7 vánočních rekordů z Guinessovy knihy, které jen tak něco nepřekoná

Vánoce ve znamení klidu a pohody? Jak se to vezme. Někde se místo relaxu u telky tvoří největší lidský stromeček, jinde se zas plete nejdelší punčocha. Jaká pozoruhodná vánoční „nej“ nabízí světová kniha rekordů? Proti těmhle nadšencům jsme úplní sváteční břídilové!

1. Nejživější vánoční strom

Ozdobit jehličnan umí kde kdo. Ale sestavit ho z lidí, to mají v malíku jen v kanadském městě Lacombe! V roce 2013 se tamním obyvatelům na fotbalovém hřišti podařil rekord, který zatím nikdo netrumfnul. Do příslušného tvaru a na značky se postavilo celkem 889 nadšenců. Útvar měl 60 metrů na délku a bezmála 20 metrů na šířku. No, taky možnost, jak trávit svátky. Pěkně utužovat lidský kontakt – tlačenicí v davu!

2. Nejumělejší vánoční strom

V Brazílii je asi málo stromů. Tak je šetří, jak můžou! Na přelomu roku 2001-2002 ve městě Porto Alegre zdobil vyhledávaný Moinhos de Vento Park, což je něco jako společenské centrum plné tenisových kurtů, dětských hřišť a restaurací obrovský strom z PVC. „Falešný“ strom se tyčil do výšky 52 metrů a byl ověnčen třemi tisíci ozdobami. Čistě pro srovnání, letošní vánoční strom v Praze má 22 metrů. Tedy po nutném zkrácení, původně měl 31 metrů.

3. Nejrozměrnější perníková chaloupka

Co by byly Vánoce bez voňavého domečku, který se dá sníst? I když… Na tomhle by si vylámal zuby nejeden strávník. Konstrukce totiž kromě sladkostí byla i z betonu. Architektonicky nejšílenější perníková chaloupka se postavila roku 2003 v americkém Texasu. Měla něco přes 1100 metrů krychlových a nejvyšší bod byl ve výšce třech metrů. Turisté nestačili mačkat spouště fotoaparátů, vždyť tohle se jen tak nevidí…

4. Nejtěžší seznam přání

Asi nejvytíženější děda je beze sporu Santa Claus. Tahle pohádková bytost má svou úřední adresu na severu Finska, ve městě Rovaniemi. Právě tam přišlo před čtyřmi lety celkem 76 tisíc dopisů od dětí ze třiceti zemí světa. Když je zaměstnanci pošty ze zvědavosti naskládali na jednu hromadu a zvážili, váha zásilky byla 160 kilogramů.

5. Největší shromáždění v červeném

Každé dítko chce na Vánoce dostat svůj vysněný dáreček. Jenže Santa Claus má jen jedny ruce a je jasné, že potřebuje armádu pomocníků. Nejvíce se jich zatím na jednom místě objevilo v irském Derry City. Psal se rok 2007 a v ulicích bylo k vidění 13 tisíc Santů v oblečcích. Tohle se asi nebude překonávat snadno! Půjčovny kostýmů musely mít tržbu jak hrom.

6. Nejdelší punčocha

V našich končinách vánoční punčochy moc nefrčí. Jenže v některých zemích si to bez nich neumí představit. Ta úplně největší vznikla v Itálii. Zatímco běžný rozměr téhle ponožky je 26×10 centimetrů, na jihu s materiálem nešetřili. Hromadně a společnými silami se dobrovolníci dopletli do délky 51 metrů! Hodiny práce rozhodně nepřišly vniveč. Akce měla charitativní účel a opuštěné děti zase nevídanou radost.

7. Nejrychlejší dřevorubec

Když se kácí les, létají třísky. A pokud sekyrku vezme do ruky žena, létají o to rychleji. Dosavadní rekord má na triku Američanka Erin Lavoie. Ta ve dvou minutách doslova „sundala“ 27 jehličnanů. Muži se nestačili divit a nezbylo jim nic jiného, než něžnému vítězi srdečně pogratulovat.

Který rekord ti přijde jako nejbláznivější? Napiš nám o tom do diskuze! My jsme pro stromek z PVC, to je fakt síla!

Foto: profimedia.cz, pinterest.com, guinnessworldrecords.com

16.12.2016 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist