kolegyne.jpg

Nesnáším svou kolegyni. Jsem zoufalá a nevím, co s tím.

Vše o práci a kariéře

Musím říct, že patřím ke šťastné menšině, kterou skutečně baví práce, již dělá. V dětství jsem měla nejrůznější touhy – být učitelkou, letuškou nebo spisovatelkou, a tak mě s mou trojkou z matematiky nikdy ani nenapadlo, že bych pracovala...

Diskuze

17 komentářů

  Nona

  Ahoj, jsem upír, myslím si to, okolo mne negativno a s lidmi nevycházím, ale nevím proč, moc kamarádů též nemám, raději utíkám. Sestra mi i řekla kdysi, že ji vysávám jak citron. Nevím jak ostatní, nedělám to schválně, jen prostě nevím, co změnit?

  FruFru

  Tenhle článek jako kdybych psala já, jenom moje kolegyně je těsně před důchodem a já jsem ta mladá holka. Nadřízení o všem ví a plně stojí za mnou, ale vyhodit jí nechtějí, když je těsně před důchodem, prý mám vydržet!!!Řešení bohužel nevidím žádné 🙁

  pohlazenipodusi

  Pracovala jsem s obrovským i menším kolektivem žen – když pominu věčné pomluvy a pletichaření, našlo se tam pár takových na které ráda vzpomínám a které mám za přátele na Fb….teď jsem nějakých 7let v kolektivů chlapů. Když pominu pomluvy a pletichaření, (které ovšem pánové nesnášejí a tudíž se je dozvíte s pořádným úsměvem a tak je taky s tím úsměvem beru a práci si užívám)tak mě práce baví….až na kolegu – syna pana majitele, který pomluvy a pletichaření dotáhl do takové úrovně, že nikdo nevíme co s tím….to že za něj musíme pracovat a napravovat chyby, kterých dělá desítky denně – to by mu člověk odpustil, jen kdyby to on dokázal ocenit a nechal nás žít. Jenže právě díky tomu že děláme za něj tak on má čas hledat kliky a kličky jak nás očernit u tatínka, to aby se jeho průšvihy zdály menšími. Ačkoliv jsme to už jeho otci několikrát říkali a on tvrdil že kritiku přijímá a se synem to dá do pořádku – skončilo to sundáním premií stěžovateli (samozřejmě za nějaký „vážný“ prohřešek)a jelo se dál ve starých kolejích. Vždy o vánočním večírku se dozvíme jak jednají na rovinu, jak máme chodit se stížnostmi, že je chtějí řešit atd….dneska už to raději nikdo z nás nezkouší. Párkrát už jsem měla nakročeno jinam, ale popravdě??? Drží mě tady ta parta udrbaných chlapů, s kterými si navzájem dobíjíme baterky….;o)

  kolo21

  Jak tady vypravite o kolegyni, která z Vás vysává energii, tak jsem taky taková.Naštěstí dělám s chlapam, kteří mi všechno řeknou narovinu. Snažím se kontrolovat, ale občas mi to ujede. Nic mi vživotě nevyšlo co jsem chtěla a nějak to nemůžu dohnat. Když je někdo štastný a nebo má úspěch tak se to ve mně vzbouří a začnu s věčnými stížnostmi, proč oni a né já.

  t
  terdule

  No já , nezávidím vám situace je to hloupá…ale co dělat když jste na té druhé straně …já pracuji v kolektivu 8 žen a 6 z nich mě pomlouvá…všechno co udělám je špatně i kdybych se rozkrájela…snažím se pomáhat , spoustu věcí dělám i za ně …neděkují stejně je to špatně a jenom šplhám…:-( Kdyby věděly co jsem se k vůli nim už nabrečela…co dělat když nemám kam jinam jít a vůbec je to jinde lepší ??? PS: Nevím o tom , že bych sála energii z některé z nich…spíš naopak.-..

  j
  jaja66

  já zažila bohužel něco podobného, ala i malý upír sála ze mně energ. a ještě donášela, dost špatná kombinace, pomohlo mi jen to , že odešla na mat. dovolenou a nastoupila užasná kolegině:-). Je těžké radit co stím,takoví lidé se nezmění, musíte se moc obrnit a vydržet to , hlavně když vás práce baví. Jaja

  g
  goldie

  Bohužel taky znám takovou kolegyni, ale neznám na ni lék. Ona je vedoucí a dlouholetý pracovník, nebyla vždy taková, i když podle mne, tyto vlastnosti musí v člověku dřímat, nepřijde k nim jako slepý k houslím. Zažila několik smutných životních chvil, ale kdo ne, takže si myslím, že ji to neopravňuje znepříjemňovat ostatním kolegyním život, každý má svoje starosti a smutky.

  vonka

  jejda, takových asi je…i já mám jednu a hned při vstupu do práce mi naskočí pupínky..nesnáším jak ráno fňuká že je unavená, celý den maká podle svýho tempa, takže zbytek nás musí dělat navíc..no co vám budu povídat.

  betuska.bathory

  Plně Vás chápu – s takovou „upírkou energie“ jsem seděla v jedné kanceláři osm měsíců. To, že jsme spolu celých devět hodin nepromluvily ani slovo, bych přežila, ale pak mi začala ztěžovat moji práci, podklady, které jsem po ní chtěla, mi schválně nedodávala, nevyřizovala mi vzkazy..každý večer jsem doma brečela a chtěla jsem odejít z práce, která mě taktéž jako Vás bavila. Nakonec dostala výpověď ona, protože si na ni stěžovali i další kolegové z firmy. Sice mi jí na jednu stranu bylo líto, ale ohromně se mi ulevilo! Pokud Vás práce baví, nevzdávejte se jí -naopak-jděte za svým nadřízeným a otevřeně mu řekněte, co Vás trápí.

  DD

  Tak to znám.

  DD

  Jen tu výpověď nedostane, V kolektivu je oblíbená a ostatní naockovala proti mě. Už i vedoucí. Jsme malý kolektiv. Jsem nešťastná.

  s
  soffka

  Chodit do práce vystresovaná, co se zase bude dít…dejte pokoj! To raději změnit práci.

  v
  viki11

  Lépe se spolupracuje s muži.

  v
  viki11

  Zažila jsem také protivné, nepřející a pomlouvačné kolegyně. Vím, o co se jedná.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist