Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Zbytečné hádky ve vztahu? Vyhněte se jim!

Zbytečné hádky ve vztahu? Vyhněte se jim!

Zbytečné hádky ve vztahu? Vyhněte se jim!

Magazín: Sex a vztahy | autor: red | vydáno 19. 07. 2011

Je zvláštní, že čím déle spolu lidé žijí v jedné domácnosti, potažmo ve vztahu, tím častěji se začínají objevovat drobné výměny názorů, za jejichž vznikem obvykle stojí nějaká naprostá prkotina. Jak takovým nesmyslným hádkám předejít? Je chyba ve vás nebo ve vašem partnerovi?

Chyba č. 1
Mluvíte jako "Tajemný hrad v Karpatech"
Pakliže vašemu partnerovi něco sdělujete, například to, že jste naplánovala romantickou večeři, zmíníte se o jídle, o tom, jak je to místo hezké, a jak jste ho našla, a neprozradíte mu ale kam přesně půjdete ani v kolik hodin. Potíž je v tom, že mužský mozek zkrátka není schopen uložit ucelenou informaci o romantické večeři, pokud nebude znát veškeré detaily.
Řešení: Domlouvejte se s partnerem stejně tak, jako s přáteli - to, že spolu žijete ještě neznamená, že má telepatické schopnosti. Popište, co přesně chcete podniknout, kdy a kde. Den před plánovanou akcí se však raději ještě ujistěte, že s ní počítá. Vy nepočítejte s tím, že on s tím počítá :-) připomínejte něžně, pošlete třeba smsku, jak se těšíte - netestujte ho.Chyba č. 2
Špatné načasování
Máte na srdci něco velmi důležitého, co chcete partnerovi sdělit, třeba si s ním chcete povídat o budoucích plánech nebo vás zajímá jeho názor na nějakou věc - sednete si vedle něj a začnete do něj "hučet". Když si všimnete, že nevnímá, nakonec mu vyčtete, že "ten pitomej fotbal je mu přednější než vy". Muži se ale nemohou soustředit současně na vás a na film, zápas či pořad, na nějž čekali celý týden. A opravdu se ho nechtějí vzdát, a ani byste to po něm neměla chtít. Podle jeho logiky mu to snad děláte schválně, že jste si byrala zrovínka tuhle chvilku.
Řešení: Počkejte na vhodnou chvíli, kdy vás nic a nikdo nebude rušit a nejprve mu objasněte, o čem hodláte hovořit a proč je to tak důležité. Tím si získáte jeho pozornost. Pak teprve spusťte.

Čtěte: Na co muži nemají nervy a proč nemluví o lásce?

Chyba č. 3
Vynervujete ho
Jakoukoliv nepříjemnou informaci začínáte sdělovat těmito slovy:  "Neděs se, mám špatnou zprávu", nebo " Ani nechtěj vědět, co se stalo…". Je naprosto zřejmé, že v ten okamžik už bude váš partner vyděšený nebo naštvaný z toho, že mu něčím zkazíte večer.
Řešení: Špatnou zprávu raději zjemněte. Najděte světlou stránku věci. Nebo připojte vtipnou průpovídku. Když mu chcete sdělit něco nepříjemného, za co můžete přímo vy, v tom případě to naopak nebagatelizujte, ale rovnou se omluvte a dejte mu najevo, že to berete vážně.Chyba č. 4
Vedete nekonečné monology
Všímáte si na sobě, že po příchodu z práce domů, kdy vyslovíte pozdrav, spustíte sáhodlouhý monolog o tom, co všechno vám dnešní den přinesl? Pak se ale nedivte, když vás partner nevnímá ani tehdy, sdělujete-li mu nějakou důležitou informaci - to podstatné pro něj dokonale splyne s ostatním monologem, kterým jste jej doposud zahlcovala.
Řešení: Místo toho, abyste bez přestávky vyprávěla, občas se odmlčte a položte mu otázku. Při hovoru se ho dotýkejte, fyzický kontakt mu nedovolí, aby se toulal myšlenkami jinde.

Chyba č. 5
Jste moc otevřená
Zamyslete se - nemáte před vaším partnerem žádná tajemství? Vztahu tím kolikrát víc ubližujete než prospíváte! Jsou zkrátka věci, které by po svém odtajnění nikomu nepomohly, jenom by "rozčeřily vodu" vašeho pokojného "rybníčku" (vztahu).
Řešení: Zamlčte počet bývalých lásek, stejně tak, jako není nutné vytrubovat, že jste ho podvedla se svým bývalým, když jste spolu začínali před 3 lety randit - už je to pasé, tak to nechte mrtvé.

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
08. 11. 2012 lidka2 podle mě (reakcí: 0)
23. 05. 2012 helenadon leo (reakcí: 0)
13. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
29. 08. 2011 AlexandraAlexis :) (reakcí: 0)
28. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
27. 07. 2011 kralicek hádky? (reakcí: 0)
25. 07. 2011 Lafik Hádky (reakcí: 0)
25. 07. 2011 evik56 hádky (reakcí: 0)
24. 07. 2011 Lydia001 Hádka (reakcí: 2)
20. 07. 2011 helenadon vztah (reakcí: 0)
20. 07. 2011 já :-) zatajovat? (reakcí: 0)
20. 07. 2011 mizbi hádky (reakcí: 0)
20. 07. 2011 jade23 :-) (reakcí: 0)
19. 07. 2011 kacik :-) (reakcí: 1)
19. 07. 2011 Grei to je blbost (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 03. 2017 Horoskop Rak

Láska a zase láska. Splašené hormony tě budou táhnout k mužskému pohlaví a ty ani nebudeš řešit, jestli je dotyčný tv... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist