Jak to vidí chlap: Manžel mi přiznal nevěru

Udržet dlouhodobý vztah je dost často běh na dlouhou trať a jde především hodně o toleranci a komunikaci. Ale někdy se přesto všechno do vztahu přikrade nevěra. Co dělat, když se tak stane? Jak s ní naložit? Na to se ptá čtenářka Karolína našeho chlapa – Tomáše Erbena.

jak-to-vidi-chlap-nevera-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

Jak to vidí chlap: Manžel mi přiznal nevěru

Dotaz čtenářky Karolíny:

Ahoj Tome,

manžel se mi přiznal k nevěře. Jsme spolu 20 let z toho 10 manželé. Máme dvě děti 5 a 9 let. Řekl, že udělal něco, co neměl a že ho to mrzí. Bohužel teď neví, zda má se mnou a s dětmi zůstat. Nedokáže to přejít. Nevím, na čem jsem. Chová se ke mně pěkně, také začal více komunikovat a řešit problémy. Jezdíme společně na dovolenou, ale co mě také nejvíc trápí, víc jak rok už spolu nespíme. Má určité zdravotní problémy. Než mi byl nevěrný, tak byl hodně uzavřený do sebe a neřešil problémy a nekomunikoval. Nevím, jak dál, mám ho moc ráda.

Děkuju za radu

Karolína

Odpovídá Tomáš Erben:

Milá Karolíno, existuje spousta příchutí a kontextů nevěry. Celá škála od úletu až po zásadní problémy ve vztahu. Do hlavy a hrudi tvého muže nevidím, ale pokusím se z toho, co píšeš, odhadnout, co se skutečně děje.

Asi mi sama chceš napovědět, že nejde o ten případ, kdy by v podroušeném stavu prožil nějaký jednorázový románek s náhodnou kolemjdoucí a teď ho trápilo svědomí, že?

Zaprvé – přiznal se. Zadruhé – sám se tou nevěrou zabývá víc, než kolik důležitosti bys jí zřejmě přikládala ty. Zatřetí – sama jsi byla svědkem té jeho proměny. Jako kdyby z něj něco spadlo. Jsem si celkem jistý, že ten fyzický akt nevěry je až „třešničkou na dortu“. Skoro na tuty bych řekl, že nevěra není tím, co nedokáže překousnout. Napadá tě, co jiného by to mohlo být?

Zdravotní problémy v intimní oblasti bývají často projevem něčeho hlubšího. Myslím, že tvůj muž nezapadá nikam do toho rozpětí nevěry, které jsem uvedl v začátku – neženou ho ani choutky, příčinou nebude nejspíš ani vztah. Spíš cítím, že celý tvůj příběh je jeho velké volání o pomoc.

Přečti si také:

Povím ti jeden fakt – sama máš omezené možnosti, jak situaci ovládnout. Vztah je projevem toho chtít být spolu, ale nedává moc nástrojů, jak toho druhého ovlivnit. Každý procházíme nějakými životními etapami sám za sebe. Ty, tvůj muž i děti. Věř, že už děláš maximum tím, že jsi velkorysá, dáváš mu prostor. Přijde mi nádherné, že dokážeš překročit svá trápení a uzavřít celý text tím, že ho máš ráda. Máte zjevně hodně dalších pilířů, které vás dokáží udržet pohromadě, když některé další napraskly.

Co dalšího je tedy ve tvých silách, co pro něj můžeš udělat? Kde začíná a kde končí tvá sféra vlivu? Jaké možnosti mu můžeš nabídnout? Co myslíš, že on by jako chlap, jako člověk mohl potřebovat?

Něco se teď přihodilo – situace se otevírá, více komunikujete. Buď svítá na světlejší zítřky, anebo budete muset překročit bludný kořen. Každopádně se ale věci daly do pohybu a to období „ničeho“ končí. K čemu můžete takový čas využít? Jak z toho můžeš těžit ty sama? Jaká bude tvá odměna?

31.5.2023 2:00| autor: Tomáš Erben vztahový kouč

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist