Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář na tento týden

Pozor na pitný režim i emoce

Tento týden by měly být opatrné především těhulky a více odpočívat. Čeká nás také Novoluní a ty máš šanci ukončit staré spory a začít zcela nově. Pozor si dej na emoce a dopřej si saunu nebo masáž. Čím ještě můžeš podpořit své zdraví a čemu se raději vyhnout? Přečti si náš nový lunární kalendář na tento týden.

28. 11. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji než v jiné dny.

Pokud čekáš miminko a jsi zvyklá cvičit, tak dnes si rozhodně naordinuj klid a pohodu. Můžeš se věnovat prevenci, jemně namasírovat podbřišek olejíčkem nebo léčivým krémem. Malinovník a kontryhel jsou také skvělým doplňkem, jsou doporučovány pro všechny ženy, které trpí na časté záněty. Můžeš si udělat sedací koupel nebo bylinky smíchat a popíjet vlažný odvar, nejméně tři hrníčky za den. Prevence se ti stonásobně vyplatí, nepodceňuj ji.

V kalendáři mne zaujal Mezinárodní den nenakupování ničeho, tak jsem si řekla, že to vyzkouším a zapomenu na nákup. Jak jsi na tom? Nakupuješ každý den nebo máš partnera, který klidně udělá velký či malý nákup i bez tebe?

29. 11. – 1. 12. – Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, prodlouženou páteř a boky. Neváhej a zajdi si do sauny, na masáž nebo jinou alternativní metodu, která tě láká, ale nenašla jsi dosud odvahu ji vyzkoušet. Sauna skvěle podpoří imunitní systém, pokud tě samotnou neláká, zkus se domluvit s kamarádkami a vyražte spolu. Masáž po ní působí mnohem intenzivněji a léčivěji, můžeš se spolehnout, že se budeš cítit jako znovuzrozená. Pokud miluješ vodu, tak zajdi do bazénu a můžeš místo sauny do páry. Není dobré tělo přehnaně „huntovat“, pamatuj, nic se nemá přehánět, ani pohyb nebo jiná náročná aktivita, zlatá střední cesta je v tyto dny přesně to pravé.

Nezapomínej na dostatečný přísun tekutin a přiměřený pohyb, pokud chceš držet půst nebo odlehčený jídelníček, je správný čas. Mně se osvědčilo jíst jeden druh potravin např. rýži s mrkví, zapomenout na maso a uzeniny. Pokud miluješ ovocné nebo zeleninové šťávy, tak s chutí do nich, tělo bude nadšené.

V úterý máme Novoluní 13:18 LČ – nač je dobré se zaměřit a co raději odložit na později? Začni heslem: „S úsměvem, jde všechno líp.“ Drž se ho a neuděláš chybu. Mozek totiž reaguje na úsměv velmi pozitivně a nerozezná nucený úsměv od toho opravdového, sama vidíš, že vytáhnout koutky směrem nahoru, se ti vyplatí.

Co jsi nestihla dořešit a nemáš z toho dobrý pocit nebo tě trápí emoce, raději odlož na příští týden. Novoluní je skvělé na nové začátky, jak s oblibou říkám – začni s Novem nově. Nemusíš dělat žádné zásadní plány nebo změny, stačí, když se rozhodneš a začneš dělat věci jinak, ne po starém. Např. vím, že mi kolega v práci zrovna moc nesedl, občas se na mě mračí nebo utrousí poznámku a já se cítím hloupě. Zkus si nebrat věci osobně, usměj se na něho a nedovol emocím, aby tě převálcovaly, věř, že když to vezmeš s humorem a v klidu mu odpovíš, bez toho aby ses urazila a nafoukla, přestane to časem dělat. Jakmile zjistí, že ti to nevadí, přestane ho to již bavit. Což platí pro většinu situací, dosaď si místo kolegy partnera, kamarádku nebo někoho, s kým máš vnitřní problém. Novoluní ve Střelci nám připomíná, že nemusíme vždy a za každou cenu stát za svým, někdy se vyplatí ustoupit stranou a přizpůsobit se ostatním.

2. – 3. 12. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Pečuj o své tělo od hlavy až po paty.

Začni masáží vlasové pokožky a pokračuj na celé tělo. Udělej si výživnou pleťovou masku a nezapomeň také na vlasy, dopřej jim olejový nebo jiný zábal. Stále ještě platí doporučení navštívit saunu a přiměřeně se hýbat. Vyzkoušej, jak máš ohebnou páteř a zkus si dát ruce na zem, nesmíš pokrčit kolena. Jak jsi na tom, zvládáš bez problémů? V tom případě ti gratulujeme. Pokud ne, tak zkus cvičit jógu, pilates nebo jiné protahovací cviky. Nezapomínej, čím je člověk starší, tím je pohyb náročnější. Veď své děti k pohybu, díky sezení u počítače a nedostatku pohybu jsou stále častější nemoci páteře. Bolest a ztuhlost je zcela zbytečná. Také vápník v přírodní formě je pro správný růst a vývoj důležitý – domácí sýry, kysané výrobky, ryby, tvaroh, fazolky a mnoho dalších, stačí si jen vybrat a omezit nadměrný přísun cukru a umělých tuků. Snažíš se dětem omezit přísun sladkostí nebo mají volný přístup a mohou si dát kdykoliv, cokoliv?

4. 12. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce a kotníky. Zapomeň na spěch a snaž se věnovat péči svému tělu a duši. Odpočiň si, pokud nemusíš do práce, v klidu si hoď nožky na stůl a zůstaň v pyžamu. Dělej to, nač nemáš čas a snaž se volné chvíle využít jen podle sebe. Pokud ráda pečeš a přes týden nestíháš, udělej si těsto a pusť se do pečení, práce ti půjde od ruky.

Foto zdroj: Shutterstock.com

27.11.2016 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist