Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 10 tipů jak vyléčit zlomené srdce

10 tipů jak vyléčit zlomené srdce

10 tipů jak vyléčit zlomené srdce

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie | vydáno 03. 10. 2014

I na nešťastnou lásku existují léky! Prožíváte zklamání v partnerském vztahu a utápíte se v bludném kruhu černých myšlenek? Víme, jak z toho ven! Vzpomínky na čas hoďte do popelnice, stesky nechte na papíře nebo před nimi ujeďte daleko od domova a s sebou si přibalte hodně čokolády.

Odbourávejte deprese

Ve vypjatých a stresových situacích je naše tělo oslabené, posilte je proto správnou stravou. Zásobujte se složitými sacharidy (například v celozrnných obilovinách a luštěninách), omega-3 mastnými kyselinami (v rybách) a vitaminem C (v ovoci a zelenině). Zvýší se tak hladina serotoninu v krvi, který odbourává vyčerpanost a deprese.

Volání divočiny vyčistí mozek

Proti splínu a černým myšlenkám nejlépe funguje procházka na čerstvém vzduchu. Vyrazte do přírody nebo alespoň do parku. Vzduch vyčistí plíce, odplaví se škodliviny z těla a hlavně, pomáhá vyčistit mozek. Podle odborníků se jedná o jeden z nejlepších léků na zjitřenou mysl.

Zpracujte emoce

Velmi účinnou taktikou je ze svých splínů se vypsat – vaše každodenní počínání jednoduše svěřte papíru. Že vám připadá psaní deníku dětinské? Možná, ale zabírá to. Psychologové to doporučují jako výbornou metodu, jak pracovat s emocemi. Klidně pak můžete papír roztrhat nebo spálit.

Uvolnit tělo i duši

Nic vás neuvede do pohody víc než uvolňující masáž. Dopřejte si hodinku v kosmetickém nebo masážním salonu. Stimulace svalů vám pomůže zbavit se veškerých pnutí a zároveň zkrášlíte svůj zevnějšek. Účinky poznáte sami!

Očistit mysl

Myslíte-li to s novým, optimističtějším začátkem opravdu vážně, nemilosrdně zlikvidujte všechny předměty, které vám vaši bývalou lásku připomínají. Sundejte ze stěn společné fotografie; milostné dopisy a plyšáky, které jste od něj dostala k Valentýnu, strčte do popelnice. Psychologové tvrdí, že to má mimořádně očistný účinek.

Twilight nevěra: Kdo si prožil něco podobného?

Twilight nevěra: Kdo si prožil něco podobného?

Dvě hlavní hvězdy populární upírské Twilight ságy už netvoří dokonalý pár. Bulvární média odhalil...

Chce to „vypadnout“ a poznávat nové lidi

Pokud se doma utápíte ve svých smutcích, a to platí nejen pro ty nešťastně zamilované, chce to změnu prostředí. Vezměte si pár dní volna a zajeďte ke kamarádce nebo rovnou někam do tepla k moři. Dobrodružství a setkání s novými lidmi vám dodá chuť do života a sílu dál bojovat.

Posilte své srdce

Zapojte do rozveselujícího programu i trochu námahy a choďte pravidelně cvičit. Je na vás, zda si vyberete aerobik, fitness nebo jízdu na kole. Vaše srdce je při citových otřesech oslabené a při cvičení se naopak posiluje a lépe zvládá i stresové situace. Navíc se při pohybu vylučuje endorfin zvaný hormon štěstí, který se vylučuje také při orgasmu.

Dopřejte si čokoládu

Zahoďte výčitky svědomí a berte čokoládu jako předepsaný lék! Kupte si kvalitní hořkou s vysokým podílem kakaa. Udělá vám dobře na duši i na těle. Kromě toho, že je dobrá na nervy, obsahuje fenolické látky, které působí proti rakovině, stárnutí a řadě dalších neduhů.

Kupte si něco nového na sebe

Sama víte, jak velkou radost a rozptýlení vám vždy přinese nějaký pěkný nový kousek v šatníku. Proto si udělejte radost, zamiřte do svého oblíbeného butiku a kupte si něco na sebe. Zkuste třeba úplně změnit styl, začnete tak s novým životem od základu. Možná úplně změníte pohled na svět a hlavně se budete cítit lépe.

Najděte si koníček

Doteď vám veškeré volné chvíle zabíral partner. Využijte nabytého času pro své záliby, které jste dříve nestíhala! Přihlašte se konečně do jezdeckého kurzu, který jste tak dlouho odkládala, nebo začněte chodit do tanečních pro dospělé – vypěstujte si novou vášeň! Nejenže vám nová aktivita zvedne náladu, možná si na parketu najdete i novou lásku!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
26. 09. 2016 Jančí aha (reakcí: 1)
13. 02. 2015 FAIDRA NEPOMÁHÁ TO (reakcí: 0)
10. 02. 2015 Tom .... (reakcí: 1)
06. 10. 2014 glady ... (reakcí: 0)
05. 10. 2014 viki11 .. (reakcí: 0)
04. 10. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

25. 03. 2017 Horoskop Panna

Seminář nebo školení, na které tě šéf posílá a kam se ti vůbec nechce, určitě neodmítej. Jinak po něm skočí aktivní k... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist