Z řeči těla poznáte, jestli se mu líbíte. 15 znaků, na které si dejte pozor

Řeč těla se nedá úplně ovládnout, ať je nám její význam známý, či nikoliv. Je tedy celkem snadné vysledovat, zda má o vás daný muž zájem. Zapomeňte na slova a soustřeďte se jen a jen na jeho tělo. Poradíme, jak z něj vyčíst co nejvíce.

Oční kontakt

Důležité je, jak dlouho vám hledí do očí. Pokud to vydrží o něco déle než ostatní, je to znamení, že jste ho zaujala. Nicméně existují i stydliví muži, kteří se vám do očí dlouze nezadívají, nikoliv proto že nejsou přesvědčeni o vaší kráse, nýbrž proto že by se cítili trapně.

Úsměv

Existuje snad lepší způsob, jak dát najevo, že o někoho stojíte? Zapomeňte na konvence a zkuste muže, který se na vás usmál, oslovit jako první.

Letmý pohled

Podívá se na vás, kdykoliv se ocitnete ve stejné místnosti? Zbystřete, zdá se, že by s vámi rád flirtoval. Většina žen nevěnuje těmto letmým pohledům tolik pozornosti, kolik by si zasloužily.

Blízkost

Přistupuje k vám velmi blízko. Osobní zóna je vzdálenost od 60 do 1,2 metrů od člověka. Pokud ji rád narušuje, zřejmě o vás stojí.

Naklánění hlavy

Pokud pokývá hlavou směrem k vám, je to další znak zájmu. Přinejmenším mu není lhostejné to, co právě říkáte, ale spíše hltá každé vaše slovo. A kdy se vám to poštěstí, že? Tak mu dejte najevo své díky a to i v případě, že je vám celkem lhostejný.

Klopení zraku

Způsob flirtování zejména plachých mužů. Dívá se na vás, ale v momentě kdy ho při pohledu přistihnete, stočí zrak jinam.

Rozšířené zorničky

Proč se vyrábějí panenky s velkými kukadly? Rozšířené zorničky o nás prozradí, že se nám něco (někdo) líbí.

článek

Zrcadlení

Pokud se nám někdo líbí, máme tendenci jej napodobovat. Zasmějeme se krátce poté, co se rozezvučí jeho smích a pro sklenku sáhnete také téměř ve stejném okamžiku.

Chvění

Lehké chvění znamená, že je nervózní. A když je nervózní, znamená to, že se mu zřejmě líbíte, jen o tom není schopný mluvit.

Okopávání

Svérázným způsobem flirtování se odehrává pod stolem zejména, když je přítomno více lidí. Pokud se vás snaží dotknout nohou, je to jasné.

Ruce v bok

Tímto machistickým postojem se muž snaží zaujmout, variantou je zasouvání palců do poutek u pásku. Chce prostě dokázat svou sílu.

Náhodné dotyky

Dotýká se vás jako omylem, ale ve skutečnosti to má dobře promyšlené. Za nepatřičné dotyky se omlouvá ve snaze navázat s vámi konverzaci. Pokud se vám líbí, vraťte mu to.

Chichotání

Tváří se ve vaší společnosti mile, je samý vtip a často se směje, pak je tu pádné podezření, že se s vámi snaží flirtovat.

Vytahuje obočí

U některých mužů se při zájmu o opačné pohlaví rozšiřují oči a dotyční také nevědomky povytahují obočí.

Červenání

Nejen nesmělé dívky se červenají, děje se to i mužům. A nemusejí být nutně nesmělí!

Foto zdroj: profimedia.cz

5.6.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist