Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Pitný režim je základem shazování nadbytečných kil

Pitný režim je základem shazování nadbytečných kil

Pitný režim je základem shazování nadbytečných kil

Magazín: Hubnutí | autor: Wanda | vydáno 17. 05. 2012

Ať se rozhodnete pro některou z redukčních diet, nebo prostě jen podle svého citu snížíte příjem kalorií a dodáte pohyb, je vždy základem připojit i dostatečný pitný režim. Jak vám pomohou tekutiny v boji s nadbytečnými kily? Tvrzení, že hlad je převlečená žízeň, je jen začátkem složitého hospodaření organismu s tekutinami. Pojďme se na něj podívat zblízka.

V závislosti na váze, věku a životním stylu člověk ztrácí denně průměrně 2,5 až 3 litry vody. Nemluvíme tak jen o vylučování trávicím traktem, ale i o pocení či dýchání. Část samozřejmě znovu přijme prostřednictvím jídla (což je v redukčním režimu méně, než obvyklých 500 ml) a zbytek je potřeba pro udržení rovnováhy doplnit pitným režimem. V případě zvýšené fyzické aktivity, nebo vysokých teplot, je potřeba ještě přidat. A protože je dobré úbytek váhy podpořit aerobním pohybem, je to přesně ten případ. Pro začátek je dobré si uvědomit, že příjem tekutin by měl být dodržován v průběhu celého dne. Jednorázové zavodnění těla – tedy náhlé dohánění zanedbaného režimu, příliš zatěžuje ledviny a z těla odplavuje potřebné minerály.
Čtěte: Je to jen "obyčejná" voda - ale léčí!

Při odbourávání tukové tkáně dochází k vyplavování toxických látek a prostřednictvím pitného režimu dochází k jejich vyplavování z těla. V opačném případě přichází bolesti hlavy, únava, křeče, pokles fyzické i psychické výkonosti či dehydratace pokožky. A stejně jako pravidelný přísun jídla je i dostatečné zavodňování organismu prevencí zbytečného zadržování tuků potažmo vody.

I přes obvyklá doporučení vhodné konzumace neslazených čajů, patří čaj mezi tekutiny obsahující kofein. Jak je známo, kofein patři mezi látky, které tělo odvodňují. Silný čaj, káva i alkohol se mezi tekutiny nepočítají. Stejně tak koncentrované i 100% džusy nejsou pro organismus v redukční fázi ideální. Často jsou slazené a i přes žádoucí obsah vitamínů obsahují příliš velké množství energie. Variantou jsou pak balené pitné vody, nebo voda z kohoutku, které však mohou být cítit chlorem, pro který je potřeba vodu nechat několik hodin odstát. Navíc neobsahují žádné prospěšné látky. Oproti tomu mineralizované vody jsou zdrojem prvků, které naše tělo potřebuje ke správnému vývoji a neumí si je samo vyrobit. Například česká Ondrášovka obsahuje vápník, hořčík, draslík a nízký obsah sodíku, pro které je vhodnou variantou pro denní pitný režim.

Ale abychom se vrátili k onomu „převlečenému“ hladu, dehydratovaný organismus opravdu může vyvolat pocit hladu. Tělo vysílá signál, že potřebuje doplnit tekutiny, a ten často mylně dekódujeme jako pocit hladu a snažíme se jej zahnat jídlem. Obecně lze doporučit vypít sklenici vody po probuzení, před každým jídlem (alespoň pět porcí denně) a jako pomůcku si na stůl v práci postavit láhev minerálky, aby vám připomínala, kolik je potřeba ještě vypít. A než si na režim zvyknete, poslouží i jako „pamatováček“, že se zrovna teď musíte trochu napít. Pokud v době oběda nebude láhev poloprázdná, je potřeba v pitném režimu trochu přidat.

Věděli jste, že…
- Dýcháním za den ztratíte až 0,4 litru vody denně.
- Plnotučné mléko obsahuje pětkrát méně kalorií, než stejné množství tvrdého alkoholu.
- V banánu je větší množství vody, než ve stejném množství zmrzliny.
- Ovocný 100% džus obsahující cukry z ovoce může být kaloričtější než kola.
- Smažený vepřový řízek (150 g) má stejnou kalorickou hodnotu jako litr slazené limonády.
- Minerální vody napomáhají v boji s problémy v menopauze, překyselením žaludku, nemocemi - močového ústrojí, bolestmi hlavy, při menstruaci či v boji se stresem.

Další články z rubriky

Komentáře (16)

Datum Autor Nadpis
21. 01. 2013 Honney Cool! That's a clever way of liokong at it! (reakcí: 0)
24. 08. 2012 nairi hubnutí a voda (reakcí: 0)
09. 08. 2012 haslerka . (reakcí: 0)
06. 07. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
03. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
02. 06. 2012 petuleee xD (reakcí: 0)
22. 05. 2012 kralicek voda má (reakcí: 0)
21. 05. 2012 kacenka811 . (reakcí: 0)
21. 05. 2012 Cepea svatá pravda :) (reakcí: 1)
20. 05. 2012 doublefantasy o ničem (reakcí: 0)
20. 05. 2012 manislava pitný režim (reakcí: 0)
20. 05. 2012 Anet22 , (reakcí: 0)
19. 05. 2012 Daniela76 Pitný režim (reakcí: 0)
19. 05. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
18. 05. 2012 helenadon reřim (reakcí: 0)
18. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

26. 03. 2017 Horoskop Střelec

Do života ti přichází nový muž. Bude mladý a pohledný a tobě se z něj zatočí hlava, ale nenech se unést na vlně vášně... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist