Nejčastější lži, kterými se muži a ženy snaží zakrýt nevěru

Sportem ku zdraví? Jak se to vezme. Ukázalo se, že fyzická aktivita je hodně používanou „propustkou“, která při záletech nikdy nezklame. A co teprve pracovní přesčas nebo poskytnutí pomoci příteli v nouzi!

lzi-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Časté odchody, náhlé změny v časovém rozvrhu, více služebních cest, přehnaná péče o zevnějšek, podezřelé používání mobilního telefonu i neobvyklá vstřícnost a ochota. I toto mohou být podle odborníků signály, které ukazují na partnerovu nevěru. Jak moc je dnes cizoložství běžné a z jakých důvodů k němu moderní populace inklinuje? Drsná fakta odhalena!

Kdo je bez viny, ať hodí kamenem

Nejnovější výzkum uskutečněný britskou internetovou lékárnou UKMedix se na zálety důkladně zaměřil. Experti oslovili 2 200 dospělých jedinců z řad obou pohlaví, kteří měli se zahýbáním minimálně jednu životní zkušenost. Respondenti se pak formou on-line dotazníku zpovídali nejen z hlavních příčin svého pletichaření, ale uváděli i argumenty, jimiž se svou nepřítomnost v kruhu rodinném snaží obhájit.

Nic s tebou není. Navíc se mi nevěnuješ

Téměř 26 % zúčastněných bez zbytečných vytáček přiznalo, že přitažlivosti další osoby podlehli proto, že zkrátka nemohli odolat pokušení. 29 % dotázaných vnímalo porušení slibu věrnosti jako vítanou možnost pravidelného sexu, jehož frekvence není v domácích podmínkách uspokojivá.

Bezmála 43 % hříšníků své chování „omluvilo“ nedostatkem pozornosti od svého právoplatného protějšku. Specialisté následně spočetli, že průměrná doba zakázané aférky každého dobrovolníka trvala 7 měsíců a 13 dní.

Syndrom zhrzeného ega jako velký problém

„Jen stěží můžeme určit, zda nás více šokují důvody mimomanželských poměrů, nebo spíše jejich časová období. Lhát někomu sedm měsíců přímo do očí je ostudné. Pochopitelně nelze popřít, že v dlouhodobých svazcích je snadné uvíznout ve stereotypu, v němž lidé přestávají vynakládat jakékoli úsilí,“ připouští spoluautor studie a vedoucí managementu uvedené lékárny Thomas O’Connell s tím, že když pak přijde zajímavý člověk, který pohladí vaše ego, je těžké necítit se polichoceně.

„To ale pořád neznamená, že bychom měli všechno hodit za hlavu a riskovat, že dosavadní vztah navždy ztratíme,“ dodává Thomas O’Connell. A jaké vytáčky nevěrníků jsou nejvíce v kurzu? Při těchto je třeba zbystřit. A to všechny smysly!

Čtěte také:

Sport a práce jako zastírací manévry

Je až k nevíře, že celých 75 % „zahýbačů“ svou proradnost maskuje porouchaným autem, přesčasem v práci, popřípadě návštěvou fitcentra. Odborníci se také značně podivili nad tím, že až 20 % lhářů si dokonce neváhá zařídit drahé členství ve sportovních klubech, aby jejich intriky budily pravdivý dojem.

Ukázalo se, že pánové preferují míčové hry, neboť 31 % jich doma tvrdí, že jdou hrát tenis nebo fotbal. Dámy jako propustku používají jógu či pilates, a to ve 23 % případů. Žádnou výjimkou nejsou ani nákupy nového oblečení a poskytnutí poradenství příteli v nouzi, samozřejmě u sklenky vína. Hodně záletníků se ze společné domácnosti „vykrade“ i kvůli údajné rodinné oslavě. Na úsloví, že v jednoduchosti je síla, asi vážně něco bude. Alespoň tedy u těch, kteří se snaží přijít na to, zda „je u sousedů tráva zelenější“.

Co si o tom všem myslíš ty? Napiš nám to do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky. A přidat můžeš i to, zda jsi nějaké z uvedených alibi od partnera někdy slyšela!

foto-zdroj: shutterstock.com, zdroj: výzkum – vedoucí Thomas O’Connell 

25.5.2022 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist