Pracovní pohovor jako noční můra? Nemusí být! Tady máš 10 rad, jak získat práci snů

Chceš uspět při pracovním pohovoru? Pořádně se na něj připrav! Protože první dojem můžeš udělat jen jednou a může rozhodnout o tom, jestli tvou práci snů získáš nebo ne. Tady máš 10 tipů, které ti pomohou zvítězit nad ostatními uchazeči.

jak-zvladnout-pohovor-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

1. Informuj se předem

Zjisti si o firmě, kam chceš nastoupit, co nejvíce informací. Připrav se na dotazy typu: „Co byste udělala pro zlepšení naší firmy.“ Pokud na tuhle otázku budeš připravená, naskáčou ti body navíc. Navíc díky tomu, že budeš o firmě hodně vědět, můžeš přizpůsobit styl oblečení, řeč i chování.

2. Ujasni si, co chceš

Pořádně si promysli, co chceš. Zkus si doma připravit tři věty o tom, jaký je tvůj profesní cíl a čeho chceš v životě dosáhnout. Budou se tě na to ptát.

3. Pozor na oblečení

Jak se obléct na pracovní pohovor, je někdy těžký oříšek. Rozhodně bys měla být v čistém a vyžehleném oblečení. Ale ne vždy platí, že se musíš obléknout co nejvíce slušně a formálně. Jasně, pokud chceš místo na úřadě, tak slušivé, nenápadné sáčko bude správná volba, ale jsou firmy, kde se cení invence, fantazie a kreativita. Zkus něco originálního, ale zároveň ne vulgárního a už vůbec ne takové oblečení, které by více odhalovalo, než zahalovalo.

4. Dobrý životopis je základ

Předlož přehledný životopis. V dnešní době nestačí jen stručně vypsat bývalé zaměstnání, dovednosti a zájmy. Velkou roli hraje celkový vzhled tvého životopisu. Zvol tedy ten správný design, dnes se to na internetu jen množí různými šablonami, tak si vyber tu nejzajímavější. Někteří personalisté také radí přidat fotku. A hlavně v životopise nelži. Obrátí se to proti tobě.

5. Neboj se říct to svoje

Měj svůj názor, ujasni si, co od profesního života chceš a pohovoř o své budoucnosti. Klidně i přiznej, že chceš vyzkoušet firem více, že chceš profesně růst nebo dokonce časem být na volné noze. Dnes zaměstnavatelé chtějí dynamické lidi, co nezůstávají na jednom místě.

6. Jen klidně přiznej, že jsi dobrá

Nezapomeň říct svoje klady a znej svou cenu. To neznamená, že by sis měla vymýšlet o neexistujících pracovních zkušenostech a lhát o tom, že umíš plynně anglicky. Ale co umíš, to prodej.

7. Nepomlouvej bývalého šéfa

Nemluv negativně o svém předchozím zaměstnavateli. Jestli byl tvůj šéf blbec, nech si to pro sebe a jako důvod rozvázání pracovního poměru raději řekni, že každý z vás měl jinou představu o práci.

8. Bacha na pozdní příchod

Dodržuj základní společenské chování. Vypni si mobil, přijď včas, pozdrav. Arogantní chování ti nepomůže. Rozhodně si nikdo neřekne, že jsi osobnost jen pro to, že jsi přišla pozdě a vyzvání ti mobil v kapse.

9. Projev iniciativu

Čekáš, na co se tě budou ptát a odpovídáš pouze na otázky, jinak mlčíš? Takhle se ale stavíš do špatné pozice. Oni si sice vybírají svého budoucího zaměstnance, ale ty si vybíráš svého budoucího zaměstnavatele. Neboj se zeptat. Na svou pozici, na to, jak si firma stojí celkově a jestli je možné v rámci společnosti kariérního růstu.

10. Ovládej svoje tělo

Nekřiž ruce přes prsa, to je jasný signál, že nejsi otevřená. Ale nechovej se jako doma. Sedni si vzpřímeně a nebuď ani ušlápnutá ani příliš ležérní. Řečí těla můžeš leccos napovědět.

Hlavně na pohovoru nelži, jinak dostaneš pozici, o kterou si nestála, jako slečna v následujícím videu:

Foto zdroj: shutterstock.com

25.9.2018 4:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist