravý.

Po těchto mých třech zkušenostech jsem se rozhodla, že seznamky na nějakou dobu opustím a hledání toho pravého ponechám přirozený průběh. Netrvrdím však, že na seznamce se vhodný protějšek najít nedá. Určitě platí, že kdo hledá, najde. Je třeba se ale připravit na to, že vás čekají různé zážitky. Tak hodně štěstí!

Pokud patříte k těm, co se rádi pobaví vtipnými nebo zajímavými historkami ze světa seznamek, pak pro vás máme skvělý tip. Stáhněte si zdarma knížku, která je autentickým příběhem reálné uživatelky seznamky Štěstí.cz zde. V této knížce najdete spoustu neuvěřitelných příhod, u kterých se zaručeně pobavíte.

Foto: Thinkstockphotos.com, pinterest.com

24.3.2015 4:00| autor: Petra Klepačová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist