Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář na tento týden

Pozor na stres! Může způsobit migrénu

Nový týden nám přináší také nové energie, proto je dobré zaměřit se na prevenci a podpořit správnou činnost lymfatického systému a krevního oběhu. Jak zabránit nepříjemné bolesti hlavy? To a mnohem více ti prozradíme právě teď!

2. 1. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce a kotníky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro bérce a kotníky, působí preventivně a léčebně. Vše, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Jak podpořit prevenci? Chůze a plavání ti pomůže rozproudit v žilách krev a také vyčistí hlavu od přebytečných myšlenek a negativních emocí. Všimni si, jak reaguje tvé tělo na pohyb, jak se cítíš, co ti probíhá hlavou? Zjistíš, že najednou vnímáš jen radost a čistotu. Pokud tě trápí žilní problémy, doporučím ti kompresní ponožky nebo punčochy, vyzkoušej a uvidíš, jak uleví tvým nožkám. Může ti je dokonce napsat tvůj lékař a budeš je mít téměř zadarmo. Na noc vypij hořčík, ať předejdeš křečím v lýtku.

3. – 4. 1. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v tyto dny uděláš pro své nožky, působí preventivně a léčivě. Všechno, co tvé tělo v tyto dny přijme, působí mnohem intenzivněji.

Zamysli se, co právě v tyto dny přijímáš, od myšlenek až po stravování. Rozhodně nezapomínej na dostatek tekutin, blížící se beran může již v tyto dny pomalu ale jistě probudit spící migrénu. Pokud je to tvůj případ, prevence se ti opravdu vyplatí, zapomeň na čokoládu, kávu, alkohol a tučná jídla. Věnuj se očistě svého těla i duše, zajdi na bazén nebo se nechej rozmazlit reflexní masáží nožek, aromaterapií nebo si doma udělej alespoň bylinkovou koupel na nohy.

Co doma? Prát můžeš s polovinou pracího prášku, mám vyzkoušeno a musím říct, že prádlo je čisté a voňavé. Pokud máš prádlo se skvrnou nebo se ti podařilo přihodit barevný kousek mezi světlejší, nalej přímo na místo prací gel nebo speciální prostředek a můžeš si být jistá, že prádlo bude jako nové.

5. – 6. 1. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek a oči. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatních dnech.

Teď už opravdu přituhuje a pitný režim, klidná mysl a harmonie je nutností. Beran totiž ovlivňuje nejen hlavu a výše uvedené orgány, ale také životní sílu. Pokud máš pocit, že jsi zcela bez energie v neustálém napětí, tak ti nezbývá nic jiného než na chvíli zastavit, zamyslet se nad příčinou a změnit svůj zaběhnutý rytmus. Někdy stačí přehodnotit jisté zvyklosti a najednou přijdeš na to, že ti zbývá víc času na cvičení, odpočinek nebo jinou aktivitu. Pečuj o sebe, rozhodně se ti to vyplatí.

Jak na to? Ráno vypij alespoň dva hrnky čaje nebo vody, s úsměvem vyraz do práce a raduj se z maličkostí, věř, že je za co být vděčná. Během dne nezapomínej na jídlo, které by mělo být lehké a zdravější než v jiných dnech. Pokud jsi zvyklá na něco sladkého ke kávě nebo po obědě, zkus si vybrat moučník ze špaldové mouky nebo kvalitní čokoládu, kterou samozřejmě nesníš najednou, proto je lepší koupit si jen malý vzorek, který se dá bez problémů sehnat v každém dobrém krámku.

7. – 8. 1. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči, čelisti, zuby, mandle, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně.  Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny. Víš, že se v sobotu slaví Mezinárodní den švihlé chůze? Co takhle vyrazit s rodinou na menší túru nebo alespoň svižně – švihlou procházku. Ve větších městech se dokonce pořádají švihlé pochody. Jak taková chůze vypadá? Hrozně! Nohy se vykopávají do výšky nebo uděláš krok a poklekneš, variací je mnoho a určitě by takový netradiční pochod ocenily především děti. Nemysli si, že je to sranda, naopak nohy dostanou pořádně zabrat a srandu si můžeš užít doslova za pochodu. Tak co, zkusíš to nebo se raději rozhodneš strávit volno v teple domova s nožkama na stole?

Foto zdroj: Shutterstock.com

1.1.2017 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist