Femina.cz » Magazín » Celebrity » Salma Hayek: Vitální jižanka se Hollywoodu nebojí

Salma Hayek: Vitální jižanka se Hollywoodu nebojí

Salma Hayek: Vitální jižanka se Hollywoodu nebojí

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 02. 10. 2012

Krásná Mexičanka z bohaté rodiny se před dvaceti lety rozhodla dobýt Hollywood. I když tam musí prorážet rasové předsudky, podle nichž žena jejího původu a vzhledu nemůže hrát dobré role.

Že se stane herečkou, se malá Salma rozhodla, když viděl Willy Wonku a továrnu na čokoládu. Aby ale vyhověla svým rodičům, především otci, bohatému obchodníkovi, šla nejdřív studovat mezinárodní vztahy. Aspoň do dne, kdy jí jednou v Mexiku unesli a drželi devět hodin, než její rodiče zaplatili výkupné. Pak se vykašlala na školu a šla pronásledovat svůj sen.

Proslavit se doma v Mexiku pro takovou krásku s plnými tvary nebylo těžké. Stačilo, že v roce 1989 dostala titulní roli v telenovele Teresa. To ji dodalo sebedůvěry natolik, že se vydala přes hranici, aby dobyla i Hollywood. Bez ohledu na to, že neuměla moc anglicky. První roky strávila učením se jazyka i herectví, u slavné Stelly Adler. Spojené státy jí ovšem dlouho nechtěly dát šanci. Jako Mexičanka mohla občas dostat nějakou malou roli v televizi, ale třeba ve sci-fi? Podle Hollywoodu by prý představě o Mexičance v kosmu nevěřil…

Musela počkat až na méně předsudečného režiséra, Texasana s mexickými kořeny Roberta Rodrigueze, který se v roce 1995 rozhodl přetočit svou španělsky mluvenou krimi El Mariachi v angličtině. Do Desperada i tak potřeboval hispánské herce do hlavních rolí a úspěch zábavné akce konečně Americe představil nejen Antonia Banderase, ale i Salmu.

Prvního, co si svět na ní všiml, byl její sexy vzhled. Díky němu získala řadu oddané fanoušky, pár kontraktů s kosmetickými firmami jako Revlon a Avon, i místa na různých žebříčcích nejpřitažlivějších lidí. Jenže popularita ji zrovna nezaručila nabídky na dobré filmy. Že by mexická herečka mohla hrát i jiné postavy, než ty napsané přímo jako Mexičanky, američtí producenti pořád odmítali připustit.

Salma tak brala, co se naskytlo, i roli ve velkorozpočtovém propadáku Wild Wild West vedle Willa Smithe. Zároveň se nedostatkem pořádné práce nenechala odradit. Rozhodla se prostě, že si ji zařídí sama. Stala se producentkou.

Nominace na Oscara za ztvárnění slavné mexické malířky Fridy Kahlo její úsilí korunovala, předcházelo jí však osm let snažení, než anglicky mluvený životopis spatřil tmu kinosálů. „Natočit film není snadné pro nikoho, natož pro Latinoameričanku s akcentem. Ale Salma to nebere jako výmluvu, naopak ji to posiluje,“ popisuje kamarádka a herečka Mía Maestro. Hayek taky stojí ta americkou verzí kolumbijské telenovely Ošklivka Betty, kterou přetvořila do úspěšného sit-comu oceněného Zlatým globem. Nyní ji u nás v kinech můžeme vidět jako šéfku mexického drogiového kartelu v krimi Divoši.

Posledních pár let může Salma čerpat svou sílu i ze šťastného manželský s francouzským milionářem François-Henri Pinaultem. Mezi její předoczí slavné partnery patřili herci Edward Norton nebo Josh Lucas. S o čtyři roky starším ředitelem firmy na luxusní zboží, která vlastní značky Gucci a Yves Saint Laurent, se dala dohromady v roce 2006, akorát kdy Pinault končil románek s modelkou Lindou Evangelistou, z nějž se mu narodil syn. Hayek mu v září 2007 porodila dceru Valentinu, ve svých 41 letech. V červenci následujícího roku se snoubenci rozešli, ale vztah nakonec dospěl k oltáři, na Valentýna 2009 v Paříži.

foto: fanpop.com

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
25. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
07. 10. 2012 manislava salma (reakcí: 0)
07. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
04. 10. 2012 Lydia001 Salma (reakcí: 0)
03. 10. 2012 Daniela76 Salma Hayek (reakcí: 0)
03. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
02. 10. 2012 Werushka7 Salma Hayek: Vitální jižanka se Hollywoodu nebojí (reakcí: 0)
02. 10. 2012 ladouch . (reakcí: 1)
02. 10. 2012 pepina . (reakcí: 1)
02. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

24. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes budeš mít energie na rozdávání. Než abys ale drtila rodinu úklidem, raději si udělejte společný výlet. Nebo se p... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist