Nástrahy letního sexu, o kterých je dobré vědět

Láká tě chvilka adrenalinové erotiky v opuštěném hotelovém bazénu či na pláži? V lepším případě tě čeká tučná pokuta, v tom horším třeba vězení nebo poruchy ledvin. Ale otěhotnět můžeš taky! A docela snadno.

nastrahy-sexu-2-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Asi žádné roční období nepřeje lásce tolik jako léto. Vždyť slunce svítí o sto šest, teploty stoupají do tropických výšin, a kdo může, ten volí hodně sporé oblečení. Tento čas je také symbolem nových známostí, žhavých románků nebo odpočinkových dovolených s partnerem, při kterých mnohé láká vyzkoušet zatím nepoznané. A týká se to především fyzických projevů lásky! Jenže s tím se pojí nemalá rizika. Proč je prázdninové milování trochu nebezpečnou disciplínou?

Sex ve vodě? Pozor na ochranné pomůcky

Co si budeme povídat, letní sex je hodně specifický. A to nejen ve směru technik, ale i míst, kde si lidé erotiku dopřávají. Co však vypadá jako neškodná záležitost, z toho koukají potíže. Velkým zádrhelem může být kupříkladu chvilka vášně ve vodě. Proč? Pokud se před nechtěným početím chráníš kondomem, měla bys vědět, že tyhle produkty jsou vyvíjeny a testovány výhradně na vaginální prostředí, nikoli na bazény, vířivé vany, přírodní přehrady, koupaliště nebo moře. Jejich výrobci často varují, že chlór i sůl může účinnost kondomů dramaticky snížit, neboť v těchto podmínkách hrozí jejich prasknutí. To ale není všechno, co je třeba brát v potaz…

Bakterie jako nezvaní diváci

Nehezky vymstít se dokáže i milování na pobřeží. Ano, vypadá to romanticky, zejména při západu slunce, nicméně vědci jsou toho názoru, že pohlavní akt v písku nahrává vážným zdravotním komplikacím. Když si totiž experti posvítili na složení uvedeného sypkého povrchu, nestačili se divit. Studie, jejíž poznatky publikoval magazín Environmental Science & Technology, odhalila, že plážový písek obsahuje vysoké procento škodlivých mikroorganismů způsobujících infekce močových cest.

Mezi zrnky se však nachází i nemalé množství bakterií E.coli. Čistě pro vysvětlenou, jedná se o parazita, jež nahrává průjmům, zažívacím obtížím nebo dokonce poruchám ledvin. A to není žádná legrace! Jeden by však ve spárech intimního jiskření neměl podceňovat ani to, že orgasmus na veřejném prostranství je na některých místech vlastně protizákonný. No vážně!

Pokuta nebo pobyt ve vězení? I to se může stát

Že je v zahraničí poněkud draho, na to si stěžuje nejeden tuzemský turista. Netýká se to však jen jídla, pití a návštěv historických památek, tučný účet místní strážce zákona vystaví i za sex, při němž tě nachytá.

V Čechy zbožňovaném Chorvatsku tě tak smyslné dobrodružství může vyjít na v přepočtu 3 000 korun. Lacino není ani v zemi špaget a pizzy, tedy v Itálii. Tam se finanční postihy pohybují kolem 9 000 korun, ovšem hříšníkům hrozí i pobyt za mřížemi. V Řecku policista kromě vysvětlení bude požadovat i zhruba 6 000 korun. Co je to ale proti Německu, kde se pokuta za společenské pohoršení vyšplhá přes 200 000 korun? Ano, takový případ se opravdu stal, a informovala o něm i světová média. Takže buď opatrná, ať si z dovolené kromě hezkých zážitků nepřivezeš domů i pořádnou ostudu.

A co ty, už jsi někdy měla sex na pláži nebo v bazénu? Svěř se nám v diskuzi pod článkem, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

19.7.2021 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist