Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Můj chlap je o třicet let starší. No a?

Můj chlap je o třicet let starší. No a?

Můj chlap je o třicet let starší. No a?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Helena Stejskalová | vydáno 26. 11. 2012

„Věk jsem nikdy neřešila. Kdybych ho měla potřebu řešit, tak s Martinem už dávno nejsem,“ odpovídá dvaatřicetiletá Pavla na všetečné otázky okolí, proč už pátým rokem chodí s mužem, který je skoro o tři desítky let starší. Za svým vztahem si stojí, přestože reakce okolí zpočátku byly rozpačité.

Nechci si hrát na sestru
„Každý má právo vybrat si partnera, jakého sám chce. Nikdo by neměl ustupovat svému okolí, když se s protějškem cítí dobře, jenom kvůli tomu, že je věkový rozdíl větší než obvykle,“ dodává Pavla odvahu dalším podobným párům. „Sama jsem také měla partnera ve svém věku, chodili jsme spolu několik let. I když jsem ho měla ráda, připadala jsem si jako jeho máma nebo starší sestra. Nechoval se prostě dospěle. Když šlo o odpovědnost, vždycky jsem všechno táhla já a jednoho dne mne to prostě přestalo bavit,“ vysvětluje, proč si nakonec zvolila partnera o víc než generaci starší.

Nepoužitelní mamánci
Pravdou je, že dnes přibývá mladých mužů, kterým se někdy hanlivě říká mamánkové. V práci sice třeba slaví úspěchy, jsou hezcí, mají řadu koníčků, ale nejraději by, aby se o ně někdo neustále staral. Při prvním problému se chytají máminy sukně. A ruku na srdce, která žena by chtěla mít doma malé dítě? „Když jsem kdysi chodila s Pepou a slíbil něco zařídit, vždycky jsem pak trnula, jak to dopadne. Byl hodný, ale jako partner pro život naprosto nepoužitelný,“ vzpomíná dál. S Martinem je jí dobře, hodnotí na něm spolehlivost, zkušenosti, smysl pro humor a inteligenci.

Peníze nehrají roli
Při odpovědi na otázku, jakou roli v jejím vztahu hrají peníze, se maličko pousměje: „Pokud si myslíte, že jsem klasický příklad mladého zajíčka, který se nalepil na staršího pána, aby si mohl dovolit drahé módní výstřelky, jste na omylu. S Martinem vyděláváme oba stejně a já nemám nejmenší problém uživit se sama.“ Proč tedy lovila ve starších vodách? Říká, že pro ni byly důležité partnerovy zkušenosti a životní nadhled. „Chová se zkrátka jako chlap, ne jako rozmazlené děcko, kterému právě sebrali hračku,“ shrnuje svoje zkušenosti jednou větou. Zkrátka pokud někde uvidíte mladou ženu, doprovázenou o poznání starším mužem, rozhodně nemusí jít o zlatokopku, kterou zajímá jenom jeho naditá peněženka.

Když se potřeby rozcházejí
Odborníci na sex a mezilidské vztahy ovšem upozorňují, že potřeby takových párů se mohou v určité době začít výrazně rozcházet. Čtyřicetiletá žena je stále na vrcholu sil, ale pětašedesátiletému muži už začíná vitalita ubývat, příroda je neúprosná. Záleží potom, jak se pár k nové situaci bude schopen postavit. Opravdu záleží ženě na muži a bude ochotna odříci si věci, které pro ni byly dosud samozřejmé jako například pravidelný sex? Bude ochotna a schopna s mužem zůstat, i když třeba onemocní? Odpověď dnes není vůbec jednoznačná. Moderní doba přinesla s sebou mnohá negativa. Většinu lidí zajímají jen jejich vlastní potřeby. Nejsou schopni se uskrovnit a pochopit, že ten druhý už prostě nemůže. Páry, v nichž jsou si partneři schopni vzájemně pomáhat za každé situace, lidé, kteří dokážou společně zestárnout, jsou dnes spíše výjimkou. Situace, kdy starší partner onemocní nebo prostě už nemůže, se stávají skutečnou prověrkou kvality vztahu.

Zažily jste podobný vztah s mužem s větším věkovým rozdílem? Vydržel vám? Jaký je váš názor na takové vztahy?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
26. 11. 2012 Sylfida :) (reakcí: 0)
26. 11. 2012 88pacicka88 + (reakcí: 0)
26. 11. 2012 lidka2 + (reakcí: 0)
26. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

23. 02. 2017 Horoskop Ryby

Dnes bude málokdo naslouchat hlasu rozumu, každý se bude snažit prosadit svoji pravdu. Díky tomu se nebudeš schopná s... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist