Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Sedm zákonů sexuální přitažlivosti

Sedm zákonů sexuální přitažlivosti

Sedm zákonů sexuální přitažlivosti

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana Rysková | vydáno 24. 08. 2012

Odkud se bere ta magnetická přitažlivost, kvůli níž nemůžete spát ani se soustředit na práci? Proč vám jeden nevoní a na druhého byste nejraději skočila jak gepard? Dali jsme dohromady sedmero zákonů přitažlivosti, které vám to pomohou pochopit.

1. Zákon přitažlivosti - Souměrnost a fyzické proporce
Čím je náš obličej souměrnější, tím spíše bude druhými vnímán jako "krásný a přitažlivý", zjistili vědci v různých výzkumech. Co se týče ženské postavy, nezáleží prý ani tak na váze a celkovém objemu, jako na poměru mezi obvodem pasu a boků. Štíhlejší pas v kontrastu se širšími boky vyvolává dojem plodnosti, a působí tudíž sexy, i když máte kila navíc.

2. Zákon přitažlivosti -  Hlas a řeč těla
Při seznámení hrají větší roli, než si uvědomujeme. Vyšší tenký hlásek obvykle ubírá mužům na přitažlivosti a naopak dívky s chlapským chraplákem budou opačným pohlavím vnímáni spíš jako "dobří kámoši do party" než cokoli jiného. V řeči těla byste se měla soustředit hlavně na mužovy zorničky - jsou-li rozšířené, zasáhl ho šíp Amorův.  

3. Zákon přitažlivosti - Pozitivní energie
Jestliže se topíte v depresích, že jste ošklivá, neschopná a nikdo vás nemá rád, pak jste pro potenciální nápadníky přitažlivá asi jako pytel brambor. Pozitivně naladěná osoba, co si umí poradit s problémy všedního dne a nenechá si jen tak něčím nalomit sebevědomí, mívá naopak u opačného pohlaví vyhráno.

4. Zákon přitažlivosti - Vrána k vráně sedá
Hledáme k sobě protiklady, nebo stejný ptačí druh? Podle vědců se v praktickém životě sice odlišné protipóly mohou přitahovat, ale bývá z toho jen krátkodobé dobrodružství. Pro dlouhodobé vztahy si raději vybíráme osoby s podobnou osobností a zájmy.

5. Zákon přitažlivosti - Odlišný genetický vzorec
Co se ale v zájmu osudové přitažlivosti lišit musí, je soubor genů určujících imunitní systém. Tím si příroda hlídá, aby se párům rodily zdravé děti se silnou obranyschopností. Není třeba chodit kvůli tomu na genetické vyšetření, člověka s odlišným vzorcem rozezná vaše podvědomí, řízené přirozenou vůní potu.

6. Zákon přitažlivosti - Ovulace
Nejsvůdnější jsou prý ženy ve dnech svojí ovulace. Jestliže berete hormonální antikoncepci a ze strany mužů se vám nedostává vysněné pozornosti, zkuste hormony na chvíli vysadit. Ovulace se totiž jejich vlivem nedostavuje a tělo ztrácí na sex-appealu.

7. Zákon přitažlivosti - Testosteron
Obecně se má za to, že muži s vyšší hladinou testosteronu přitahují dámy víc. Hormon jim dodává nejen mužnou rozhodnost a bojovnost, ale i pevnou, svalnatou postavu. Vzhledem k tomu, že se s testosteronem pojí i kapka nespolehlivosti a neochoty se usadit, pro život si ženy nakonec vybírají měkčí, taťkovské typy. Vysvětluje se tím, proč nás kolikrát táhne pokušení k drsňákům, přestože máme doma hodné drahoušky...

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
07. 11. 2014 kamilahornakova Pozitivní energie... (reakcí: 0)
10. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
11. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
29. 08. 2012 manislava zákony přitažlivosti (reakcí: 0)
25. 08. 2012 Daniela76 Sedm zákonů sexuální přitažlivosti (reakcí: 0)
25. 08. 2012 lucik21 .... (reakcí: 0)
24. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
24. 08. 2012 pepina ... (reakcí: 0)
24. 08. 2012 doublefantasy pěkné (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist