Žhavý letní sex na jednu noc. Jak si ho užít bez následků?

Jeho exotický vzhled tě vzrušuje, flirtu s ním se prostě nejde ubránit. Půjdeš ještě dál a svolíš k sexu? Zábrany stranou, klidně si užij, ovšem opatrně! Která nesmírně důležitá pravidla náhodného sexu ti mohou ochránit zdraví i srdce?

sex-na-jednu-noc--1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Většina Čechů sex na jednu noc nebere za nevěru. Líbání s cizinci je naprosto normální pro každého desátého našince, který vycestuje do zahraničí a podlehne letnímu flirtu. Patříš k nim? Pak bys měla vědět, že podle pražského Sexuologického ústavu sex s náhodnými partnery přiznává přibližně 66 procent mužů a 40 procent žen. Uvolněnost, žádné starosti, alkohol, anonymita, chuť po dobrodružství. Ať už jsou motivy k prázdninovému pohlavnímu styku jakékoli, před každou cestou bys měla mít přehled, co všechno ti hrozí. A taky jak si letní sex maximálně užít! Co všechno je ve hře?

Pocity viny? Mají správný důvod!

Pokud máš pocit viny, radši se do žádné akce nepouštěj. Nikdo tě nenutí hrát si na hrdinku. Asi sama moc dobře víš, že po náhodném sexu na jednu noc ti nikdo nepošle květiny a ani ti nepopřeje dobrou noc. Dej na své instinkty. Pokud budou pro, můžeš si připadat ohromně přitažlivě. Koneckonců, aférky motivované pouze chtíčem jsou jedině a pouze pro potěšení!

Bez kondomu ani krok!

Sexuologové varují, že za posledních 20 let se snížil počet párů, které při sexu používají prezervativ. Ženy si podle odborníků chtějí užít milování bez něj, což jim z hlediska ochrany před otěhotněním umožňuje i hormonální antikoncepce. Používání kondomu se tedy dá považovat za nedostatečné, což je veliký problém. S náhodným sexem totiž úzce souvisí přenos pohlavních chorob.

Neznáme se, ale jdeme na to!

Ovšem pozor, po milování s tím fešákem, kterého jsi potkala na pláži, onemocnět nemusíš. Můžeš se však stát přenašečem nemoci a dále ji šířit. Na sex bez kondomu tedy zásadně nepřistupuj, ani kdyby tě milý zlatý prosil na kolenou! Bohužel, před některými pohlavními chorobami neposkytuje 100 procentní ochranu ani kondom. Například viry HPV, které mohou způsobit rakovinu děložního čípku, se přenášejí i při nekoitálních praktikách. Vždy tedy počítej s rizikem.

Zábrany ne, slušnost ano

To, že svého milence na jednu noc už pravděpodobně nikdy neuvidíš, pomáhá při odstraňování zábran a rozvíjení spontánnosti. V pořádku, užívej si přítomný okamžik! V podstatě si můžeš dělat, co chceš, ovšem pořád platí, že slušnost a jakási základní zdvořilost je číslem jedna. On by nikdy neměl ponižovat tebe a ty zase jeho.

V případě, že se s něčím takovým setkáš, oblékni se a odejdi. A co dělat v případě, když tě požádá o praktiku, kterou jsi ještě nikdy nevyzkoušela? Záleží na tobě. Máš šanci prožít něco nového a odvážnějšího, ovšem s někým, kdo tě vůbec nezná. Na jednu stranu výhoda, na tu druhou trochu mínus. Paolo nebo Alfonso totiž neví, jak se chová tvoje tělo, proto může ledacos zkazit. Buď proto připravená na obě varianty.

Lubrikant. Co použít?

Je jasné, že k uvolnění ti může pomoci jedna či dvě skleničky vína, ovšem tvůj klín si beztak bude dělat, co uzná za vhodné. Jestli tě v „běžném životě“ trápí vaginální suchost, pravděpodobně se ti nevyhne ani během letního sexu. Po ruce tedy měj svůj oblíbený lubrikační gel. Pokud jsi na něj zapomněla, trochu improvizuj a vezmi na milost vlastní sliny. Pakliže zkusíš starý známý a osvědčený olivový olej, který je sice dostupný, levný a skvěle klouže, naleptáš povrch kondomu!

Prezervativ, jen tak mimochodem, rozbaluj pomalu a opatrně. Pozor na prstýnky a dlouhé nehty. Ihned po ejakulaci by se penis měl dostat z tvého klína ven. Při tomto pohybu kondom ty nebo protistrana přidružuj u kořene penisu, aby se z něj sperma nevylilo. Možná v této souvislosti neuškodí zopakovat si základní pravidla, která ochrání tvé zdraví.

Po akci je neslušné vytratit se bez rozloučení. Nikomu nemusíš dávat své telefonní číslo ani adresu, ale aspoň řekni „ahoj“. Situaci slušně uzavřeš. O své aférce navíc radši pomlč, ani nejlepší kamarádka nemusí vědět, co jsi na dovolené dělala. Ne každý totiž má pro náhodný sex pochopení!

A co ty? Už jsi někdy měla sex na dovolené? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem!

Foto: Shutterstock.com

16.7.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist