Pijani, marodi i nemakačenka. Odzvonilo dobrým mužům v Čechách?

Ženské požadavky na chlapa snů? Nekouří, nepije, nežije s matkou, je zdravý jako rybička a má perspektivní práci. Jenže existuje vůbec někdo, kdo tenhle seznam splňuje do puntíku? Podle našeho průzkumu ani omylem. Jak to víme?

lini-muzi-1100x618.png Zdroj: profimedia

Princ na bílém koni. Existuje?

Najít prince na bílém koni není žádná sranda. Určitě netoužíš mít vedle sebe nezodpovědného pijana nebo extrémně závislého kuřáka. Jo a nesmíme zapomenout ani na mamánka, co se odmítá osamostatnit! Je tedy reálné v dnešní době natrefit na pana Božského? Kdybychom brali vážně všechny statistiky, tak ani náhodou. V čem soudruzi udělali chybu?

Konec všem iluzím

Čistě ze zvědavosti jsme pátrali po tom, jak na tom čeští muži vlastně jsou, a nahlédli jsme do černých kronik. Musíme přiznat, že sonda do hledání dobré partie nás pěkně vyvedla z míry. Jako upřímně? Vypadá to, že v našich luzích a hájích není nikdo, kdo splňuje požadavky na lásku jako trám! Tahle data seberou vítr z plachet i té největší romantičce pod sluncem. Bez legrace!

Cigarety a alkohol, česká vizitka

Ze studie Státního zdravotního ústavu vyplynulo, že každý dvacátý Čech je alkoholik jako poleno. Ani kapka nazmar? To je hlavní motto! Aby toho nebylo málo, jeden ze tří tuzemáků kouří víc než tovární komín. Krabička sem, krabička tam, co na tom sejde… Tímhle zjištěním se naše šance k seznámení dost ponížily, co? No počkat, ono bude ještě hůř. Kromě závislostí se našinci drží jako klíšťata ještě něčeho…

Mamka má vždycky pravdu

Chceš, aby tvůj partner měl vlastní, nebo alespoň pronajatý byt, kde je svým vlastním pánem? Nech si zajít chuť. Podle Českého statistického úřadu odmítá svůj rodný dům opustit až 50 procent mužů ve věku od 25 do 33 let. Vážně ještě ve třiceti někdo hlásí, kdy přijde domů a co měl k obědu? OMG! I další bod našeho seznamu si pomalu můžeme škrtnout. A zdaleka není jediný, ach jo…

Nezaměstnanost je v kurzu

Bez práce nejsou koláče. Bez koláčů je zase hlad a pořádné nervy. V Česku to s chlápky, co se můžou pochlubit super flekem, není žádná sláva. Zřejmě jsou ohrožený druh! Zaměstnanost mužů je sice lehce na vzestupu, ale i tak se spočítalo, že lenochů s „rukama dozadu“ je u nás téměř 22 procent. Alespoň takhle to hlásí úřady práce. Už ti to stačilo, nebo chceš poslední ránu z milosti?

Přečti si také:

Status pacient

Když už řešíme vlastnosti dokonalého muže, co jeho zdraví? Vždyť od toho se odvíjí šťastná budoucnost. I tady si musíme nalít čistého vína. Ze studie jedné zdravotní pojišťovny vyplynulo, že mírnou nadváhu či vážnou obezitu má na triku (respektive pod ním) skoro 60 procent našinců.

Vizuální stránku vezmi čert, ale co ty následky? Infarkty, poruchy metabolismu, astma, vysoký tlak, únava a v neposlední řadě taky neplodnost. Jen tak mimochodem, až 50 procent párů, které přijdou na kliniku reprodukční medicíny, se tam vydává kvůli pánské „poruše“. To taky nepotěší!

Konec dobrých mužů v Čechách?

Nic proti statistikám a lidem, kteří si dali tu práci, aby tahle děsivá data dali dohromady, ale nedělají z nás žen trochu potvory? Podle těchto výsledků si nezaujatý jedinec může myslet, že máme buď přehnané nároky (ani se nám nezdá), nebo jdeme cestou kompromisů. Skoro to vypadá jako reklama na single život, nemyslíš?

Pro ty, které jsou nezadané a trápí je, že si nemohou nikoho najít, máme jedno řešení. Když je to v České republice podle všeho taková bída s nouzí, co si pořídit psa? Je s ním sranda a nenechává vousy v umyvadle. Že je tohle zvíře parťák pro život, o tom se přesvědčíš ve videu!

A co na to čtenářky?

„Já musím víc než souhlasit. Když už potkám zajímavého chlapa, většinou bydlí ještě s maminkou. Jako nechápu to. Poslední mi dokonce nabídnul, ať se nastěhuju k němu, že maminka se ráda postará o nás o oba. Prchala jsem, co mi nohy stačily,“ vypráví stále lehce otřesená Lucie (32 let).

„Pro mě byl nejšílenější vztah s alkoholikem. Každý den v hospodě, smrděl kouřem a putykou, souvislého slova z něj večer doma nevypadlo. Utekla jsem, když mě poprvé v opilosti napadnul. Dneska jsem ráda  a nezávidím té chuděře, co si ho vzala a má s ním tři děti,“ hrozí se Jana (35 let).

„Naši chlapi asi ani nejsou chlapi, pořád nějaké bolístky, s každou blbostí buď letí k doktorovi, nebo ji musí probírat s každým, kdo je ochotný poslouchat. Naštěstí jsem ale potkala konečně chlapa, který vypadá, že má všech pět P. Ale nechci to ještě zakřiknout,“ směje se Anna (33 let).

 

14.7.2023 2:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: Státní zdravotní ústav, Úřad práce, Český statistický úřad

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist