Chceš zhubnout, posílit si zdraví a zlepšit náladu? Tancuj!

Pořád sis nenašla koníček, který by tě bavil? Zkus se přihlásit do tanečního kurzu. Tam si pořádně vybrousíš křivky a uděláš něco pro své zdraví. Pokud přizveš i toho svého, vylepšíte si vzájemnou komunikaci a důvěru!

tanec-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

A teď se přiznej – kdy sis naposledy pořádně „zatrsala“? Pokud už je to hodně dlouho, možná je nejvyšší čas to zopakovat. Jestli je ti divné „házet si bokem“ jen tak uprostřed obýváku, poohlédni se po nějakém tanečním kurzu. Většina z nich začíná vždy v září, takže máš ideální příležitost omrknout všechny možnosti a včas poslat přihlášku. Jaké výhody ti takový koníček přinese? Není jich zrovna málo! Jistě tě zaujmou tyhle benefity!

Velká pomoc při rýsování křivek

Ačkoli léto už frčí, nemáš v plánu věšet hubnutí na pomyslný hřebík? V tom případě do svého fitness programu zařaď kromě posilovny i tanec. Jedna hodina tohoto „sportu“, ideálně tedy bez přestávky, tě může připravit až o 500 kcal. A to fakt není málo! Zároveň také zapracuješ na vylepšení vytrvalosti a hlavně posílíš svaly, o kterých ani nevíš, že je máš. Vliv téhle akční aktivity na štíhlou linii je totiž totožný s náročnějším aerobikem.

Dávka optimismu, která jen tak nevyprchá

Jak si pořídit dobrou náladu téměř na počkání? To je jednoduché, vyšvihni si pár tanečních kreací. Jelikož k tomu samozřejmě bude hrát něco rytmického a od „podlahy“, už to je polovina úspěchu. Podle vědců poslech hudby zvyšuje hladinu neurotransmiteru dopaminu, který má pod palcem pocity štěstí, radosti a vzrušení. Navíc pohyb jako takový zaplaví tvé tělo endorfiny, což jsou hormony, jež stojí za dlouhotrvající „optimistickou euforií“.

Posílení paměti? Že váháš

Poslední dobou nějak moc zapomínáš – a bez diáře by ses prostě neobešla? Dopřej trénink i svému mozku. K hodně efektivním způsobům, jak jeho závity trochu procvičit, překvapivě patří „trdlování“. Již několik zahraničních nezávislých studií upozornilo na to, že tahle bohulibá činnost posiluje paměť. Ale bacha, zároveň blahodárně působí na kreativitu a poskytuje prevenci před budoucími psychickými potížemi, jako je například Alzheimerova choroba.

Redukce cholesterolu. I to se počítá

V podstatě jakákoli fyzická aktivita je účinným prostředkem ke snížení škodlivého cholesterolu, proto ani třeba taková zumba, step či latinskoamerický tanec nejsou žádnými výjimkami. Rázné změny poloh v mírném i svižnějším tempu přispívají ke kontrole lipidů neboli tuků, což zvyšuje hladinu „hodného“ cholesterolu a reguluje úroveň toho „špatného“. Kromě toho je tohle hobby skvělé i pro diabetiky, protože „usměrňuje“ úroveň cukru v krvi.

Čtěte také:

Pokrok ve vztahové komunikaci

Máš pocit, že dorozumívání u vás doma nějak vázne? Existuje možnost, která by tenhle problém mohla vyřešit – zapoj do tance i toho svého. Jako vážně! Dle názoru psychologů a vztahových expertů je to cesta, jak prohloubit důvěru a zlepšit komunikaci ve svazku. Věřila bys, že „křepčení“ v rytmu hudby dokonce funguje i jako afrodiziakum? Nejsou při něm potřeba žádná slova, přesto dochází k souznění a vzájemné harmonii. To dokáže odzbrojit i rozhádané partnery! Co ty na to, zkusíš tuhle záchrannou „terapii“?

Tanec je prostě skvělý a navíc parádně vypadá, mrkni na video:

A jak jsi na tom s tancem ty? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se moc těšit na příspěvky.

text: Lucie Feiková, Foto: Shutterstock.com

19.7.2022 3:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist