Co s dlouhými večery, když jsi single?

Je tady doba dlouhých zimních večerů a ty zrovna nemáš nikoho, s kým bys je sdílela? No a co! Užívej si samoty a neboj se být sama. Máme pro tebe deset tipů na osamělé večery a věř nám, že si je můžeš užít i bez drahé polovičky. A možná ještě lépe.

single-vecery-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

1. Filmový večer jen pro tebe

Není nic lepšího, než se dívat na svůj oblíbený film sama. Bez zbytečných řečí o tom, jaká je to nereálná pitomost a kdy už to konečně přepneš na fotbal. A dovoleno je vše, můžeš si v klidu poplakat nebo se smát stokrát obehraným vtipům. Pokud přeci jen nechceš být úplně o samotě, klidně vyraz do kina. Je jedno, že půjdeš sama, není to nic neobvyklého a možná tam někoho potkáš, s kým na film půjdeš příště.

2. Naservíruj si, co chceš

Žádné otravné dotazy, kdy už bude večeře a proč opět není maso. Uvaříš si večeři jen podle své chuti, klidně to může být jen zeleninový salát nebo naopak pořádná porce hranolek s majolkou. Nikdo ti do toho nebude kecat. Užiješ si konečně i pořádné porce a nemusíš u toho poslouchat, že jíš jak zavalený horník. No a co, že sníš celý koláč na posezení?

3. Víno jen pro sebe 

Celý den se těšíš, jak si večer uděláš pohodičku a otevřeš si k dobrému filmu lahev vína, jenže s chlapem je prázdná během půl hodiny. Muži prostě pijí rychleji, i tobě (za vidinou erotických hrátek) dolévají často a za chvíli je láhev prázdná. S tím je teď konec, můžeš si v klidu ucucávat a dokonce i sladké víno bez výčitek, že to tomu tvému nebude chutnat.

4. Popusť uzdu fantazii

Honí se ti hlavou spousta nápadů na obraz, román nebo píseň? Tak máš konečně prostor. Proměň svůj byt v jedno velké kreativní studio. Kup si obrovské plátno, barvy a hravě do toho. Nemusíš se nikomu zpovídat, ani poslouchat řeči, že je zacákaná podlaha. Můžeš celý večer skládat písničku, u toho falešně prozpěvovat a nakonec ji zmuchlat a hodit do koše a nikdo se ti nebude posmívat, ani mít moudré průpovídky.

5. Zkrášlovací studio

Natáčky na hlavě, zelená maska na obličeji, depilace nohou a trhání vousků nad horním rtem? Nic pro mužské oči. Dopřej si kosmetický večer bez strachu, že někoho vyděsíš. Muži zkrátka neradi vidí, že jejich polovičky se takhle krásné nenarodily, ale že si musí trošku pomáhat. Tak je při té iluzi nechej.

6. Romantická píseň pořád dokola? Proč ne!

Konečně nemusíš poslouchat jen řvaní motorů při závodech Formule 1 nebo nadávky tvého chlapa u fotbalu. Můžeš si pustit svou oblíbenou hudbu na plný pecky a u toho to pořádně rozjet s tanečními kreacemi. Co na tom, že některé taneční kroky neovládáš? A co je na tom nejlepší? Můžeš si svou zamilovanou písničku pouštět pořád a pořád dokola.

7. Sledování sitcomů a seriálů dovoleno

Ať je to Ordinace v růžové zahradě, Ulice, Chůva k pohledání nebo Teorie velkého třesku, žádný tvůj chlap nevydržel ani u jednoho déle než pět minut bez poznámek, co to zase sleduješ za kravinu? Tak teď si můžeš dovolit pořádnou porci slaďáků a romantiky. Můžeš si udělat seriálový večer a na internetu si pustit hned několik dílů za sebou a u toho schroupat balíček chipsů. A bez výčitek, že je to ztráta času.

8. Vonné tyčinky, svíčky a meditační hudba

Většina chlapů svíčky nesnáší. Zapalují je jen při prvním rande, aby nás dostali do postele. Pak už nikdy. Prostě když chtějí světlo, rozsvítí si. A meditační hudba je dohání k šílenství. Preferují buď ticho, nebo nějaký pořádný rock. Tuhle duchovní chvilku si rozhodně dopřej, dokud jsi single, protože pak už k tomu nebudeš mít příležitost.

9. Spánek

Přijít z práce domů, dát si sprchu a vlézt si do postele s knihou je prakticky skoro nemožné, když je doma chlap. Ten vyžaduje večeři, pozornost a sex. A i když to všechno dostane, stejně si diví, proč my chodíme tak brzo spát. Užij si ten přepych, že můžeš zalézt do postele klidně už v osm a spát až do rána.

10. Vyraz za zábavou

Pokud je ti večer už opravdu dlouhý, tak si obleč své nejlepší šaty a hurá na diskotéku. Můžeš si dovolit vyrazit kdykoli a v čemkoli. Třeba o půlnoci. No schválně, kdybys měla doma chlapa, jak by reagoval, kdyby ses najednou z pyžama převlékla do červených těsných šatů a že někam vyrážíš? Nejspíš bys to ani nezkusila, viď? Máš celý večer i noc jen pro sebe, takže žádný nápad není tabu.

Jak si užít osamělý večer? To zkusila i Rachel z Přátel. Mrkni na video, pobavíš se:

A jak si užíváš osamělé večery ty? Propadáš depce nebo si umíš poradit? Napiš nám nějaké tipy.

Foto: Shutterstock.com

30.12.2021 7:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist