Šílená předsevzetí, co nedotáhneš do konce. Těchto 5 si ani nedávej

Blíží se konec roku. Doba jako stvořená k přemýšlení, co v životě zlepšit, nebo jak se zbavit starých návyků. Dáváš si taky předsevzetí a jako tradičně si slibuješ, že tentokrát je opravdu splníš? Jestli jsou tyhle na tvém seznamu, pravděpodobně to neklapne!

predsevzeti-titul-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Podle poslední britské studie je celých 88 procent předsevzetí předem odsouzeno k záhubě. Co stojí za tím, že úspěšnost plnění je smutných 12 procent? Slabá vůle a především nereálné cíle! Tady máš pět novoročních výkřiků do tmy, které se otočí proti tobě.

1. Najdu si kluka!

Hned po novém roce začneš lustrovat seznamky. Na sociální síti rozešleš žádosti o přátelství všech fešáků v okruhu 20 kilometrů. Zoufale prosíš kamarádky, aby ti dohodly rande naslepo. Děvče, tudy cesta nevede!

Ve všech chlapech, které potkáš, uvidíš potenciální úlovek. Pošťák, opravář nebo policista? To je fuk. Z hledání lásky se stane posedlost. Když budeš pod velkým tlakem, stejně z toho nic nebude. A s každým, kdo se nechytí na udičku, se samozřejmě dostaví depka a chuť se na to vybodnout.

Jak to chytře obejít? To bychom nebyli my, abychom se nevytasili s plánem B. Daleko účinnější předsevzetí? Existuje! Víc chodit do společnosti, vídat se s přáteli, navštěvovat kulturní akce. To by v tom byl čert, abys na nějaké z nich nepotkala někoho, kdo ti padne do oka!

2. Otěhotním!

Tenhle případ je srovnatelný s tím předchozím. Jen místo mužů budeš všude pátrat po informacích. Plodné dny, nejvhodnější strava, zaručená sexuální poloha, nejlepší vitamíny. Prosedíš u počítače celé dny i noci!

Nic proti ničemu, takový zázrak si nevyčaruješ ze dne na den. Chudák tvůj přítel se v ložnici nezastaví a ty po třech neúspěšných pokusech hodíš flintu do žita. Nic se nemá uspěchat a i tady platí, že nechat věcem volný průběh, je ten nejlepší způsob. Hlavně to nehrotit!

Jak to chytře obejít? Sundat menstruační kalendář z ledničky, smazat upomínky v telefonu, které ohlašují ovulaci. Ihned! Místo zbytečného plašení si slib tohle: Snažit se žít zdravě, nejíst blafy ve fastfoodech, chodit na masáže, užívat kyselinu listovou. Cokoliv prospívá duši a tělu, může ovlivnit i dění v děloze. A bude to hned!

3. Zhubnu. A hodně!

Výčet nefunkčních přání se samozřejmě neobejde ani bez rapidního úbytku na váze. To je totiž meta, která je dost v kurzu. Zvláště po vánočním obžerství to bývá druh uklidňujícího chlácholení, jak zase dopnout své staré kalhoty.

Skromnost stranou. Když už shodit, tak ať to stojí za to! Zařekneš se, že při příštím vstupu na váhu se na tebe bude usmívat mnohem menší číslo. Jenže už nedomyslíš, že to nejde z minuty na minutu. Po týdnu hladovění a nulového výsledku se alespoň za snahu oceníš čokoládou. Ups!

Jak to chytře obejít? Zapomeň na předsevzetí „mínus pět kilogramů“. Místo něj si napiš do diáře tučným písmem, že budeš chodit pěšky víc než jednou za měsíc, když ti ujede tramvaj. Taky si naplánuj koupi krokoměru, nebo ho stáhni z internetu formou aplikace do mobilu. Dostatek pohybu a přehled o výdeji kalorií zaručí, že to půjde samo, ani o tom nebudeš vědět!

4. Budu lepší člověk!

Kdo tě zná, ví, že každý den zaspíš. Nikdy nikam nedorazíš včas a možná jsi i trochu cholerik. Vytočí tě každá maličkost. Taky nedáváš příspěvky na charitu a občas nezvedáš své matce telefon. (Hanba ti…)

Chceš, aby všechny špatné vlastnosti byly minulostí. Takže, jak bude znít plán? Totální změna k lepšímu. Vítej tvé nové já! No, ještě ne tak zhurta. Tak snadné to mít nebudeš. Starého psa novým kouskům nenaučíš. Alespoň ne lehce.

Jak to chytře obejít? Pěkně jedno po druhém. Nejdřív se nauč vstávat na čas, tím pádem budeš dochvilná až na půdu. Začni meditovat, nebo se přihlas do kurzu jógy. A proč ne, i lekce sebeovládání nebude na škodu.

5. Seknu s prací!

Tvůj šéf je tak trochu idiot. Nutí tě do přesčasů, a že by tě za to finančně odměnil, to tedy nehrozí. Taky se po tobě vozí jak navoskované sáňky a ty si každý den říkáš, jestli to máš vůbec zapotřebí.

Tvá trpělivost je u konce. Rozhodla ses. Dáš výpověď a najdeš si nové zaměstnání. Takové, ve kterém si tě budou vážit. Jenže pozor na unáhlená rozhodnutí. Máš už něco rozjednaného? Jestli ne, tak ještě vydrž.

Jak to chytře obejít? Vykašli se na slib, že pošleš svůj job do kytek. Náhradní řešení? Pořádná sonda do terénu s pracovními příležitostmi. Dokud se nebudeš pevně držet druhé větve, tu první za žádnou cenu nepouštěj!

TOP 10 nejčastějších předsevzetí:

  1. Zhubnout
  2. Zdravě jíst
  3. Více sportovat
  4. Méně se stresovat
  5. Více dodržovat pitný režim
  6. Vydělat více peněz
  7. Více odpočinku
  8. Najít rovnováhu práce – zábava
  9. Přestat kouřit
  10. Naučit se cizí jazyk

Co ty na to, už máš vymyšlený svůj osobní cíl pro příští rok? Pochlub se nám, jaké si dáš předsevzetí i jak se ti daří je plnit. Budeme se těšit na příspěvky.  

Foto zdroj: profimedia.cz, shutterstock.com, zdroj předsevzetí: STEM/MARK a Naturhouse-cz

28.12.2017 6:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist