Nesnáším svou kolegyni. Jsem zoufalá a nevím, co s tím.

Musím říct, že patřím ke šťastné menšině, kterou skutečně baví práce, již dělá. V dětství jsem měla nejrůznější touhy – být učitelkou, letuškou nebo spisovatelkou, a tak mě s mou trojkou z matematiky nikdy ani nenapadlo, že bych pracovala s čísly. A nejenže s nimi pracuji, dokonce mě to opravdu baví. Práci jsem si donedávna vysloveně užívala.

Ano, donedávna, protože má prima kolegyně odešla před čtyřmi měsíci na mateřskou dovolenou a já dostala do kanceláře mladičkou holčinu. To by nevadilo, mladý a svěží závan větru naše firma potřebovala jako sůl. Jenže z veselé, rozpustilé holky, která se pořád smála a vyprávěla nám zážitky z víkendových „pařeb“, o svých láskách a plánech do života, se za tři měsíce stala věčně unavená, vycucnutá saň, která vzplane při sebemenším sporu.

Není zlá, to ne, jen špatně snáší stres a neumí pracovat pod tlakem. Práci bere hákem. Peníze za ni totiž sice potřebuje, ale zase ne tak akutně, aby si kvůli tomu ničila zdraví. Zatímco ona vše hází za hlavu, já jsem neskutečně vyčerpaná.

článek

Připadá mi, jako by ze mě vysávala veškerou energii. Svým negativismem, špatnou náladou, nenávistí, pomlouváním, dohadováním se a rozčilováním. Do práce, která mě tak baví, chodím kvůli ní s takovým odporem, že se mi nechce ani vylézt z postele.

Přemýšlela jsem o změně kanceláře, ale v našich malých prostorech to půjde těžko. I když se soustředím jen na svou práci a nepouštím se s ní do nějakých debat, přesto tomu neuniknu. Své problémy řeší telefonem, služebním samozřejmě, s kamarádkami nebo s rodinou. A to tak hlasitě, že slyším nejen já, ale myslím, že i celá firma.

článek

Práce se pro mě stává stále obtížnější. Vím, že bych se nad to měla nějak povznést, ale zatím nemám tušení jak. Ten pesimismus z ní čiší na sto kilometrů, kancelář jím máme snad prosáklou a já nevím, co s tím. Nechce se mi hledat jinou práci, když mám tuhle dobře placenou a hlavně mě baví. Nechce se mi jí ustupovat, ale už několikrát mě napadlo, že bych nejraději pracovala z domova. Což u naší firmy možné není. Opravdu nevím, co s tím… Dá se tohle dlouho vydržet?

17.6.2013 8:00| autor: Eva

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist